Dnes je 27.3. 2023. Slunce výchází v a západá v  | Měsíc výchází v a západá v

Diskuze kategorie - KynologieKrácení prutu (21)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 20.07.2013 11:29

Máte radu pro určení délky prutu ohaře? není to vůbec lehké utrefit.můžete měřit počítat ale stejně jednou je to delší pak zase kratší atd. já rozdělím prut na třetiny a k tomu přidám asi 1cm. když se kupíruje mají štěnata asi 8cm dlouhý proutek a chce to nechat tak 3cm.skoro polovinu nechat.

Hledám chovnou fenu pro DRJ (16)

autor: Hardy | poslední příspěvek vložen: 16.05.2013 10:07

Dobrý den, snad tento inzerát nebude vadit. Věřím, že je zde přátelské prostředí.
Mám chovného psa jezevčíka drsnosrstého jménem Hardy z Hlubocké hájovny, je v plemenné knize. Tak moc rád bych po něm chtěl potomka pro jeho výbornou povahu a vlastnosti, ale bohužel si ho zatím nikdo nevybral. Ono to je těžké, většinou se točí jedni a ti samí psi.
Má hotové zkoušky vloh, zkoušky z norování, barvářské zkoušky honičů - vše plný počet bodů, u všech disciplín dostal pochvaly za výbornou práci.
Zkoušky má absolvované dvoje mezinárodní - jednou výsledek V1 a podruhé titul res. CAC.
Kdyby někdo měl nebo by věděl o chovné fence a rád by ji kryl s mým pejskem, byl bych moc rád.
Už mi mnoho lidí říkalo, když vidělo psa, jak pracuje, jestli nebudou po něm štěňata, že by si jedno vzali. S určitostí bych si vzal jedno já a ještě asi další jedno až dvě by měly svého pána myslivce. Ale klidně bych rozhodil sítě i dále.
Kdyby se tu někdo našel, byl bych moc rád.
Pokud by ovšem tento příspěvěk někomu vadil, tak se předem omlouvám.

Upotřebitelnost psa v honitbě (17)

autor: jirka marek | poslední příspěvek vložen: 24.11.2013 06:52

Zdar,nemáme pejska na spárkatou zvěř.Může být zapsát do plánu počtu loveckých psů pes z jiné honitby,nebo si ho musíme sami upotřebit/koupit/?Poraďte,díky.

Jezevčík nebo jagdterier (29)

autor: Petr Krátký | poslední příspěvek vložen: 09.04.2013 18:45

Kolegové myslivci chtěl bych si pořídit časem ještě jednoho psa.Teď mám´jezevčíka drsnosrstého a jsem spokojen ale dost se mě líbí i ten jagdteriér jsem dost zapálenej do norování a tak bych se chtěl poradit ale nepište že je to bezmozek atd. Chtěl bych to slyšet od skušenejch lidí co vědí jak pracuje atd. Děkuji za odpověď

Stáří stopy (7)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 26.03.2013 23:09

Po jaké době začínáte s dosledem a jaký vliv na pachovou stopu má počasí (teplo,mráz,déšť) ?

Pojištění lečebných výloh pro psa (9)

autor: Lucie Fajmonová | poslední příspěvek vložen: 08.03.2013 09:11

Máte někdo zkušenost s tímto pojištěním? Na co všechno jste ho využili? KOlik se platí spolúčast atd.?

Bylo založeno občanské sdružení BORDER TERRIER CLUB CZ (17)

autor: Roman Trojka | poslední příspěvek vložen: 05.03.2013 18:15

Kolegyně a kolegové, rád bych Vás touto cestou informoval o iniciativě, která před nedávnem vznikla. Bylo založeno občanské sdružení BORDER TERRIER CLUB CZ. Naší snahou je získat dostatečnou podporu, která by vedla k uznání plnohodnotného chovatelského klubu. Proč jsme se takto rozhodli a co nás k tomu vede se dozvíte zde: www.brtcz.cz

Pes roztrhal lišku (12)

autor: Eliška Smékalová | poslední příspěvek vložen: 17.02.2013 16:29

Dobrý den, neumím si danou situaci vysvětlit. Liška mi už od léta chodila na slepice, které jsou přes den puštěné na zahradě a pes zavřený na dvoře. Nyní ve snaze lišku zaplašit nechali jsme slepice ve výběhu a psa pustily na zahradu. Lišku zakousl na zahradě, neumím si vysvětlit kde se to v něm vzalo jediné co kdy lovil byl gumoví pískací balone který nikdy nezneškodnil je to rok a půl staré štěně křížence NO. Vyrůstá s námi od malička, je to domácí mazel co sice má boudu ale bydlí doma. Se psi moc kontakt nemáme jen občas přijede kamarádka s fenou a to je bez problémů. Hlavně mám obavu aby od lišky něco nechytil.

Německý křepelák (13)

autor: aiwori | poslední příspěvek vložen: 07.12.2014 22:52

Zdravím kolegové myslivci,
mám na Vás zkušené kynologi malou prosbu, rozhodl jsem si pořídit štěně německého křepeláka, pro mé lovecké možnosti asi nejideálnější pes. Bohužel mám ale z kynologii velmi malé zkušenosti a proto sháním nějakou odbornou literaturu do začátku, jak se starat o psa, výcvik atd. Prosím o pomoc
S pozdravem Luboš

Aujezského choroba (3)

autor: Leon Zumr | poslední příspěvek vložen: 15.10.2013 22:18

téma tady už jednou je http://www.myslivecke-forum.cz/index.php?str=vypsanidiskuze&id=399

Výměna mléčných zubů u psa (4)

autor: Jarda Březina | poslední příspěvek vložen: 17.01.2013 14:45

Zdravím kolegové, nevím jestli jste někdy pozorovali výměnu zubů u štěněte, ale jaké časové rozpětí, může být od vypadnutí ml.zubu a abych viděl nový. Už cca 8-9 dní neroste řezák a myslím,že už by se ukázal, jako všechny ostatní. Máte někdo zkušenost???

Anglický bulterier (67)

autor: Václav Syrový | poslední příspěvek vložen: 23.02.2013 20:07

Zdravim vás. Chtěl jsem se zeptat na toto plemeno. Zajímají mě vaše zkušenosti s ním z naháněk,vlastních zkušeností a pod. Přemýšlím o tom že bych toto plemeno vyzkoušel a tak sháním veškeré informace. Díky za odpovědi.

Jezevčík utíká z naháňky (32)

autor: Lenka | poslední příspěvek vložen: 07.12.2012 09:30

Prosím o radu. Kamarád má téměř dvouletého jezevčíka, který má různé zkoušky (BZ, LZ, BZH). Začal se psem chodit na naháňky, ale již na druhé naháňce se opakuje téměř totožný scénář. Kamarád chodí do leče se psem. První leč - pes hledá, nahání zvěř. Druhá leč - pes hledá, ale potom se jakoby "ztratí" a místo hledání pána zmizí. Třetí leč - pán hledá bez psa. Po skončení honu pes čeká u auta. Pravděpodobně tam seděl celou tu dobu, co byl nezvěstný. Kamarád zkoušel jet nyní na naháňku do cizího revíru, kde to pes nezná, nechal se tam dovézt známým v cizím autě. Pes se opět "ztratil" během jedné z lečí a čekal u auta. Někteří střelci jej viděli jak jde přes pole 3 km k autům a ani nešel po stopě, po které přišel. Nevíte někdo jak takového psa napravit? Nedokážeme se ani dobrat příčiny takovéhoto chování. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Ztráty a nálezy - psi (6)

autor: Václav Sládek | poslední příspěvek vložen: 19.11.2012 18:46

Hledal jsem takové téma ale nic jsem nenašel.Jestli tu téma je tak Radku promiň.
Dnes oklo 16 hod. jsem našel tetovanou fenku hrubosrstého jezevčíka.
Bylo to v Káciňi pod Hřibčem.Kontakt přes mail nebo tel. 728459206

O teriérech a jiných šelmách (195)

autor: strejda zajíc | poslední příspěvek vložen: 01.03.2016 22:03

Nikdo se k tomu nemá,tak se do toho pustím sám.Aris je můj první celý irčan,předtím jsem měl jen irskou "půlku",otec byl bulteriér.To byla fena,jaká se rodí jednou za sto let!A po 15 letech s bulíčkama a 10 bez LUPa se mi zastesklo po rezavé drsné srsti,zejména když mi to sám osud nabídl.Dostal jsem ho v půl roce věku,neznal ani své jméno!Po 100metrech se naučil chodit na vodítku,ostatně vše se učil hrozně rychle.Absolvovali jsme LZ v I.ceně,nad barvou se rozhodčí přímo rozplýval.Za 4 dny po zkouškách mi při návratu z večerní čekané stavěl metrákového kňourka,řeknu vám,byl jsem zpocený až na pr...
Za měsíc dosledoval a zastavíl daňka(špičáka) s otevřenou zlomeninou předního běhu.Srnčí strhne a drží do zárazu.S hlasitostí je to horší,na viděnou hlásí výjmečně,hlavně zajíce,ty miluje(tři už totiž chytil),ale dobře zaštěkává černou,příp.postřelené dančí.Zhaslou zvěř jen tehdy,když jsem dál,to mne volá:"Sám to nevytáhnu".Ve svých pěti letech dost "vytvrdl",někdy mám i obavy,zejména u větších postřelených čuníků.Kočky miluje.No a s bulinou(té jsou tři pryč)vytvořil dost dobrý tandem,když řeší "domácí neschody",návštěvy lezou na stůl.Je to řevu,ale nekousnou se...Mrchy zrzavý.Tak jim můžu nadávat já,vy,přátelé, nikoliv!:-) Teriérum zdar!

Stáří feny a krytí (9)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 15.11.2012 20:58

Do kolika let kryjete feny? kolik měla nejstarší? dík

Výstavy psů (1)

autor: kesl | poslední příspěvek vložen: 11.10.2012 12:24

Obráží někdo s kolegů výstavy psů? Jede někdo v sobotu do Českých Budějovic, nebo v listopadu do Prahy? L a L!

Podhajského memoriál (5)

autor: František Dušák | poslední příspěvek vložen: 14.09.2012 22:28

Tak chlapi, ženy pochopitelně také, 28. září v 8,00 hod u nás v Dobřanech na náměstí. Pivo tu teče dobré, po paňácích zatím na klávesnici vidím a "pséci", jak říkával Emíl Kvídera, snad budou předvádět dobrou práci. Zdraví F.D.

Letní výcvikový tábor Lučkovice-Lavare Moravia (4)

autor: Lucie Fajmonová | poslední příspěvek vložen: 20.07.2012 17:54

Absolvoval nebo neslyšel jste někdo o tomto výcvikovém táboře? Jak probíhá atd. přímo z vlastní zkušenosti?
Děkuji:-)

Krmení (3)

autor: Jurek | poslední příspěvek vložen: 08.07.2012 13:01

Zdaravíčko pánové psovodi a kynologové, mám dotaz jakou značku granulí by jste mi poradili pro Amerického pitbulteriera, Můje labradoří fena Bona papá značku best choice, ale pitovi to nejede a mám pocit že má zněj průjem. Pit je denně v zátěži 3 až 4h tak samo jako Bona. Vyskoušel jsem mnoho granulí ale bud je nechce žrát nebo z něj nemá dobrou stolici a zdá se mi že není vitální. U veterináře mi bylo řečeno že pejsek nemá žádnou alergii a vy padá to že i žádnou citlivost. Tak se vás chci zeptat máte něaké zkušenosti s granulemi značky Bosh, Calibra, Nutrican, Josera

1 2 [3] 4 5 6 z 6 stran.