Dnes je 25.4. 2024. Slunce výchází v a západá v  | Měsíc výchází v a západá v

Diskuze kategorie - Chov zvěře



Krmná směs BŽ (3)

autor: Michal Zimanzl | poslední příspěvek vložen: 27.04.2011 20:25

Dobrý den. Můžete někdo poradit dávkování na 1 kus/den u BŽ 1, BŽ 2, BŽ 3 a BŽ V? DÍKY M.Z.

Určování věku divočáků (18)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 12.07.2011 13:13

Jelikož se v sousedním vláknu Ulovení bachyně v době hájení téma zvrhlo v určování věku u divočáků ze stádia vývinu chrupu, tak pro toto zajímavé téma zakládám novou diskuzi. Večer do fotogalerie přidám dvě čelisti úhynů, ať je o čem se bavit a ať jsem o něco moudřejší :-).

Políčka pro zvěř (21)

autor: Milan Soukup | poslední příspěvek vložen: 23.04.2013 17:47

V letošním roce potřebuji obnovit nějaká políčka pro zvěř. Jedná se hlavně o dančí. Zatím mám v plánu oves/nechat stát, krmnou kapustu a díky laskavosti Matěje Fouse topinambur. Máte někdo zkušenosti s něčím dalším nebo co by jste mi případně doporučili? Díky. MS

Hřivnáči (8)

autor: Zdeněk Ondruch | poslední příspěvek vložen: 06.03.2011 08:59

Dnes jsem viděl prvního hřivnáče, jak jsem byl dopoledne s pejskem v polích.Jak je to u vás? Už je tam máte taky?Z

Jelení dlouhověkost (33)

autor: Děda z lesa | poslední příspěvek vložen: 19.05.2011 21:01

Na Silvariu a následně v dnešním Světě myslivosti se objevily zajímavé články z NP Šumava - tři zjevně přestárlí jeleni byli zasláni k posouzení věku na Mendelovu univerzitu v Brně s výsledkem : 18, 21 a 24 let (!)
U nás nejstarší jelen (někdy z let 1975-6) je 13ti letý a byl nalezen jako úhyn věkem, dovedete si někdo představit v honitbě jelena staršího 15ti let ?
Asi je na Šumavě lepší voda nebo rysí popohánění jim prodlužuje život - každopádně toto zjištění popírá všechny učebnice a odborné články o věku jelenů.

Sele divočáka (5)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 26.02.2011 20:57

Nevíte prosím někdo kdo má na prodej živé sele(kňourka) v okolí Uh.Hradiště? dík

Zubři (17)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 17.02.2011 13:32

Právě jsem slyšel v tv, že na Ralsko dovezli 5 zubrů, a že stáli jako 2 jeleni :-), 2000 a 2600 éček. Takže to abych začal šetřit na novou flintu s výkonnější ráží a 308čku dal malým dětem na hraní :-).

Plovoucí molo pod kachní budku (11)

autor: Miroslav Šafr | poslední příspěvek vložen: 06.03.2011 18:05

Prosím o radu na výrobu nějakého plovoucího mola pod kachní budku na rybník. Bobužel nemohu budku připevnit na pevno na zatučený kůl do dna, neboď ho tvoří skála. Už jsem zkusil i betonovou patku, ale vzledem k nerovnému povrchu dna a hloubce 3-4 m ve vzálenosti necelých 10m od břehu byl tento způsob velmi nestabilní. Zhotovil jsem tehdy molo z dřevěné palety, kterou jsem vyplnil plastovými kanistry. Bohužel po pár letech se již toto molo rozpadá a já chci letos přidělat další budky a tak hledám jiný, lepší způsob jak udržet budku stabilně v dostatečné výši nad hladinou. Kolega mi radí extrudovaný polystyren tl.10cm, několik vrstev slepit na sebe a na to budku připevnit. Jelikož se jedná o nemalou investici, nemáte někdo s tímto problémem nějakou zkušenost. Foto budky dám do fotogalerie.

Škody způsobené zvěří (55)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 14.02.2011 17:42

Jak je to se škodami ve vaší honitbě? Vznikají, když vznikají, platíte? Myslíte si, že je správné, aby škody platili myslivci?

Početní stavy divočáků (14)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 27.01.2011 08:31

Jaké jsou u vás v letošním myslivecké roce stavy divočáků v porovnání se předchozími léty? Projevilo se to u vás na počtech úlovků? Myslíte, že na to má vliv úroda žaludů z předchozího roku?

Stav srnčích parůžku (6)

autor: Václav Pašek | poslední příspěvek vložen: 31.01.2011 18:46

Jaké mají již nasazeny parůžky srnci u vás? Včera jsem viděl srnce tak s 5-7cm parůžky. V.P.

Úhyn srnčí zvěře během zimního období (14)

autor: Karel Hrádel | poslední příspěvek vložen: 14.01.2011 07:36

Zdravím všechny přátele v zeleném, chci se Vás zeptat, jak přežívá srnčí zvěř u Vás zimní období. U nás revír na Plzni-jihu, pravidelně zakrmováno-seno,obilí,soli rovněž dostatek a za posledních 14 dní zaznamenán úhyn srnčí zvěře, jen v okolí mého krmelce 3 kusy.Může za to řepkové pole,které je hned vedle a kde je srnčí nejraději?Úhyn nebyl v důsledku postřelení nebo stržení psy.Na místě vždy místo klasického trusu zelená kašovitá hmota.Jak přilákat srnčí z řepky?

Záhada možná vyřešena :-) (29)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 08.11.2014 18:25

Od žní, co krmím, se mi z vnadiště do přilehlých ostružin ztráceli celé kukuřičné klasy, byly odnášeny a schovávány různě pod ostružinami. Párkrát jsem viděl i tvorečka, co to dělal, ale nemohl jsem pořád ani za dobré světelnosti zjistit, co to bylo - bylo to o velikosti kukuřičného klasu, hodně světlé. Dnes jsem nedaleko vnadiště viděl hranostaje, je možné, že by to byl on???

Vnadiště, hromady (77)

autor: Tomio | poslední příspěvek vložen: 19.01.2011 20:45

Teď na silvestrovské dopolední vycházce jsme s dvěma kolegy vedli zajímavou diskuzi a já bych byl rád, kdyby i ostatní přispěli svou špetkou do mlýna.

Samozřejmě jde opět o ty naše štětináče. Už dva roky tak nějak každý vnadíme, jelikož nemáme možnost velkého odběru zadiny,siláže,kukuřice. Tak vnadíme po různu, někteří v malých plevnících,někteří do vyrobených samospádových krmítek,jiní přímo na zem.

Ale je zajímavé, že ani jeden z nás neslaví úspěch. Všem prasata občas přijdou, a pak opět zmizí. jelikož je přes měsíc sněhová pokrývka, jde sledovat, že prasátka chodí klidně i 50m od vnadiště a nepřijdou si vzít.Pravidelnost návštěv mizivá, kompletně vyplení a pak týden opět nepřijdou, přitom pobytové stopy v lesním komplexu cca 500ha jsou. Přitom mají v krmítku neustále něco, ječmen a trochu kukuřice. Už jsem měl pochyby, že zkrátka jim zařízení nesedí. Je mi líto ječmen házet na zem a čekat až mi proprší. Ale nechodí ani na klasické pohození na zemi. a při mrazech už vůbec nechodí, při oblevě je hned vidět, že navštívili alespoň okolí.

Napadlo mě mnoho příčin. Někdo nám cinknul naše místa, ale zase srnčí i dančí chodí pravidelně. Krmivo jim nevoní, přeci jen dva pytle v zásobníku nemají ten správný aroma efekt. Není zmrznutá půda, mají se stále k čemu dostat. Máme nejchytřejší čuníky v republice, nechodí po kupách.
Právě starší kolega říkal, že nepamatuje takovou loveckou sezónu. Že neulovil a že viděl jen dvakrát, a ani ne...

Sůl (29)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 19.01.2011 21:12

Také vám lidi kradou z korýtek kamennou sůl? Když jsme jí rozbijeli na menší kusy,které domácím kutilům budou k ničemu, zase rychle ubývala a rozpouštěla se. Na konec jsme se rozhodli pro nákup těch 10ti kg kostek, které přerazíme na 1/2.Ty kostky se zdají i odolnější proti rozpouštění atd.Kostka u nás stojí 60 kč, s minerály kolem 70kč, je to téměř za polovinu než kamenná a to také není pro spolkovou kasu zanedbatelné. Tyto půlky se už z korýtek neztrácí.Máte podobnou zkušenost? Ahoj

1 2 3 4 5 [6] z 6 stran.