Diskuze kategorie - KynologieZkoušky a memoriály (2)

autor: zutro | poslední příspěvek vložen: 27.10.2014 15:18

Díval sem se na video z memoriálu Karla Podhajského,kde rozhodčí vítal vůdce se psy u disciplíny velké pole.Vůbec tomu nerozumím,když se podívám na disciplíny MKP tak o ničem takovém není zmínka.

Prut (2)

autor: zutro | poslední příspěvek vložen: 18.10.2014 17:27

Chtěl bych se zeptat jak je to s krácením prutu u ohařů.Viděl jsem maďary s dlouhým prutem, také pudlpointry ,ale fousky, německé ohaře krátkosrsté i dráťáky nechávají chovatelé kupírovat.Je zakázáno krátit prut ,nebo je to na chovateli jak se rozhodne?Pro myslivecké využití psa je myslím si lepší když má prut krácený.

Topná deska s termostatem (10)

autor: Jiří Janda | poslední příspěvek vložen: 01.10.2014 19:01

Vážení kolegové, zima se neúprostně blíží a je třeba na ni připravit i naše věrné pomocníky, pokud "přezimují" venku. Používáte někdo i v zateplené boudě topné desky s termostatem? Jakou teplotu nastavujete? Osvědčené druhy? Děkuji za vaše názory, rady. Jirka

Odložení - Rychlá rada (15)

autor: smajlik | poslední příspěvek vložen: 25.08.2014 10:32

Zdravím. V sobotu jdeme na zkoušky kde je i odložení. Psa jsme učili odložení jak s přípnutím vodítkem, které leželo vedlě něj tak i bez vodítka ( ve starém zkušebním řadě to tak mohlo být) teď je zkušební řád nový a pes musí být co jsem pochopila buď bez vodítka jen obojek a nebo vodítko, ale uvazané u stromu. Takže ho učíme jen s obojkem. Jenže co s ním každý den cvičím tak první odložení fajn při odchodu od něj se otočí tak aby mě viděl kde odchazím, ale zůstane sedět..po dalším odložení, které je až po nějaké době už jde zamnou. Zkoušela jsem i s vodítkem přivazaním ke stromu šel za mnou (napínal ho) což dle zkušebního řadu nesmí..Tím že u odložení odchazí za mnou mám strach aby nešel i při zkouškach. Jak ho naučít pořadně odložení aby zůstal. Přijde mi že je hodně zavislej na nás jako na majtelích i když na něj zvyším hlas nic si z toho nedělá a jde za mnou se pomazlit (není nijak uraženej nic..co jsme zažili u min. psa) Na zkouškách vloh jsme měli strach že neuděla stopu vůdce a místo za námi půjde za nějakou stopou zvěře, ale po puštění letěl za námi, když jdu pryč ( z domu) tak je schopen být nějakou dobou u vratek a díva se kde odchazím..Tak jestli ta jeho závislost nesouvisí s tím že nechce být odložen..

Jak rozhlásit psa na stopě? (16)

autor: radekbartik | poslední příspěvek vložen: 11.08.2014 00:39

Prosím zkušené kynology o radu jak rozhlásit psa na stopě zvěře. Můj dvouletý pes PRT ma dost volný hlas, ale na stopě zvěře nehlásí maximálně trochu na viděnou. Zkouším ho připravit na všestranné zkoušky a s tímto mám problém. Díky za jakékoliv tipy, kynologii zdar!

Memoriál a Zkouška (28)

autor: smajlik | poslední příspěvek vložen: 29.08.2014 14:10

Zdravím chceme jít s jezevčíkem na zkoušky a já bych dala přednost spíš memoriálu, ale druhý majtel bych chtěl jít spíš na obyčejné zkoušky. Jsme v blízkostí dvou okresu v jednom jsou barvařské zkoušky a v druhém barvařské zkoušky pod memorialem. Jaký je rozdíl mezi zkouškami, které se konají pod memoriálem a zkouškami, které jsou uvedené jako zkoušky. Vím jen o tom že v memoriálu dostavají nejlepší psi titul CACT (k čemu je takový titul dobrý na zkouškách ? vím k čemu na výstavách, ale nevím nač na zkuškách) A potřebuje pes na memoriál nějakou lepší přípravou, prý by pes měl jít na meoriál když už má za sebou víc zkoušek a ne jen norovačky a vlohy. Máme prvního psa s papírami tak se v tom nijak extra nevyznám.

Štěně ABJ (13)

autor: myslivec1900 | poslední příspěvek vložen: 28.06.2014 10:50

Dobrý den! Zdravím všechny přítomné i "nepřítomné",rád bych mezi Vámi našel majitele feny ABJ,která neleží na gauči a šel by do štěňat.Mám psa,který mě sedm let přesvědčuje,že mám mít po něm štěně.LUP,PP,chovnost neřeším.Najdu nadšence,který do toho půjde a ozve se mi na mail,ale jsem i zvědavý na názory k "výrobě" nepapírových psů.

Připravení a předvedení NDO (1)

autor: K2C3 | poslední příspěvek vložen: 12.06.2014 08:58

Dobrý den, neznáte někoho, kdo by "doladil" a předvedl pejska NDO? Nejlépe jižní Čechy. Děkuji!

Český fousek (32)

autor: František Poláček | poslední příspěvek vložen: 16.06.2014 10:31

Dobrý den. Kolegové kynologové, prosím o radu.Mám ČF a naším největším společným nepřítelem je voda. Vyzkoušel jsem už několik způsobů, hlavně formou hry, ale všechno marně. Jakmile jde o hlubokou vodu nebo nedošlápne ztratí zájem o aport. Není potom žádný způsob jak ho přimět dokončit daný povel. Pes je starý 11 měsíců, a termín zkoušek se krátí. Ve všem ostatním ochotně pracuje. Nemáte prosím někdo podobnou zkušenost, či radu?

Štěně Jadgteriéra (11)

autor: Zdeněk Ondruch | poslední příspěvek vložen: 17.05.2014 16:17

Dobrý den,
sháním pro kamaráda štěně-fenku Jadgteríéra. Nevíte prosím někdo o někom kdo má ihned k odebrání slušná štěňata. Nejlépe Morava. děkuji Z
kontakt Ondruch.Z@seznam.cz

Pes na posedu (7)

autor: Lenka | poslední příspěvek vložen: 13.05.2014 13:53

Ráda bych znala vaše zkušenosti se psy na posedu. Někdo říká, že by psa na posed nevzal nikdy, protože by vše vyplašil (nemyslí tím, že by přímo štěkal, to by bylo jasné, ale třeba jen svým pohybem, nebo dokonce i jen pachem). Případně, že zvěř psa cítí na dálku a tudíž se k posedu ani nepřiblíží. Jiní myslivci psy na posedy berou, dokonce se s nimi dívají z okna. Další mají velkého psa odloženého pod posedem. Znám i případy, kdy myslivec na posedu spal a jeho pes ho vždycky budil, když přicházela prasata - cítil je na dálku. Já většinou beru s sebou na posed některého z mých malých psů (jezevčíka, teriéra). Všechny mám vychované tak, aby v klidu seděli nebo leželi na zemi, na otevřených sedačkách pozorují okolí a když vidí nějaké zvíře, tak se většinou jen začnou třást. Nesmí na mne skákat, protože si neumím představit, že mám namířeno a ve chvíli, kdy je potřeba střílet, by na mne pes vyskočil - to tedy nevím, kam by ta rána šla... A jak zvykáte psa na ránu? Na posedu to je pochopitelně mnohem horší než na poli z brokovnice.

Štěně jezevčíka (13)

autor: Aleš Pastorek | poslední příspěvek vložen: 17.06.2014 10:55

Dobrý den všichni. Zvažoval jsem, jestli tento příspěvek uvézt ve vetešnictví a nebo založit novou diskuzi. Zvítězila diskuze, kde to můžeme rozebrat více.
Poptávám již delší dobu štěně drsnosrstého jezevčíka u osvědčené chovatelské stanice. Chci psa v barvě divočáka (pepř a sůl) z letošního podzimního vrhu a u nás na Moravě se mě nedaří.....Různých paterdallteriérů, jackrussellteriérů, borderteriéru a já nevím, jakých ještě je všude plno, ale takový ten typický "dachsl", který dříve býval na každé hájence prostě a jednoduše není....Jiného psa po zkušenostech s jezevčíky nechci a nikdo mě nepřemluví. Mám pocit, že se chovné stanice s tímto plemenem jaksi vytrácí a jsou vytlačovány jinými módními plemeny teriérového zařazení, na které mám svůj názor....Pokud by jste prosím někdo věděli o chovné stanici drsnosrstých jezevčíků, dejte prosím vědět na tel.602 100 818. Ideální by byla chovná stanice na Moravě. Pokud nebude, přijedu i do Čech. Děkuji za tipy a kontakty. Aleš Pastorek

Pes pro začátečníka (46)

autor: Václav Pašek | poslední příspěvek vložen: 26.05.2015 11:44

Jakého byste doporučili psa pro začátečníka do smíšené honitby? Zvěř hlavně sika, srnčí a pak občas černá. Mám takový tip - malý münsterlandský ohař.

Štěně jadgteriéra (3)

autor: Zdeněk Ondruch | poslední příspěvek vložen: 07.03.2014 07:44

Dobrý den,
nemáte prosím někdo tip na štěně dobrého jadgteriéra. Sháním pro známého fenku. Nepotřebuje žádného šampióna krásy- jde mu o pracovního psa, do podhorské honitby. (Naháňky, norování...).Mělo by to být nejlépe někde na Moravě. děkuji za případné odpovědi Z
Klidně pište na e-mail: Ondruch.Z@seznam.cz, nebo raději na jchytil.pojis.cs@quick.cz

Jak brzdíte moc sebevědomého psa? (46)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 12.12.2013 15:45

Jak brzdíte moc ostrého psa který se bezhlavě věší na prase? pustíte ho v obůrce aby trošku dostal?

Německý křepelák (7)

autor: Majka Severínová | poslední příspěvek vložen: 26.09.2013 22:15

Zdravím všechny, na úvod chci říci, že s myslivostí nemám naprosto žádné zkušenosti a nejsem si zcela jistá, že vím co to obnáší. Pouze jsme si pořídili štěně fenku Německého křepeláka. O povaze, přednostech a jiných vdúležitostí okolo chovu jsme se dočetli a byli jsme připravení. I když nutno podotknout, že fenka Matylda rozhodně víc! Povedlo se jí něco s čím jsme rozhodně nepočítali - naprosto nás okouzlila a zblbla. Ale k věci. Matylda je první papírový pes, kterého máme. Protože jako správní majitelé si myslíme. že je naprosto úžasná, chtěli bychom jí někdy připustit. Ale chovatel nás upozornil na některé podmínky důležité pro chov a mezi nimi je i lovecký výcvik. Osobně mám zkušenosti s výcvikem služebních plemen. Základní povely jako sedni, lehni, ke mě, k noze zvládnu, ale co dál. Kdy začít s odtatním, jak a hlavně kde. Potřebovala bych alespoň radu od zkušeného myslivce. Navíc vůbec netuším co všechno musí pes znát a další věc můžu to jako memyslivec vůbec zvládnout? Bydlíme blízko Benešova u Prahy. Je nějaká možnost jako např. myslivecký cvičák?
Děkuji moc a doufám, že se mužská část mím dotazem pobavila, ale jsem odhodlaná to zkusit i za cenu, že budu jak slon v porcelánu. Děkuji a doufám že někdo poradíte Majka

Vypouštěcí vodídko (19)

autor: Miroslav Štědrý | poslední příspěvek vložen: 29.08.2013 08:10

Přátelé sháním vypouštěcí vodítko,akorát ne to na ohaře ale něco podobného na jezevčíka,ale nějak nemůžu nikde nic najít... Tak kdyby někdo věděl prosím poraďte

Tetování (16)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 27.07.2013 11:08

Chlapi mám štěňata minulý týden mi je tetovali odeslal jsem papíry a ted jsem si všiml že to tetování nejde vůbec vidět.na některých sem tam číslo ale celé na žádném štěněti.co s tím? tetovací čísla jsem odeslal pro PP čísla nevím a když se to otetuje do druhého slechu kdo na to co řekne.dělal to mladý doktor a někde se stala chyba.

Tetanus u psů (4)

autor: Miroslav Štědrý | poslední příspěvek vložen: 18.07.2013 22:46

Necháváte taky svoje psí kamarády očkovat proti této nemoci ?? Mě veterinář říkal že to pes na 95pocent nechytne ale že když už tak že je léčba velmi nákladná a v drtivé většině případů pes nepřežije.A při mé smůle co mě potkala s mým přdešlým psem jsem se rozhodl jezevčíka naočkovat

Perspektiva ohařů v ČR (40)

autor: Pavel Černý | poslední příspěvek vložen: 16.07.2013 22:20

Co si, přátelé, o tomto tématu myslíte? Já žiju v oblasti tradičního chovu drobné zvěře, ale ta i zde silně ubývá, a naopak se stále více rozšiřuje černá zvěř. Před ohaři stále více dostávají přednost malá a středně velká plemena, která lze např. vynést na posed a vzít bez porušení zákona na naháňku. Od dlouholetého cvičitele ohařů jsem se dozvěděl o dramatickém poklesu počtu vrhů KO v loňském roce (alespoň v jednom z klubů). Důvodem jsou hlavně problémy s udáváním štěňat.

1 [2] 3 4 5 6 z 6 stran.