Diskuze - Září 2011


Využití jednotné střely v kulobroku (37)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 23.10.2018 10:06

Protože většina z vás hodnotí kulobrok podle soustřelu kule/brenek, tak se pochlubte jak vám to chodí. Zbraň,soustřel,použitá střela a hlavně využití té jednotné střely v praxi - kolik jich za rok z toho kulobroku vystřelíte v revíru.


Výcvik teriera (67)

autor: Hans | poslední příspěvek vložen: 10.07.2015 11:00

Kolegové jelikož má už můj jagoš 5 měsíců a zvládáme "sedni a daun" a pracujeme na kvalitním přivolání. Ptám se, jak postupujete vy při výcviku terierů? Kdy a s čím začínáte a případně jaké fígle při výcviku používáte? A další podotázka je v jakém pořadí postupujete zkoušky?
Děkuji za Vaše odpovědi. Toto vlákno je pro mě jako doplnění praktických informací načerpaných z knih.


Preparace (22)

autor: Jaroslav Miňha | poslední příspěvek vložen: 31.01.2012 08:25

Přátelé, letos jsme měli poměrně dost úhynů, většinou byly nalezené u silnic, tak zřejmě o to množství bude ponížen plán lovu srnců, trofeje z padlin bychom chtěli předložit na výstavu.
Protože preparuji trofeje pro celé sdružení, dostávají se ke mně, bohužel již v dost fujtajblovém stavu a vaření není to pravé ořechové. Vyzkoušel jsem maceraci za studena, tj. naložit do vody a nechat přírodně vyhnít. Výsledek je v celku uspokojivý, ale potřeboval bych poradit, čím následně lebku vydesinfikovat a to včetně paroží. To by pochopitelně nemělo ztratit původní barvu.


Srnčí zvěř (84)

autor: Josef Hanzlík | poslední příspěvek vložen: 27.01.2012 11:47

Tak to tedy zkusme.Na"Dnes"se rozjíždí diskuze o chovu,lovu,kvalitě a případném úbytku srnčí zvěře.Abychom toto vlákno neobsadili,zakládám na tohle téma vlákno nové.


Pokyn ke sjednocení hodnocení k disciplíně (118)

autor: Zdeněk Ondruch | poslední příspěvek vložen: 09.11.2011 10:07

Kynologická komise ČMMJ

Vzhledem k množství dotazů k disciplině „Vyhledání a chování u střelené zvěře“ a nejasnostem při jejím provádění a hodnocení na BZH a ZH vydáváme pokyn ke sjednocení.


Zkouška se provádí výhradně s černou zvěří, která je řádně zašitá a v době zkoušky není zmražená. Rozhodčí na stopní dráze dá pokyn vy vypuštění psa asi 50 metrů před místem, kde leží zašitý divočák. Od místa vypuštění pokračuje stopní dráha založená stejně jako na dosled do vzdálenosti asi 50 kroků. Tato část stopní dráhy je zepředu viditelně označena až ke kusu. Limit na nalezení kusu je 5 minut. Vůdce zůstává stát na místě vypuštění. Dále postupuje výhradně na pokyn rozhodčího.

Známkou 4 – se hodnotí chování psa, který projeví nebojácnost a vzrušení a zájem o ulovenou zvěř tím, že ji zaštěkává, kouše – ale nenačíná, škube apod. Pes má zůstat u zastřelené zvěře a vyčkávat příchodu vůdce, případně zvěř hlásit či oznámit.
Oznamování zvěře – po ověření kusu se pes musí přímočaře vrátit k vůdci a z jeho chování musí být zřejmé, že se snaží vůdce ke kusu dovést. Toto je možné provést pouze volně. Pokud pes u zvěře hlásí nebo jí oznamuje, může získat až 5 bodů.

Známkou 3 – se hodnotí chování psa, který projeví nebojácnost a nejeví o zvěř trvalý zájem, pouze zvěř očichává, nemá snahu přivést vůdce ke zvěři, ale vyčká jeho příchodu.

Známkou 2 – projeví malý zájem o zvěř, po ověření kusu odejde k vůdci nebo jde hledat a po pokynu se vrátí k vůdci nebo kusu.

Známkou 1...


Nácvik střelby (50)

autor: Petr Havlín | poslední příspěvek vložen: 22.10.2011 17:40

Přenáším diskuzi o střelbě z Dnes pod samostatné vlákno.I když jsem zatím ulovil jen srnu a srnce,tak při míření na zvěř jsem také více v klidu(když opadne horečka),protože chci dobře trefit a netrápit zvěř.Na střelnici je to velká snaha trefit desítku.


Nastřelování variablu (40)

autor: Ivo Ondráček | poslední příspěvek vložen: 19.10.2011 14:06

Psal jsem to do dnes, ale tady mi snad někdo poradí líp.

Tak přátelé jsem opravdu, opravdu, OPRAVDU na mrtvici!!! Musel jsem si někde klepnout s puškohledem, včera jsem dvakrát netrefil srnče. Takže dnes nastřelovat. a nastřelení variablu je nemožné. První rána na 50m sotva lízla kraj terče. Korekce, druhá rána do černého 4cm od středu. Přemístění terče na 100 metrů. Rána těsně nad černým. Říkám si je to dobrý, jen trošku dorovnám a bude to lítat do černého. BAC, zásah do pravého horního rohu, nějakých 13 cm od středu. Sakra. Domů na oběd a zpátky nastřelovat. Ani nevím co jsem jedl. V klidu se opřít, srovnat terč do křížku BAC. Zásah mimo terč. S....a! Terč zpět na 50 metrů BAC - zásah tesně pod spodní okraj černého, ale vertikálně dobře. Klikám 2 kliky nahoru, terč na 100 metrů. BAC zásah opět do pravého horního rohu xy cm od středu. Už mi v tom růžku vzniká hezký soustřel, ale to bych do toho nesměl opakovaně překlikávat. To už nadávám jako špaček a mám chuť puškohled servat a zahodit do křoví. Po uklidnění a vychladnutí zbraně korekce 9 kliků vlevo, to bych měl být už přece hodně blízko ke středu terče. BAC zásah zase kamsi mimo terč. No na mrtvici. NA MRTVICI!!!
Co to má sakra být? 21 000 za nový puškohled a takovéhle zklamání. Mezi ranama jsem poctivě nechával kulobrok 15 minut vychladnout. Že bych strhával na 100 metrů úplně mimo terč, to se mi nechce věřit, to bych na tuhle vzdálenost v životě netrefil komoru srnčího, natož třeba toulavku nebo vranu. A když už n...


Jelení říje (22)

autor: Děda z lesa | poslední příspěvek vložen: 01.10.2011 13:42

Koncem srpna zde někdo uváděl, že v Chřibech již troubí jeleni.
Vzhledem k datu a velmi teplému počasí se mi to zdálo hodně brzy a slíbil jsem, až se ozvou u nás (střed Českého lesa), že dám vědět.
Takže poprvé se ozvali dva jeleni krátce v sobotu 17.9.večer, ale oteplilo se a s bouřkou přišel i déšť a přestali.A v současném počasí zatím není naděje na halasnější říji - snad až v pátek a sobotu, kdy za "lepšího počasí" se má v noci dost ochladit (2-6 st.) a místy se mohou objevit i přízemní mrazíky.
Uvidíme a možná i uslyšíme.


Dnes (161)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 30.09.2011 21:26

Záříjové dnes. Dnes ráno jsem vyrazil na srnčí holou. Před pátou jdu od kukuřice přes pšeničené strniště směrem ke kazatelně, která stojí asi 300 metrů daleko, jsem od kazatelny asi 60 metrů a za zády z kukuřice přímo na mě valí tlupa divočáků, která, kdybych se nepohnul, tak mě převálcuje :-). Střílet se nedalo, protože prvně šli dva větší kusy a asi 8-10 selat na ostro za sebou přímo na mě a pak když jsem byl odhalen, tak se divočáci rozprchli na všechny strany a z rychlého poklusu se stal sprint. Kolem kukuřice když jsem procházel, tak ticho jako v hrobě, jak to u této kukuřice bývá tak nějak letošním zvykem. V oněch místech jsem byl na divočácḯch několikrát ráno i večer, ale nikdy nic, pobytové známky od divočáků minimální. Kdybych šel o 5 minut dřív a už seděl, tak... Ach jo, to je život. Do rána už se pak na poli nic neukázalo, jen u rohu kukuřice, odkud vyšli ti divočáci, srna s tím srnčetem, na které jsem měl původně počíháno :-).


Žaludy 2011 :-) (12)

autor: Milan Soukup | poslední příspěvek vložen: 26.09.2011 07:52

xxx


Prosba k trubačům (5)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 23.09.2011 09:02

Chlapi prosím vás, sháním pro otce noty se slovy (Dyka ,Selementa). Otec léta troubí na lesní roh,lesnici i borlici. Učil k sobě do dvojice jednoho trubače a své noty mu dal ,aby on mohl doma sám trénovat.Otce před pár lety postihla mozková příhoda a to troubení je jediné ,co mu z celé myslivosti zůstalo. Je mu v současné době hloupé říci si o vrácení těch not, nehledě na to, že ten jeho kolega se u něho ani nezastaví. Asi bych to někde na internetu dohledal a stáhl, ale pokud to někdo máte a nemrzelo by vás to mě to přeposlat a už to máte někde v počítači, ulehčilo by mě to práci a čas. Díky za pochopení.


Konec Brd? (2)

autor: Jenik S | poslední příspěvek vložen: 20.09.2011 09:14

Tak jsem se dozvedel ze o Brdech je rozhodnuto na 99procent...takze zanikne jedna jelenarska oblast a kousek pekne prirody...jenom kvuli lidske blbosti...co vy na to???


Jaký puškohled na kulobrok (108)

autor: Pavel Hrubý | poslední příspěvek vložen: 18.09.2011 17:01

Zdravím přátelé myslivosti,vím,že se to probírá každou chvilku,ale nic konkrétního jsem se nedočetl.Chtěl jsem se zeptat,jakou optiku na kulobrok,je to zbraň na vše.Šoulání i čekaná.Na naháňky moc nechodím a když,tak jdu s brokovnicí.Rozhoduji se mezi meostarem 3-10x50,nebo pevný artemis 7x50,meostar 7x56rd,nebo meostar 1,5-6x42rd.Favorit je ten první.Trošičku se bojím,že ta 42 bude na noc málo,ale zase vypadá na kulobroku gut.56 mi připadne už hodně humpolácký na kulobrok.Mám na kulobroku Zoli corona optiku 3-12x50 s bodem od firmy Winchester a nikdy jsem bod nepoužil,tudíž ho mít nemusím.Předem děkuji za případné komentáře a rady.


Zajíc (3)

autor: rici czech | poslední příspěvek vložen: 11.09.2011 21:08

Zdravím přátelé ,v posledních dnech při pochůzkách se psem nacházím větší množství padlin zajíců.Kokcidioza?U nás obvykle v srpnu jsme zaznamenávali občasné ůhyny ovšem letos jsou z mého pohledu ztráty daleko větší.Takže prvotní jarní nadšení z vcelku slušného přírustku vzalo za své.Jak to vypadá u Vás?


Čím natřít paroží (6)

autor: Petr Havlín | poslední příspěvek vložen: 11.09.2011 19:02

Poprosil mě kolega o radu. Má po dědečkovi paroží daňka a protože je hodně světlé(vyšisované), tak by ho rád něčím šetrně natřel a trochu ztmavila a vrátil lesk. Poraďte čím by se to dalo udělat. On sám navrhoval propolis a šelak.Díky za rady.Lovu!


,,Bourárna" (1)

autor: Jiří Gabriel | poslední příspěvek vložen: 10.09.2011 17:08

Zdravím! Během naší (s přítelkyní) letošní dovolené jsme měli pronajatou chatu kousek od Písku a tam byl na prodej takový domek s chlaďákem ... troubou, háky .... zkrátka se vším možným pro uskladnění zvěře a jejího dalšího zpracování.
Moje sdružení o toto nemá zájem a tak mi napadlo že by se to někomu z Vás hodilo.


Nové smlouvy na pronájmy honiteb versus církevní restituce (11)

autor: M.Bergman | poslední příspěvek vložen: 09.09.2011 18:49

Velká většina honiteb v ČR zahrnuje pozemky, jež mohou podlehnout církevním restitucím. Politická dohoda o vydávání 75% znárodněné církevní půdy již byla uzavřena a za současného poměru parlamentních sil je předpoklad, že to hladce projde. Jelikož bývalou církevní půdu dnes obhospodařují LČR, obce a řada zemědělských subjektů ji má v pronájmu, hrozí, že při tvorbě nových pronájmů na honitby v příštím roce (do 31.12.2012 musí být hotovy) bude u takových případů podstatný problém. Pokud vejde v platnost zákon, pak až do vydání nebudou zřejmě tyto pozemky do honiteb zahrnuty, případně budou doby pronájmů omezeny. Máte už nějaké poznatky, jak se budou noví církevní vlastníci k honitbám chovat ? To, co začíná prosakovat z církevních kruhů (např. Olomoucké arcibiskupství), vypadá docela hrozivě.


Kachní hony vs. Ocelové broky (33)

autor: Michal Zimanzl | poslední příspěvek vložen: 07.09.2011 14:09

...


Zase chvíli o něčem jiném (1)

autor: Stanislav Haas | poslední příspěvek vložen: 06.09.2011 08:40

Zdravím všechny! Nejdříve předesílám, že jsem se otázal na vhodnost pana Chadima, odpovědi jsem se nedočkal a tak to beru jako souhlas. Jelikož mne poslední dobou stíhá jedna rána za druhou, musím mimo jiné pokud možno včera vyklidit místo svého bývalého působiště a že za skoro 30 let jeden něco nashromáždí. Kdyby měl někdo zájem, válí se mi tam nepostavená kazatelna na kovovém podstavci cca 2x1,4m, zateplená, vlez podlahou, okénka s plexi, truhlářská práce, kterou jsem si stavěl pro sebe, ale nikdy nepoužil a už nepoužiji. Případně se mi prosím ozvěte na email, diskutovat asi netřeba.
Zdraví Standa Haas


Pachové ohradníky a modré odrazky kolem silnic (1)

autor: Ellhenicky | poslední příspěvek vložen: 05.09.2011 17:00

Jakou s tím máte zkušenost a používáte je? V našem MS na Prachaticku jsme nejdříve jeli na zkušenou do Bavorovic u Hluboké nad Vltavou, kde s tím asi začali jako jedni z prvních. Dovezli modré odrazky z Německa, samovýrobou ze starých patníku udělali podklad a nainstalovali. Údajně se má jednat až o 90% účinnost na ztrátách na srnčím o proti letům minulým. U nás to zkoušíme v kombinaci s pěnou-pachovým ohradníkem. Vyhodnocení ještě nemáme, ale modré odrazky skutečně na srnčí platí. Když pojedete od Budějovic po hlavních tazích, tak už skoro všude jsou. Nevím zda místní MS dostávají na toto opatření nějaké dotace, ale asi jako všude jinde se dělá práce za jiné z vlastních zdrojů. Některé kraje to hradí, ale musí být uvedeno, že je to ochrana majetku(vozidel) před střetem se zvěří. V obráceném pořadí nedostanete nic.
Archív diskuzí


Rok 2024


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2023


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2022


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2021


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2020


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2019


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2018


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2017


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2016


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2015


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2014


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2013


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2012


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2011


Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Srpen Září Říjen Listopad Prosinec

Rok 2010

Prosinec

Kategorie diskuzí


Chov zvěře
Lovectví
Kynologie
Zbraně a střelivo
Oděvy, boty a další vybavení
Zákony a legislativa
Myslivecké zvyky a tradice
Myslivost na internetu
Naše fórum
Ostatní

Poslední články

Tomáš ČENĚK 04.07.2023 23:21 (913,0)
Dobrunka 27.01.2023 09:18 (1277,3)
Petr Havlín 02.10.2022 16:51 (1500,2)

Poslední vložené foto

Pavel Černý 24.05.2024 16:31 (226,1)
Pavel Černý 24.05.2024 16:27 (180,0)
Radek Chadim 23.05.2024 13:06 (124,0)

Poslední vložená videa

kloda 10.03.2024 20:23 (279,0)
kloda 04.02.2024 18:43 (357,0)
kloda 26.01.2024 19:11 (343,0)

Počasí

In-počasí