Dnes je 27.3. 2023. Slunce výchází v a západá v  | Měsíc výchází v a západá v

Diskuze kategorie - KynologieBorder terier jako nelovecký pes (9)

autor: Anežka Benčová | poslední příspěvek vložen: 04.06.2012 11:19

Chci si pořídit Border teriera, ale nevim, jestli nevadí že s ním nebudu lovit. Pohybu by jinak měl dost.


Děkuji za odpovědi

Štěně jaga (1)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 23.04.2012 08:08

Chlapi nemáte někdo štěňata jagošů?dík

Svod loveckých psů- místo konání (5)

autor: Hans | poslední příspěvek vložen: 20.04.2012 10:22

Vážení přátelé,

mám dotaz, zda-li existují nějaké podmínky pro konání svodu loveckých psů, krom popsaných ve zkušebním řádu. A to konkrétně, kde je upraveno místo konání- resp. louka, hřiště, parkoviště, hala, betonový plac? Zkušební řád v čl. 7 říká: "Prostory, ve kterých se zkoušky nebo svod provádí- 1) pořadatel před přípravou zkoušek prohlédne protstor, kde se zkoušky budou konat, aby nedošlo ke zranění psů. Zkoušky loveckých psů se konají, buď v lese, na poli, nebo ve vodě, nelze je konat v prostorách, kde zvířatům hrozí rizika utrpení např. místa s intenzivní chemizací, skládky odpadků, poblíž intenzivně využívaných komunikací."
Jde mi o to, že konání svodu loveckých psů na parkovišti před sportovní halou není úplně nejlepší volba a to jak pro psy, tak pro vystoupení trubačů.

Poplatky za Lovecky upotřebitelné psy na městech a obcích se platit nemusí (22)

autor: Jan Šlosar | poslední příspěvek vložen: 18.04.2012 08:33

Zdravím všechny přátele lovecké kynologie. Pro všechny, kteří mají doma lovecky upotřebitelné psy jsem se rozhodl nastínit jak na to, aby byl pes zproštěn poplatku na obci ( městě). Na každém městě nebo obci se řídí
vyhláškou 565/1990 Sb. o místních poplatcích
§ 2
(1) Poplatek ze psů platí držitel psa. Držitelem je fyzická nebo právnická osoba, která má trvalý pobyt nebo sídlo na území České republiky.
(2) Poplatek ze psů se platí ze psů starších 3 měsíců. Od poplatku ze psů je osvobozen držitel psa, kterým je osoba nevidomá, bezmocná1) a osoba s těžkým zdravotním postižením, která je držitelem průkazu ZTP/P podle zvláštního právního předpisu1a), osoba provádějící výcvik psů určených k doprovodu těchto osob, osoba provozující útulek zřízený obcí pro ztracené nebo opuštěné psy nebo osoba, které stanoví povinnost držení a používání psa zvláštní právní předpis.1b)
(3) Sazba poplatku ze psů činí až 1 500 Kč za kalendářní rok a jednoho psa. Sazba poplatku ze psa, jehož držitelem je poživatel invalidního, starobního, vdovského nebo vdoveckého důchodu, který je jeho jediným zdrojem příjmů, anebo poživatel sirotčího důchodu, činí až 200 Kč za kalendářní rok. U druhého a každého dalšího psa může obec horní hranici sazby zvýšit až o 50 %. V případě držení psa po dobu kratší než jeden rok se platí poplatek v poměrné výši, která odpovídá počtu i započatých kalendářních měsíců.
(4) Poplatek ze psů platí držitel obci příslušné podle místa trvalého...

BZH - vyhledávání a chování u střelené zveře (25)

autor: Petr Paul | poslední příspěvek vložen: 10.07.2012 23:00

Zdravím,
chtěl bych se optat na BZH na předmět vyhledávání a chování u střelené zvěře... - a to - vede ke zvěři stopní dráha nebo ne..já ze řádu pochopil, že ne, ale už několik známých mi řeklo, že ano..tak nevim??
děkuju

Štěně irského setra (15)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 19.03.2012 06:55

Zdravím,nemáte tu někdo štěně irského setra?kamarád shání fenku.dík

Jak na to - životnost škáry z prasete (27)

autor: Petr Paul | poslední příspěvek vložen: 11.07.2012 12:24

Zdravím,
chtěl bych poprosit o radu..cvičím braku a tudíž používám k výcviku i škáru z prasete - přes zimu v mrazech nebyl problém, ale nyní se životnost škáry značně krátí - nemáte nějaké triky, návody, jak škáru upravit, aby bylo vše "košér" :), nebo mi nezbývá nic jiného, než každých "14dní" shánět novou..no a v létě si to neumím představit už vůbec :)
děkuju

Alpská braka (4)

autor: jirka marek | poslední příspěvek vložen: 08.03.2012 09:59

Zdar,nemáte někdo odkaz na pejska na nakrytí feny?
Alpský brakýř jezevčíkovitý(jelení červeň)-zlínsko a větší okolí

Novelizace zkušebních řádů (1)

autor: rici czech | poslední příspěvek vložen: 28.02.2012 20:14

Tak jsem si přečetl ,že dne 18.2.2012 se v prostorách ČZU v Praze uskutečnilo setkání k podání návrhu změny ZK řádů.Ůčast prý 48 lidí zástupců OMSů, chovatelů a rozhodčích.Tak tedy nevím, pokud někdo o tom víte více hodte své postřehy sem.Ůdajně zajímavá aktivita vznikla u ohařů.Kolikátá novelizace to již bude?Výsledky jednání prý půjdou kynologické komisi.

Jagdterier a černá (5)

autor: radekbartik | poslední příspěvek vložen: 05.02.2012 21:13

Prosím o radu co s pětiletým jagdterierem, který po jednom kontaktu s černou kdy utrpěl menší zranění,nechce jít s živou černou do kontaktu. Obíhá na velký kruh je vidět, že má respekt, jakmile je prase dostřelené okamžitě na něm visí. Při nácviku v oburce neměl problém hlasitě napadat tři selata najednou a v přírodě je všechno úplně jinak. Diky za rady

Psi v zimě (79)

autor: rici czech | poslední příspěvek vložen: 07.02.2012 00:40

Tak pánové,co Vaši miláčci v těchto mrazech.Berete je na noc domů pokud teplota klesne na -15 stupnů,nebo je máte venku v zateplených boudách na slámě a přes vchod koberec(který ti moji hned strhnou:-( ) jako já.Jak se blíží ty 25 stupnové mrazy je asi vemu dom,i když socializace u některých je mizerná co bych chtěl, když jsou celý rok venku.

Výcvik slídiče (9)

autor: Jurek | poslední příspěvek vložen: 21.08.2012 15:00

Dobrý den mám fenu Labradora má 5 měsice a chtěl bych ji vychovat ke slídění. Tak prosím o něaké rady tipy nebo i odkazy. Děkuji

Západosibiřská lajka (8)

autor: Psota Roman | poslední příspěvek vložen: 03.01.2012 06:16

Zdravím Vás kolegové v zeleném.Máte někdo zkušenosti s tímto plemenem?Používá ho někdo s Vás ?Za informace děkuji Psota Roman.

Aujezského choroba (116)

autor: Leon Zumr | poslední příspěvek vložen: 10.12.2014 20:49

O Aujezdkého chorobě se diskutuje už dost dlouho na slovenském webu lovu zdar jak je to v Česku už je to někde potvrzené hledal jsem to na stránkách Státní veterinární správy a nic jsem nenašel

MOK - Vánoční štěně (2)

autor: Michal Zimanzl | poslední příspěvek vložen: 22.12.2011 18:09

Omlouvám se jestli to jsem nepatří,ale chci se zeptat jestli někdo nevíte o chovateli, který by měl k odběru štěně nejlépe fenečku? Díky Michal

Střelba v leči a pes, který to nepřežil (55)

autor: Jarda Rout | poslední příspěvek vložen: 24.12.2011 19:46

Dostal jsem mailem tenhle text, stalo se to 17.12., nevím přesně, kde se to odehrálo, ale myslím, že je nutné to sem dát. Jednalo se o kopovku Monny Bejchlovské hvozdy. Střílet v leči je prostě hovadina.

Drazí kamarádi, kolegové.
Bylo to před koncem lovu, pátá leč, v pozdním odpoledni . Konečně plná zvěře, která postupně opouštěla houštiny. Koncert psích hlasů byl slyšet ze všech stran, padaly rány. Monča byla v plné práci, dělala to co uměla nejlépe - černá byla její doménou. Proti jejím útokům měla své zbraně. Po leči se nevrátila.
Našel jsem ji až druhý den při opětovném pročesávání leče. Stalo se to, proti čemu byla bezbranná. Byly to lidská ruka, která ji poslala do psího nebe. Jeden brok prostřelil hrudník, druhý na hlavě. Odešla v zápalu boje, žel naprosto zbytečně. Ve smutku nad ztrátou nejvěrnějšího přítele přehrávám v hlavě film jejího života. Přišel jsem o část sebe, o člena rodiny.
Zdeněk Kovačík
PS: až Vám někdo zase bude vyprávět , že"tyhle broky na prasata zaručeně platí", nacpěte mu je do úst. Za Monny i za mě.

Výcvik braky (12)

autor: Tomáš Pilík | poslední příspěvek vložen: 21.12.2011 14:46

Zdarvím všechny. Rád bych někoho zasvěceného požádal o rady při výcviku Alpského jezevčíkovitého brakýře. Je to můj první pes, tudíž mé praktické zkušenosti s výcvikem nejsou téměř žádné. Literatura se k tomuto plemeni a k honičům obecně shání velice špatně. Co se týká výcviku samotného, rád bych některé věci probral přímo s někým, kdo má více zkušeností. Nevíte o někom, kdo by mi mohl poradit? Díky všem.

Naháňky a psi (12)

autor: Michal Kulhánek | poslední příspěvek vložen: 18.12.2011 22:01

Zdravím ve spolek,
chci se Vás všech zeptat jak se k Vám chovají na naháňkách? Včera jsem byl na naháňce se slíděním, kde došlo k úrazu psa (popáraný jagoš - naštěstí jen svalovina). Pes silně krvácel a tak majitel volal veterináře, který byl uveden na "propozicích". Z mobilu se ozvalo: "já dnes neordinuji." Po několika telefonátech s organizátorem naháňky vezl psa k veterináři kamarád psovoda a veterináře si zjišťovali mobilem. Bylo jim řečeno je to jeho pes, tak ať se stará!! Nebyl jsem přímým svědkem, proto neuvádím místo. Chci se Vás zeptat, jak se zachovat?! Udělat ostudu při výřadu? Mimochodem při minulé naháňce tam došlo k zastřelení psa a na výřadu bylo ticho po pěšině.

Jaké granule jsou pro Vás ty nej? (8)

autor: Hans | poslední příspěvek vložen: 15.11.2011 22:39

Jaké granule, kdo používáte pro Vaše pomocníky? Případně, čím vším zpestřujete jídelníček přes zimu?

Úraz psa při naháňce na černou zvěř (16)

autor: Rudolf Husák | poslední příspěvek vložen: 03.11.2011 05:49

Chlapi,chci se zeptat na názor,jak řešíte a nebo jestli vůbec někoho v MS zajímá, těžké poranění cizího psa černou zvěří,při kontaktu v obstavené leči. Naháňky u nás se účastní i hosté, kteří si přivezou své psy a jdou do tlaku nám pomoct černou dostat ven a nevybíráme od nich žádné peníze,vše mají grátis.
Teď v sobotu při naháňce v druhé leči u nás došlo k úrazu dvou psů těžkým kňourem a jeden jak se říká jen dostal ale již nepokračoval ale druhý pes, fena černé braky byla hodně rozbitá,prolomená žebra,tržné rány na boku,byly ji vidět plíce a tak po rychlém ošetření v pasece širokým obvazem jsme dojeli na Veterinu.Operace trvala přes hodinu a kamarád myslivec,vůdce psa zaplatil za ošetření hodně přes tisíc kč ale z naháňky moc hezkých zážitků neměl.
Vím že existují různá pojištění psů i od HALALI ale pokud pes pojištěn není,připadá mě to kruté hradit si veškeré náklady ošetření psa sám,pomáhal nám jen vyhánět zvěř,nelovil,jak to řešíte u Vás.

1 2 3 [4] 5 6 z 6 stran.