Dnes je 26.3. 2023. Slunce výchází v a západá v  | Měsíc výchází v a západá v

Diskuze kategorie - LovectvíPsi a kočky na Slovensku (15)

autor: Břéťa Ambrož | poslední příspěvek vložen: 10.02.2012 23:11

Http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/258606-na-slovensku-zakazali-strileni-psu-a-kocek.html

Myslíte si, že může nastat podobná situace v budoucnu i u nás? Je vidět, že lobby pseudoochránců zvířat má opravdu nezanedbatelnou sílu...

Vnadění lišek a kun (52)

autor: Nikola Rýdl | poslední příspěvek vložen: 20.01.2012 18:26

Vážení kolegové, podělte se, prosím, o své zkušenosti s vnadišti na lišky, kuny atp. Zajímalo by mne způsob, jak vnadidla ukládáte a co těm ferinám předkládáte neodolatelného. Díky.

Kolik ran na jedno ulovené prase? (22)

autor: Ellhenicky | poslední příspěvek vložen: 19.01.2012 17:50

Pomalu končí společné naháňky na černou a po poslední z nich, jsem došel k závěru, že dost myslivců neumí střílet na běžící zvěř. Vzhledem k tomu, že chodím v tlaku, tak si moc nevystřelím a mám možnost počítat rány. Není problém napočítat dvacet i více výstřelů na leč a na výloži ani chlup.Provádíme dohledávky -dosledy od nástřelů, ale ve většině případů zvěř odchází nezraněná, ale když si pozveme hosty, tak počítáme s tím, že něco uloví a ne že si vystřelí.Jak jste na tom u Vás?

Způsob vyvrhování a odběr vzorku (44)

autor: Pupek | poslední příspěvek vložen: 12.01.2012 14:42

.

Kaňkování lišek (1)

autor: Pepa Procházka | poslední příspěvek vložen: 04.01.2012 18:46

Tak už je tady kaňkování.U nás na Kolínsku. V neděli 1.1. jsem po oslavách nového roku vyrazil v odpoledních hodinách na zdravotní procházku.Došel jsem cca 200 m. za barák a při procházení okolo meliorační trubky jsem z ní zaslechl liščí skolení.Zavolal jsem si na pomoc mojí Vlastičku,které jsem vysvětlil a ukázal v kterých místech má do kanálu vypustit mého Bordíka Arku.
Zanedlouho slyším její přibližující se hlášení.Z kanálu vybíhá první liška tupluju a obě rány značí na zadek a odbíhá.Další liška zůstává v ohní a asi tak do pěti minut vybíhá další liška. Končí v ohni pár metrů od druhé.Pak už vylézá Arka a jde se podívat jestli její práce nepřišla vniveč.Každou potahala a pak si přiběhla pro pochvalu. (ještě,že neumí počítat)Výsledek dvě feny a nedohledaný nejspíš lišák. A jak je to u vás s kaňkováním?

Fotopast LTL 5210MM (6)

autor: Starej Štrůba | poslední příspěvek vložen: 05.01.2012 13:24

Dobrý den,

Dostal jsem od známého fotopast LTL 5210 MM, vložil jsem do ní SD kart, nastavil na svoje telefonní číslo, ale neposařilo se mi ji zprovoznit tak, aby fotila pohyb. Cvakne pouze pokud zmáčnu čudlík a neposílá mi fotografie na mobil.
Hlásí chybu "no MM1".
Nemáte někdo s tímto přístrojem zkušenost?

Děkuji

Napadení divočákem (86)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 01.05.2013 18:51

Nedávno u Vizovic byl postříleným prasetem napadený honec.14 stehů na prde.i.zažili jste letos na naháňkách něco podobného?

Nešťastný vítr (7)

autor: Ivo Ondráček | poslední příspěvek vložen: 21.12.2011 22:24

Už s tím válčíme třetí rok. Máme každou zimu výborně navštěvovanou újeď, ale ten vítr..."všestranný", jak já mu říkám. Ať sedíte kde sedíte, točí se a točí. Vloni jsme přendali ůjeď i žebřík o 100m jinam. Nepomohlo. Letos jsme udělali fungl nový žebřík o 200m dál z druhé strany houšťáku a pořád ta samá básnička. Sednete k újedi zleva, fouká rovnou na ni. Sednete zprava, zavětřujete celý les a všechny spády, co k újedi vedou. Jak říkám, je to tam skvělé, ale prostě dost nešťastné místo.

Mě z toho vychází jedině újeď zrušit a přesunout o cca 400m na druhou stranu lesa, kde je mnohem příznivější vítr nebo si jen zradíme všechnu škodnou široko daleko.
Co uzavřená kazatelna? Dokáže efektivně odstínit váš vítr? Samozřejmě až na jaře - stavět tam něco teď, na to bohužel není ani vhodná doba, ani matriál, ani pracovní síly...

DVD s loveckou tématikou jako dárek k Vánocům (14)

autor: Ondřej Pokorný | poslední příspěvek vložen: 09.12.2011 13:53

Dobry den,

Obracim se na vas v souvislosti s dotazem, zda neznate nejaka dobra DVD o myslivosti. Radi bychom koupili jako darek k Vanocum nejakou sadu DVD pro otce pritelkyne, ktery se myslivosti venuje uz pres 50let. Neni zadny zacatecnik a je tedy zbytecne kupovat nejaka dvd, kde jsou prevazne zaklady myslivosti, nebo vabeni.

Chtelo by to neco originalniho, ale zaroven ne nic ze zahranici. Spise z domova, mu osobne blizke.

Nedoporucili byste mi neco?

Dekuji predem za odpoved

mail: ondra.pokornyy@centrum.cz

Vábení lišek (37)

autor: Michal | poslední příspěvek vložen: 14.12.2011 16:34

Vábíte lišky vřeštidlem? Jaké máte výsledky? Děkuji.

Pozorovací noční dalekohledy (1)

autor: Pavel Tomášek | poslední příspěvek vložen: 22.11.2011 17:54

Dobrý den, u kamaráda jsem se byl podívat na binokulární noktovizor Pulsar 2,7x50(cena cca 14 000) i při zatažené obloze bylo zřetelně vidět bez přísvitu cca 300 metrů. Máte nějaké zkušenosti s ostatními výrobci a výrobky v podobné ceně? S pozdravem PT

Naháňky v kukuřici. Ano?? Ne?? Popřípadě jak?? (31)

autor: Ondřej Smetana | poslední příspěvek vložen: 16.11.2011 21:38

Chtěl bych se zeptat, jak se v součastnosti díváte na naháňky v kukuřici, myslím v době BOOMu bioplynových elektráren a stále větších stavů černé zvěře.
Černé zvěře přibývá a jejímu lovu se věnuje stále méně myslivců (v našem sdružení je 26 členů, do odlovu černé se zapojí tak 6-7 což je na 1000 ha polí a 500 ha lesa dost mizivý počet). Měli by proto naháňky v kukuřici opodstatnění? = zapojení do odlovu i jinak neaktivních členů, názorná ukázka zemědělské společnosti, že proti škodám na zeměď. porostech bojujeme a v neposlední řadě odstřel zvěře v tzv. hluché době, kdy se vnadištím vyhýbá a z kukuřice nevylézá.
A nebo je to neproduktivní způsob lovu, který maří síly a vystavuje nebezpečí všechny jeho účastníky?
Jak se na to díváte vy? A pokud to děláte, jakým způsobem to praktikujete? A jaký způsob považujete za nejlepší?

Krmení u oplocenky (31)

autor: kesl | poslední příspěvek vložen: 14.11.2011 12:42

Vážení, zajímalo by mě, jak se zachovat, když majitel lesa prostřednictvím svého správce zakazuje podávat zvěři liz a přikrmovat, čí vnadit v blízkosti funkční oplocenky. Když jsme v lese (cca 20ha) nekrmili a tím pádem i nelovili, platili jsme škody. Je to zhruba jedna čtvrtina naší lesní plochy.

Orlík - naháňka na černou (25)

autor: Jan Rys | poslední příspěvek vložen: 08.11.2011 09:43

Nemáte někdo povědomost, jakou zbraní se poranil mladší kníže Schwarzenberg ?

Spoločné polovačky (3)

autor: ferda | poslední příspěvek vložen: 27.10.2011 14:33

Nastáva čas spoločných polovačiek na diviaky. Zaujíma ma, ako to u vás prebieha? Na tieto polovačky nosíte gulovnice alebo brokovnice? Striela sa u vás aj v pohone (leči) a do pohonu? Aké plemená psov sa u vás používajú? Ďakujem za odpovede

Střílet velké kusy černé - ano či ne? (36)

autor: Lovec Pampalíny | poslední příspěvek vložen: 20.10.2011 12:16

Ahoj všem. Předem se včem omlouvám že nejsem podepsaný pod svým pravým jménem, ale je to kvůli mému okolí. A teď k tématu. Máme problém s jedním postarším členem, bohužel je i zároveň honební starosta,který za celý rok nikam nejde, jen hony a naháňky, a který je poslední dobou úplně vysazený na černou a podle jeho teorie je třeba hlavně střílet velké kusy a to i vodící bachyně, protože tvrdí, že černá je přemnožená a střílet i na velké dálky i za cenu toho, že kus postřelím. Bohužel nám s jeho výroky dělá problémy, protože vyhlašuje, že my nechceme střílet velké kusy. Samozřejmě že ho nikdo s jeho názorama nebereme vážně, ale jelikož je HS, tak by nám mohl nadělat problémy. Jen pro představu, lovíme okolo 25ks/rok (sele + lončák) , jsme převážně polní honitba ( cca 30%les )bez normovaných stavů černé. A teď otázka na Vás, potřebuju mu tuto teorii vyvrátit. Jaký by to mělo následek, kdyby se stříleli proritně velké kusy a pak až ta "droboť " Něco málo už v hlavě, ale přece jen tady na webu jsou zkušenější lidé, kteří o tom vice ví a snad i poradí.

Povoleni (2)

autor:  | poslední příspěvek vložen: 10.10.2011 09:52

Dobry den,

Jsem Cizinec ktery zije uz 8 let v Praze a chtel bych se zeptat jak je
mozny myt povoleni na Zbran a povoleni na lovectvi.

Muzete me nekdo poradit prosim co mam delat a kolik me to vubec bude stat

kdyz mam to povoleni na jinou zeme plati to tady nebo musim zase udelat zkousky znova

Dekuji za odpoved

Říjen, čas dančí říje (11)

autor: Tomio | poslední příspěvek vložen: 15.10.2013 01:37

Přišel čas. kdy žluté listí opouští větve stromů a zabarvuje zem. Nastává čas, kdy utichá z posledních míst jelení troubení a někde začíná svátek roku, kde je domovina dančí zvěře.
Psal jsem v Dnes, že koncem září jsem objevil první kotlíky, včera jsem se dozvěděl, že se ozval první daněk. Českomoravské pomezí, je to cca o 5-7dní dříve než jiné roky.
Proto jsem si dovolil založit tento report o daňcích, kde snad napíší i ostatní jak to v jejich honitbách s dančí říjí vypadá.

Jelení říje (22)

autor: Děda z lesa | poslední příspěvek vložen: 01.10.2011 13:42

Koncem srpna zde někdo uváděl, že v Chřibech již troubí jeleni.
Vzhledem k datu a velmi teplému počasí se mi to zdálo hodně brzy a slíbil jsem, až se ozvou u nás (střed Českého lesa), že dám vědět.
Takže poprvé se ozvali dva jeleni krátce v sobotu 17.9.večer, ale oteplilo se a s bouřkou přišel i déšť a přestali.A v současném počasí zatím není naděje na halasnější říji - snad až v pátek a sobotu, kdy za "lepšího počasí" se má v noci dost ochladit (2-6 st.) a místy se mohou objevit i přízemní mrazíky.
Uvidíme a možná i uslyšíme.

Kachní hony vs. Ocelové broky (33)

autor: Michal Zimanzl | poslední příspěvek vložen: 07.09.2011 14:09

...

1 2 3 4 [5] 6 7 z 7 stran.