Diskuze kategorie - OstatníVánoční dárek pro myslivce (51)

autor: Lucie Fajmonová | poslední příspěvek vložen: 29.10.2012 07:45

Opět se blíží vánoce, tak jsem se chtěla zeptat na nějaké rady a tipy na dárek k vánocům pro myslivce, jestli máte něco osvědčeného doma, nějakou novinku, co jste dostali a měli z toho největší radost atd:-)

Insolvence na Less (1)

autor: Milan Stýblo | poslední příspěvek vložen: 09.10.2012 20:37

Hned z kraje se musím omluvit všem, koho by toto téma na mysliveckých stránkách mohlo pobuřovat, ale mezi "námi" myslivci je i spousta "nás" lesáků a lesních dělníků. Jelikož je nás jistě hodně, komu Less ještě neproplatil faktury, zajímalo by mě, jak se v tomto případě zachováte. Budete se hlásit u správkyně insolveněního řízení, nebo počkáte, co se bude dít.

Rozdělování zvěřiny (140)

autor: Jaroslav Miňha | poslední příspěvek vložen: 17.10.2012 21:17

Přátelé, možná už tady to téma někde je, ale nenašel jsem ho, asi jsem se o tom bavil s někým jen na srazu. Zajímalo by mě, jaký máte u vás zavedený systém rozdělování zvěřiny z černé z naháněk a osamělých lovů a jak se osvědčil. Ten náš dospěl do stádia, kdy je zapotřebí ho změnit, tak hledám inspiraci. Díky.

Jak dlouho roste hřib? (10)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 17.10.2012 15:53

Kolik hodin vlastně roste hřib?včera jsem se prošel a měl jsem skoro plný košík a to byl plný les lidí a kdo ví kolikátý jsem tam byl.vyroste přez noc hřib?

Dnes (180)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 31.10.2012 19:56

Říjnové dnes.

Nosič na tažné zařízení (6)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 29.09.2012 10:27

Musí to mít nějaké certifikáty nebo jste si to někdo dělal doma a při kontrole policie proběhlo vše v pořádku? vypadá to jednoduše.

ČMMJ a bordel (24)

autor: František Dušák | poslední příspěvek vložen: 22.09.2012 17:59

Jsem skutečně rád, že již nejsem členem ČMMJ. V roce 1995 jsem zaplatil 50,- Kč na záchranu sídla ČMMJ a nyní tam bude bordel. No opravdu nádhera. A bojovník za čistou ČMMJ Miroslav Kraus řekne " I kdyby to byla pravda, v čem je to zajímavé. Nic vám do toho není." Ten Kraus, který bojoval proti HALALI, dokud ho do ní za slušný peníz neposadili. ČMMJ už nezaštiťuje myslivce, ale pár gaunerů, kteří pro peníze udělají cokoli. Zdraví F.D.

Myslivost obecne,rozvoj,vyhody,zlepsovaky,nevyhody,pripominky. (56)

autor: prroud | poslední příspěvek vložen: 22.09.2012 23:51

Co je dobry a co spatny v praxi,zakonech,vyhlaskach,organizaci v myslivosti.Zkusenosti.Nazory na alternativni zpusoby lovu,vzajemnou spolupraci,pomery.Kde nas "boty tlacej"?

Interlov pod vedením osvícené ČMMJ (3)

autor: František Dušák | poslední příspěvek vložen: 19.09.2012 19:35

Takto skončil Interlov pod vedením osvícené ČMMJ

http://www.novinky.cz/domaci/277869-prazsti-bezdomovci-nasli-raj-u-krcskeho-lesa.html

Paštika (4)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 02.09.2012 22:34

Nemáte někdo recept na nějakou dobrou paštiku?dík

Prosba o případnou finanční podporu Pavel Scherer (1)

autor: radekbartik | poslední příspěvek vložen: 01.09.2012 13:25

Zdravím, pokud to nebude proti regulím tohoto fóra umístil bych tady prosbu o možný příspěvek na vydání knihy Pavla Scherera viz níže.

Vážení přátelé myslivosti a milovníci naší krásné srnčí zvěře!
Jak jistě všichni dobře víte, připravuji knižní trilogii o srnčí zvěři. První publikaci pod názvem SRNČÍ ZVĚŘ I. jsem účelově zaměřil do nejvíce diskutované a stále aktuální oblasti naší myslivecké praxe - odhadu věku srnčí zvěře a správným zásadám průběrného odstřelu. Koncept celého projektu vznikl na základě obrovské podpory čtenářů časopisu Myslivost, v kterém intenzivně publikuji a seznamuji čtenáře s novými poznatky z oblasti biologie srnčí zvěře. Vydání nové knihy připravuji na podzim letošního roku. Vzhledem k tomu, že výrobní náklady této obrazové publikace (formát A4, 300 stran, cca 1000 fotografií) dosáhnou vysokých částek, rozhodl jsem se část knihy v počtu 15 stran věnovat komerční prezentaci partnerských firem. Nabízím Vám touto cestou možnost reklamního zviditelnění Vaší firmy, společnosti nebo vašich výrobků. Vaše případná podpora výrazně přispěje k vydání tohoto knižního titulu. Případným sponzorům či inzerentům bude v časopise Myslivost jmenovitě
poděkováno a v publikaci zveřejněno oficiální logo společnosti. Firmy, které mají, zájem o prezentaci v připravované publikaci mě mohou osobně kontaktovat na níže uvedené emailové adrese. K vaší prezentaci je možno využít celostránkovou reklamu v ceně 25 000 korun, půlstránkovou za 15 000 korun...

Dnes (99)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 29.09.2012 09:37

Zářijové dnes.

Říje jelenů v Krkonošském národním parku (1)

autor:  | poslední příspěvek vložen: 31.08.2012 14:49

Dobrý den. Vyrábíme pro německý televizní film o Labe. Ujistěte se, že lovci vědí nejlépe z přírody. Můžete mi říct, co povrch v Mts. National Park, říje jelenů? Existují fotky z ní snad? Máte nápady na to, co bychom mohli střílet podél Labe v České republice? Děkuju.

Myslivecký zážitek (4)

autor: Markéta Forejtová | poslední příspěvek vložen: 28.08.2012 21:26

Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o pomoc. Mám taťku velmi aktivního myslivce a k narozeninám bychom mu rádi pořídili nějaký pěkný myslivecký zážitek, kde by se setkal také s jinými lidmi s tímto koníčkem. Nevíte o něčem?
Předem moc děkuji za odpovědi, vím, že tyto diskuze k tomuto účelu neslouží - už se to nestane :-), ale už nevím, jak jinak to sehnat.

Švýcarsko (13)

autor: Ivo Ondráček | poslední příspěvek vložen: 31.08.2012 17:33

Tak jsem se po týdnu vrátil ze Švýcar.
Pochopitelně jsem byl zvědavý, jak to tam vypadá ohledně zvěře, úživnosti krajiny atd. Tak tu sepíšu alespoň takový malý souhrn informací, co jsem stačil pochytit.
V regionu (okresu) nadmořská výška stejná, jako u nás na Vysočině. Pole mírně menší, lány řekněme 400x400m a méně. Kukuřice, obilí, tabák, semtam menšinově kapusta apod. Zbylé plochy bezezbytku využity jako oplocené pastviny pro dobytek. Najezdili jsme stovky kilometrů ve dne v noci. Především za svítání jsem očekával velký pohyb zvěře všeho druhu.

K mému překvapení jsem viděl jen toto:
- Luňáky - ve stejném množství jako u nás káňat
- Straky - také stejně jako u nás
- Sem tam volavku
- toulavé kočky v hustotě co pole to alespoň jedna, spíše dvě
- jednu lišku
- a tisíce, tisíce a tisíce vran
Typické pole po ránu o rozloze 200x200m pak nabízelo k vidění 1-3luňáky, toulavou kočku a 15-25vran.
Drobné ptactvo je zastoupeno prakticky jen vrabčáky, vlaštovkami a jedním druhem ptákům velikosti kosa, nevím co to bylo.

Souhrn: Mezi armádami škodné tam nemá šanci přežít vůbec nic. Za těch osm dní jsem neviděl ani jediného zajíce, jedinou koroptev, jediný kus spárkaté. Záhlédl jsem pouze dvě osamocené hrdličky a jednoho přejetého ježka. A že jsem se tedy rozhlížel ze všech sil, to mi věřte!

Takže nakonec zlatá ČR! Možná máme desetinové platy, horší silnice, dražší bydlení,...

Snímání prostoru fotopastí a legislativa (26)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 05.03.2013 15:54

Dnes jsem byl napaden předsedou našeho lesního spolku (spolek vlastníků lesa, ve kterém i já jsem jeden ze spoluvlastníků), že neoprávněně snímám fotopastí onen les a dění v něm. Tak se ptám, jestli někdo nevíte, jak je to legislativně - jestli používání fotopasti podléhá nějakému ohlášení na nějaký úřad nebo jestli potřebuji nějaké povolení třeba od vlastníka.

Dnes (98)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 31.08.2012 10:43

Srpnové dnes.

Jak seříznout lebku? (5)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 09.08.2012 09:15

Dostal jsem starou lebku srnce, spodek už je takový sešlý a rozpadající se, tak bych ho chtěl uříznout. Bohužel netuším, jakým technickým prostředkem to šetrně mam udělat - jestli hodit na cirgulárku, na hoblobku, motorovou pilou, ruční pilou nebo jak? :-).

Čím jezdíte do revíru? (54)

autor: Vrba Frantisek | poslední příspěvek vložen: 30.11.2013 14:05

Tahle otázka se na foru už řešila ale nedaří se mně jí najít.Pomalu se se mnou loučí stařičké Clio,a tak se začinám dívat po něčem jiném.Nejde o žádný těžký terén,spíš oobčas blátivá cesta-louka a v zimně trochu sněhu,tak že Panda,Subaru Justy 4x4 nebo Niva.

Žňové zpravodajství (44)

autor: Tomio | poslední příspěvek vložen: 03.09.2012 23:18

Nastává opět ten čas roku, kdy s napětím vyhlížím první kombajny jak se poperou s řepkovými poli. Snad proto, že lov na strništi po řepce pokládám za jeden z nejzajímavějších a nejkrásnějších vždy se spoustou zvěře. První večery a první ráno bývá téměř jisté, pokud v lánu byli divočáci, že tam nějaký bude.
Možná je nás takových "bláznů" více, tak zakládám toto téma, které se snad ujme.

Začnu tedy já, dnes po dovolené první návštěva honitby, ječmeny stojí, ale jsou již zralé i jarní už dozrává. Řepky tipuju ještě 5-10dní, na slunečných místech již sešulky na zatřepání se rozpadají. Vysočina, 600m.n.m

... [11] 12 13 14 15 16 17 z 17 stran.