Diskuze - Duben 2011


Vodění psa na řemeni, přivolání a odložení (14)

autor: Zdeněk Ondruch | poslední příspěvek vložen: 23.08.2012 16:14

Http://www.videapro.cz/video/147-myslivecka-kynologie-alpska-braka-jezevcikovita-3-dil/


Norování (156)

autor: Petr Paul | poslední příspěvek vložen: 25.03.2012 17:01

Zdravím. chtěl bych se optat, jak jste na tom s letošním norováním - zda již je v plném proudu nebo zda tomu ještě dáváte čas... - poř. jaké máte výsledky??? díky


Chov a vypouštění bažanta (113)

autor: Ivo Ondráček | poslední příspěvek vložen: 15.03.2012 02:54

Jeden nejmenovaný admin tohoto fóra mě přiměl, ať na toto téma založím nové vlákno...:)
U nás ve sdružení začínáme letos. Chceme oživit divokou populaci, která se ještě stále přes všechny známé nesnáze úspěšně drží. Jaké se to daří/dařilo u Vás ostatních? Nemáme iluze, že během jednoho roku vyletí stavy na několikanásobek, ale myslím že každoroční vypouštění může mít alespoň mírný efekt. Než mě začnete koupat v neúprosné realitě, je mi naprosto jasné, že ztráty ze strany predace aspol. budou drtivé...


Vnitřní řád sdružení (15)

autor: jirka marek | poslední příspěvek vložen: 05.02.2012 12:21

Zdarec chlapi v našem MS jsme měnili vnitřní řád a proto se chci zeptat,je-li třeba tento řád odeslat nějakému orgánu ke schválení.
Díky za příspěvky.


Adepti (68)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 31.01.2012 19:44

Je to všude že kdo neudělal zkoušky o lovecký lístek bude opakovat až za rok? opravné zkoušky bývaly vždy co pamatuju tak za tři měsíce.dík


Slovenský kopov (12)

autor: Honza Lettrich | poslední příspěvek vložen: 29.11.2011 18:57

Ahoj kolegové, přemýšlím že bych si pořídil nového kamaráda a to Slovenského kopova. Jsem jezevčíkář, s většími plemeny nemám zkušenost. Poraďte mi prosím někdo nějakého zkušeného chovatele se kterým bych se mohl poradit co tento pejsek vyžaduje, jak ho cvičit atd.
Díky Honza L.


Určování věku divočáků (18)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 12.07.2011 13:13

Jelikož se v sousedním vláknu Ulovení bachyně v době hájení téma zvrhlo v určování věku u divočáků ze stádia vývinu chrupu, tak pro toto zajímavé téma zakládám novou diskuzi. Večer do fotogalerie přidám dvě čelisti úhynů, ať je o čem se bavit a ať jsem o něco moudřejší :-).


Vnadění v řepce (42)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 14.06.2011 21:14

Jak si připravujete místo v řepce? okopete když je malá nebo vysečete? vnadíte už když je malá? u nás je řepka už místy po pás a prasata jí už chodí.


Chovná stanice foxterierů (6)

autor: milano | poslední příspěvek vložen: 02.05.2011 06:39

Včera nám odešla po 11 letech fenka hrubosrstého foxteriera.Nejlepším lékem je pořídit štěně, chtěl bych zkusit foxe hladkého.Mám nedůvěru k takovým "velkochovům", kde se nabízí vrhy A,B,C,atd. Nevíte někdo o chovateli, který to nedělá na kšeft a je předpoklad, že pejsek bude pracovat ? Za případné info děkuji. M.P.


Dnes (82)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 30.04.2011 23:18

Dubnové Dnes aneb vážení kolegové, co jste dnes viděli nebo případně ulovili?


Zeiss JENA ZF 8x56 vs. M. Artemis 3100 7x56RD (2)

autor: Michal Zimanzl | poslední příspěvek vložen: 30.04.2011 23:11

Zdravím všechny. řeším dilema meti těmito puškohledy na večerní a noční čekanou. Oba jsou již použité. Nevím proč mě více láká ten Zeiss - asi léta osvědčené kvality. Ikdyž pro Meoptu zase hovoří inovační technologie a červený bod. Co myslíte? Předpokládám, že to bude na kulobroku ZH jen na čekané. Díky M.Z.


Náležitosti pro lov v SRN (6)

autor: Hans | poslední příspěvek vložen: 28.04.2011 19:17

Vážení kolegové,
má někdo zkušenosti s lovem v SRN potažmo EU? Jsem z příhraničí a kamarád myslivec- Němec má honitbu vedle nás. Má málo členů, a tak mi nabídl možnost lovit u něj černou, které má více než dosti, podle jeho slov. Ale musím si zařídit potřebné dokumenty. Není problém, aby mi napsal oficiální pozvánku. Ted tedy otázka, co vše musím vyřídit a jaké podklady potřebuji (mezinárodní lovecký lístek, mezinárodní zbroják a pojištění- jsem u halali, platí pojistka, kterou si platíme i v EU či ne)?
Mnohokrát děkuji za odpovědi. Hans


C - C kulové střelivo , neznáte výrobce ? (9)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 28.04.2011 17:16

C-C - dnové ražení jsem viděl poprvé. Kolega si v komisi koupil pěknou kulovnici original MSch 6,5x54, rytou a zachovalou. K flintě bylo asi 70 ks nábojů, něco od RWS a pět desetikusových krabiček s novými náboji ,které měly dnové ražení CC a ráži. Evidentně nově vyrobené nábojnice a podle mého úsudku použitá střela Lapua mega.
Typoval jsem p.Czucha ?(snad jméno.píšu správně),ale ten pouze přebijí??. Nebo je schopen vyrobit i nestandartní novou nábojnici? Máte někdo nějaké informace? Dík. Lovu


Krmná směs BŽ (3)

autor: Michal Zimanzl | poslední příspěvek vložen: 27.04.2011 20:25

Dobrý den. Můžete někdo poradit dávkování na 1 kus/den u BŽ 1, BŽ 2, BŽ 3 a BŽ V? DÍKY M.Z.


Kevlarové vesty pro psy (9)

autor: Marie | poslední příspěvek vložen: 25.04.2011 22:47

Používáte i mimo reflexních obojků na psy jiné prostředky pro ochranu svého psa?
V zemích, kde běžně loví černou zvěř za pomoci psů běžně používají kevlarové vesty z balistického nylonu. Zajímalo by mě, zda by i v ČR byl zájem o tyto vesty.
Více o vestách na http://loveckevestypsi.webnode.cz/
Marie


Náboj 9,3 x 62 vs. lov černé zvěře (2)

autor: Tomáš | poslední příspěvek vložen: 25.04.2011 22:04

Zdravím všechny zúčastněné. Přátelé, uvítám všechny poznatky z praktického lovu černé zvěře výše uvedenou ráží- Loví někdo z vás touto ráží náboji se střelou Lapua Mega ?
Děkuji za info. Lovu Lesu.
Tomáš


MVDr Chalupník (6)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 25.04.2011 17:23

Já bych chtěl veřejně vyjádřit poděkování panu Chalupníkovi.měl jsem jeden problém se psem na radu Rudy Husáka jsem se zkusil obrátit na tohoto pána a ten mi velmi ochotně poradil.takže děkuju. P.S. i na tom druhém fóru jsou fajn myslivci! :-)


Zk 99 (1)

autor: milano | poslední příspěvek vložen: 23.04.2011 21:06

Zdravím Vás kolegové, drahnou dobu se rozhoduji, jakou pořídit kulovou jednušku.Mohu předem vyloučit ruské zlamovačky, Efekta a také zbraně jako Merkel, Krieghof a podobně.(i když zbraň od posledních dvou by se mi líbila :) )
Zvažuji koupi starší Zk 99 , nebo nové Sabatti SKL 98. U té Sabattky se mi líbí, že by měla mít hlaveň Waltr, hřbetní napínání a celkový vzhled.Zk 99 je snad konstrukčně vylepšené Zbk, které nebylo nic moc, ale docela se mi ta flinta líbí. Mám i jiné kulové zbraně, jednušku chci na pohodové šoulání, tak mi prosím poraďte. M.P.


Myslivost za 1 republiky (39)

autor: rici czech | poslední příspěvek vložen: 23.04.2011 09:07

Měl jsem možnost a bylo mi ctí si popovídat s několika pamětníky myslivosti za 1 republiky ,kteří již loví ve věčných lovištích.Vcelku jsem byl udiven co jsem se dozvěděl.V podstatě se honitby pronajínaly v té době zámožným lovcům -továrníkům ,lékařům,obchodníkům apod.Co se týče péče o zvěř byla absolutně minimální-zasypy skoro neexistovaly a krmelců pro srnčí bylo podstatně méně.V případě majitelů sedláků se moc nikdo o zvěř nestaral bylo jí vcelku dost přírustky byly samy o sobě až na několik vyjímečných let velmi dobré.Ono taky na to nebylo ani moc času-někdě se vysypala hromada plev a tím to vesměs končilo.Srnčí se lovilo bez nějakého průběrného odstřelu všechno-bylo ho také podstatně méně.Co se týče tradic -ty se také začaly znovu formovat až po válce,tenkrát se prý chodilo v občanském oděvu i na hony.Pro mne z toho vyplývá ,že myslivost se začala nějak formovat až s příchodem Dyka a jeho literatury někdy v období 2 svět.války a především po ní.Ze svého pohledu bych prvorepublikovou myslivost nebral jako nějaký vzor "jak to dělat dnes" A ted mi dejte do těla!!!:-)))


Ulovení bachyně v době hájení (55)

autor: krakonoš | poslední příspěvek vložen: 21.04.2011 21:48

V honitbě byla v pondělí nalezena revírníkem zhaslá bachyně. Prohlídkou byl zjištěn zásah na měkko. Po částečném stažení byl nalezen pod škárou deformo-
vaný projektil ráže 7 mm. Po vyvržení bylo v děloze nalezeno 6 selat o velikosti
cca 20 cm, váha vyrženého kusu 64 kg, věk odhadnut na 4-5 let. V neděli ráno
ohlásil jeden starý člen mysliveckému hospodáři, že v noci střílel na sele a po-
žádal ho o dosled s pomocí psa. Tento byl bezvýsledný, nebyly nalezeny žádné
známky po zásahu.
Teď mi vážení kolegové poraďte jak posupovat dál? Zda střelce oznámit orgánu státní správy myslivosti, nebo polici pro porušení zákona, nebo to řešit v rámci sdružení. Díky za každou dobrou radu.
rámci sdružení


Kulovnička (5)

autor: mirek | poslední příspěvek vložen: 20.04.2011 15:35

Dobrý den , mám kulovničku zkw 465 , ale nemám zásobník. Dá se koupit nebo zaměnit z jiné zbraně.Děkuji za radu.


Hledání u mojí fenky ČF (8)

autor: Oldřich Vopršal | poslední příspěvek vložen: 20.04.2011 12:46

Chlapi, mám dvouletou fenku ČF. Má výborný nos, je chuťová, pracuje s radostí, vystavuje, dohledává, přináší vlečenou zvěř, přesto se s ní stále trápím při hledání se zbraní v ruce nebo na rameni. Beze zbraně hledá předpisově, se zbraní hledá pomalu v mé těsné blízkosti. A to i tehdy, když zbraň má pouze střelec, co mě doprovází. Předem upozorňuji, nemá strach z rány. Včera jsme to navečer ještě probírali se zkušeným kolegou ze sousedního MS, výborným myslivcem, kynologem a rozhodčím v jedné osobě. Její práci si shlédl a ani on nemá přesný recept na to, jak jí "rozchodit". Trpělivost mám, čas jí věnuji víc jak dostatečně, přesto určité rozpaky a rozmrzelost u mě jsou. Někde je chyba a já nevím, kde. Vím, že jsou mezi Vámi i zkušení vůdci. Poradili byste mi ze své zkušenosti nějaké rady, fígle, jak jí "rozejít"? Myslím, že je to také vhodné téma do diskuze. Děkuji předem za odpovědi.


Jak ošetřit zbraně kňoura (9)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 20.04.2011 11:48

Jak ošetřit zbraně kňoura, nebo čím vyplnit, aby nepraskaly? Jak udržujete trofeje divočáků v dobrém stavu?


MEOPTA 2000 a MEOPTA 2100 (4)

autor: Milan Lukeš | poslední příspěvek vložen: 18.04.2011 09:21

Do nedávna jsem lovil s MEOPTOU ARTEMIS 2000 7x50 se silným téčkem,něco jsem došetřil a pořídil MEOPTU ARTEMIS 2100 7x50 (s bodem) ale nějak se s ní nemůžu popasovat připadá mě že má menší světelnost než předcházející puškohled,je to vůbec možné?


Doplňky k autu - nosiče zvěře, plastové vany (9)

autor: Tomio | poslední příspěvek vložen: 15.04.2011 08:34

Zdravím všechny, jelikož mne nemilé události donutí používat do lesa relativně nové auto, 3,5roku stará Suzuka SX4. A budu zřejmě pod drobnohledem :-), tak se chystám investovat do doplňků jako je nosič zvěře, kvůli malému kufru a hlavně nechci auto tak zaprat jako staré, ale krmení nějak odvozit musím, proto se ptám, jaké máte zkušenosti se zadními nosiči zvěře, a případně nějakými vanami do nich.
A dále jaké další vychytávky používate. Přecejen už to nebude jen lesní auto. Děkuji všem za odpovědi, a tipy, kde za dobrou cenu se spokojeností jste nakupovali. Díky moc. Tomáš Lizna alias Tomio


Puškohled na LR (8)

autor: Petr Havlín | poslední příspěvek vložen: 14.04.2011 22:52

Všechny zdravím.Koupil jsem si ZKM 453 LR a teď přemýšlím co za puškohled?Pevné zvětšení či variábl?Budu s ní cvičit i lovit.Puška je sice starší,ale jako nová.Díky za rady.Petr.Lovu zdar


Náboje z roku 1943 (10)

autor: milano | poslední příspěvek vložen: 13.04.2011 19:22

Před pár dny, našel kamarád ve stodole větší množství nábojů do malorážky z roku 1943. Jsou německé výroby, na krabičkách je napsáno: Zielmunition Kal.5,6, lang für Büchsen. Náboje jsou čisté, jen na kuličce je jemný bílý povlak, který jde utřít.Je mi jasné, že na střílení to nebude to pravé, ale nemůže to mít pro někoho nějakou sběratelskou hodnotu ? Rád bych mu za ně něco dal, ale nevím kolik. Díky za radu. M.P.


Myslivecká stráž a povolenka k lovu (16)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 12.04.2011 11:47

Chlapi musí mít Myslivecká stráž samostatnou povolenku od uživatele honitby na lov zvířat škodících myslivosti, norka, nutrii,mývalovce atd. přesto že tuto zvěř smí lovit ze své pozice a podle §14/449 (viz průkaz ,odznak). Myslivecká stráž podléhá Státní správě ne MS. Mysl.stráž mám dvacet let, tuto povolenku jsem nikdy neměl,tak mě tato informace trochu znejistila i když si myslím, že je to blbost. ??? Asi to souvisí se zvýšenou aktivitou uživatele honitby. Dík za názor.


Ztráta loveckých psů (1)

autor: Petr Řehoř | poslední příspěvek vložen: 11.04.2011 19:34

Zdravím!

Kamarádovi se včera ztratili dva lovečtí psi - německý krátkosrstý ohař a západosibiřská lajka. Psi se pravděpodobně pohybují někde v okolí Poběžovic (okr. Domažlice). V případě jakýchkoli informací prosím volejte p. Pánka, 607759104

Za pomoc předem děkuji!


Broky na škodnou (39)

autor: Petr Havlín | poslední příspěvek vložen: 11.04.2011 06:58

Moc se všem omlouvám, protože se to tu jistě již probíralo,ale mám sotva oschlý LL a tak bych se rád zeptal zkušenějších kolegů, jaké brokové náboje by doporučili do ráže 16/70 na škodnou.Díky za vaše zkušenosti.Lovu zdar!


Umělá nora (3)

autor: Zbyněk Paluska | poslední příspěvek vložen: 06.04.2011 17:32

Prosím kolegové nemate někdo fotku nebo návod na formu na betonové roury na umělou noru?


Rezignace v myslivosti, aneb rozneste mě na kopytech :-) (23)

autor: Ivo Ondráček | poslední příspěvek vložen: 06.04.2011 17:30

A že ty případné reakce asi budou stát za to, ale nedá mi to!:)
Mám neodbitný pocit, že českou myslivostí vládne rezignace a defenzíva na všech frontách. Mysl. činnost se skládá z nostalgického vzpomínání na staré dobré časy a z lovu černé, případně srnců atd.
Už to je na webu i v osobním kontaktu vidět léta. Ano, částečně reaguji i na svoje druhé vlákno a mnohá starší:) Je to stále stejná šablona: Budem chovat bažanty! - to nemá cenu ty sežere škodná. Tak budem vypouštět divoký zajíce - to nemá cenu ty utečou! Budeme lovit lišky - to nemá cenu místo nich přidjou jiné! Budeme poctivě lovit srnčí - to nemá cenu, stejně je jedno co střelíš! Nainstalujem sklopce - to nemá cenu do těch se nic nechytí! Zasázíme pár stromků - to nemá cenu, ty posečou cepákem! atd.
Jak říkám, vychází z toho takové: "Všecko to nestojí za nic, nelíbí se nám to, ale nebudeme nic dělat, radši budem hudrovat že nic nemá to cenu...
Pravda někde našli řešení, mají v revíru divočáky a veškerá činnost se se slzou v oku otáčí kolem jejich lovu.( Za tuhle větu skončím na hranici:)


Šimpanz v Polsku :-), prasata v Praze v Troji :-) (7)

autor: Milan Soukup | poslední příspěvek vložen: 06.04.2011 06:49

Dneska člověk fakt neví, co může potkat v lese :-). M
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/229880-na-jihu-polska-radi-uprchly-simpanz-zranil-tri-lidi.html


Myslivecký kroužek - "metodická pomoc" (5)

autor: Honza Frkal | poslední příspěvek vložen: 05.04.2011 09:16

Zdravím všechny. Od září 2011 po letech obnovujeme myslivecký kroužek, je to motivováno především poměrně velkým "přirozeným přírůstkem" dětí členů našeho MS (na rozdíl od jiné zvěře tento přírustek neredukujeme odstřelem). Vzal jsem si to organizačně na starosti a chci se zeptat, jestli nemáte někdo k dispozici nějaké materiály, podklady, nebo třeba tip na dobře fungující kroužky (ideálně s webovkama), prostě cokoliv, co by nám pomohlo, ať má kroužek trochu úroveň.

Pátral jsem na ČMMJ, výsledek je absolutní nezájem s vyjímkou informace (p. Čechura), že z roku 1995 existuje "metodický pokyn pro družiny mladých myslivců", který ale není k dispozici v elektronické podobě a měli by ho mít na OMS... Samozřejmě nemají a ani nic podobného.

Na stránkách ČMMJ je ke stažení materiál "Zápisník mladého myslivce a ochránce přírody", celkem dobré, ale kdyby bylo něco dalšího, byl bych rád.

Díky, Honza, Zlín


Článek Divočáci táhnou na Prahu! z Myslivosti 4/2011 (36)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 05.04.2011 07:10

Dnes jsem četl tento článek a opravdu jsem se u toho dost nasmál. Přijde mi to, jako článek z 19. století, kdy se objevoval svět a šly zvěsti o bájných lítajících tvorech obrovských rozměrů, co žerou lidi i s koňma :-D.
Proto bych se chtěl zeptat, kdo to tam v té daleké Praze zná, jak to v té Tróji po stránce krajiny vypadá a jestli je možné, že se tam někde schovává 120-150 divočáků, jak je uvedeno v článku, což se mě osobně nezdá, protože už by ti divočáci dávno žrali ty lidi na těch sídlíštích i s autama.


Postroj (16)

autor: Jaroslav Rejdák | poslední příspěvek vložen: 04.04.2011 19:55

Pejskaři, nepoužíváte někdo místo klasického barvářského obojku postroj pro psy (viz např. http://obchod.hafbezobav.cz/index.php?akc=detail&idvyrb=2136&kateg=84), popř. co si o tom myslíte? Kynologii zdar.


Zpráva agentury JPP (4)

autor: červenka emil | poslední příspěvek vložen: 02.04.2011 16:54

1.4.2011
Podle zprávy renomované agentury JPP,vyšlechtil náš známy chovatel aodborník p.D.K,nový druh braky.Pracovní název Daxldraka.Nový druh braky vznikl křížením ABJ a komodského draka (varan komodský).Zájemci o štěnata nech se hlásí na telefon a email chovatele.POZOR!!! JEN PRO ZKUŠENÉ KYNOLOGY.


Slučí tok (4)

autor: Ing.Mirek Bergman | poslední příspěvek vložen: 02.04.2011 11:58

Když hajní z našich honiteb před týdnem hlásili, že sluky už jsou v toku a že to je po mnoha letech opět něco, co je třeba vidět, bral jsem to s rezervou. Ale nedalo mi to a poslední zcela bezmračný a slunečný březnový den jsem se šel přesvědčit, zda nepřehánějí. A skutečně jsem zažil tok, jaký si nepamatuji ani z dob, kdy jsme chodili běžně sluky lovit. Kolem horských potoků na jižních stráních ještě za plného světla nalétávali kohoutci od západu jeden za druhým, no prostě kouzelné, jako by se vrátil čas o nějakých třicet let zpět. A když se přišeřilo, pak bylo jejich kvorkání slyšet a sluky vidět neskutečně nízko nalétávat už ze všech stran, že i špatný střelec by si tu svoji každopádně ulovil.

Je škoda, že lov tohoto krásného tvora už není dnešním myslivcům dopřán, neboť ne úlovek, ale samotný lov je dokonale nádherným zážitkem. Myslím si, že při současném stavu této zvěře by se to mohlo přehodnotit a třeba Statní správa myslivosti by mohla vydávat na osobu jednorázovou životní povolenku k odlovu jednoho kusu sluky. Vždyť ani v dobách dřívějších lovů nedovolila ne povolenka, ale myslivecká čest ulovit víc než jednu sluku na osobu za rok. Ta se obvykle nechala pro vzpomínku vypreparovat, vždyť jiné uplatnění jednoho kusu ani nebylo efektivní.

Když dnes vyjedete za hranice, tak od jihu Rakouska, přes Itálii, Francii až po Španělsko pořád tam platí volná čižba a kdo má brokovnici, tak nemusí mít ani honitbu a při tahu ptactva do toho každý řeže, ať se jedná o skřivana,...
Archív diskuzí


Rok 2024


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2023


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2022


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2021


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2020


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2019


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2018


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2017


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2016


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2015


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2014


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2013


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2012


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2011


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2010

Prosinec

Kategorie diskuzí


Chov zvěře
Lovectví
Kynologie
Zbraně a střelivo
Oděvy, boty a další vybavení
Zákony a legislativa
Myslivecké zvyky a tradice
Myslivost na internetu
Naše fórum
Ostatní

Poslední články

Tomáš ČENĚK 04.07.2023 23:21 (1132,0)
Dobrunka 27.01.2023 09:18 (1451,3)
Petr Havlín 02.10.2022 16:51 (1673,2)

Poslední vložené foto

Miroslav Kráčmar 06.07.2024 09:05 (230,1)
strejda zajíc 28.06.2024 22:05 (271,0)
strejda zajíc 28.06.2024 22:03 (267,0)

Poslední vložená videa

kloda 10.03.2024 20:23 (519,0)
kloda 04.02.2024 18:43 (591,0)
kloda 26.01.2024 19:11 (581,0)

Počasí

In-počasí