Diskuze kategorie - KynologieMemoriál prof.Jaroslava Svobody - přehled výsledků (17)

autor: Rudolf Husák | poslední příspěvek vložen: 20.10.2011 17:21

Přátelé myslivci,blíží se konec kynologické sezony roku 2011 ale co říkáte na výsledky Memoriálu Jaroslava Svobody který letos proběhl 20-21.8.2011 v Bruntále.Jedná se o vrcholnou soutěž klubu Hrubosrstých a Maďarských ohařů,pro nezasvěcené,(všestranné zkoušky dva dny - les,malé,velké pole,hluboká voda,přinášení.
Z celé soutěže 20-ti psů, obstáli pouze tři psi.Dva maďarští ohaři a jeden německý drátosrstý 1. MOK 479 bodů, 2. MOK 469 bodů 3. NDO 459 bodů a 17 psů vypadlo,na přinášení vlečné lišky na dálku v lese,jich vypadlo 6.Podotýkám,že se jedná o mezinárodní soutěž, kde jdou již zkušení, spíš starší psi,kteří už mají nějaké zkoušky a něco za sebou.Mě osobně připadají tyto výsledky velmi podivné.Na každých zkouškách nějaký pes vypadne,to beru,ovšem 17 psů...,byl tam někdo z Vás co sem píší? R.H.

Co říkáte na 73. ročník Memoriálu Karla Podhajského (23)

autor: Rudolf Husák | poslední příspěvek vložen: 15.10.2011 21:18

Německý krátkosrstý ohaři ,, 3 nejlepší umístění ,, předvedli kolegové ze Slovenska a 2 Čeští fousci v I.c. a jeden ve druhé ceně.Čtvrté až šesté místo v tabůlce,to je velice pěkné umístění národního plemene.Byl někdo v Boleslavi se osobně podívat a mohl by se tady podělit o nějakou pěknou práci,třeba jak pracoval ten slovenský oznamovač a jeden veden jako hlasič,ví někdo??

Pokyn ke sjednocení hodnocení k disciplíně (118)

autor: Zdeněk Ondruch | poslední příspěvek vložen: 09.11.2011 10:07

Kynologická komise ČMMJ

Vzhledem k množství dotazů k disciplině „Vyhledání a chování u střelené zvěře“ a nejasnostem při jejím provádění a hodnocení na BZH a ZH vydáváme pokyn ke sjednocení.


Zkouška se provádí výhradně s černou zvěří, která je řádně zašitá a v době zkoušky není zmražená. Rozhodčí na stopní dráze dá pokyn vy vypuštění psa asi 50 metrů před místem, kde leží zašitý divočák. Od místa vypuštění pokračuje stopní dráha založená stejně jako na dosled do vzdálenosti asi 50 kroků. Tato část stopní dráhy je zepředu viditelně označena až ke kusu. Limit na nalezení kusu je 5 minut. Vůdce zůstává stát na místě vypuštění. Dále postupuje výhradně na pokyn rozhodčího.

Známkou 4 – se hodnotí chování psa, který projeví nebojácnost a vzrušení a zájem o ulovenou zvěř tím, že ji zaštěkává, kouše – ale nenačíná, škube apod. Pes má zůstat u zastřelené zvěře a vyčkávat příchodu vůdce, případně zvěř hlásit či oznámit.
Oznamování zvěře – po ověření kusu se pes musí přímočaře vrátit k vůdci a z jeho chování musí být zřejmé, že se snaží vůdce ke kusu dovést. Toto je možné provést pouze volně. Pokud pes u zvěře hlásí nebo jí oznamuje, může získat až 5 bodů.

Známkou 3 – se hodnotí chování psa, který projeví nebojácnost a nejeví o zvěř trvalý zájem, pouze zvěř očichává, nemá snahu přivést vůdce ke zvěři, ale vyčká jeho příchodu.

Známkou 2 – projeví malý zájem o zvěř, po ověření kusu odejde k vůdc...

Výcvik teriera (67)

autor: Hans | poslední příspěvek vložen: 10.07.2015 11:00

Kolegové jelikož má už můj jagoš 5 měsíců a zvládáme "sedni a daun" a pracujeme na kvalitním přivolání. Ptám se, jak postupujete vy při výcviku terierů? Kdy a s čím začínáte a případně jaké fígle při výcviku používáte? A další podotázka je v jakém pořadí postupujete zkoušky?
Děkuji za Vaše odpovědi. Toto vlákno je pro mě jako doplnění praktických informací načerpaných z knih.

Epavit (13)

autor: Zdeněk Ondruch | poslední příspěvek vložen: 30.08.2011 18:35

Používáte prosím někdo tento přípravek, jako doplněk stravy pro pejska? Pokud ano, jak jej dávkujete? dík Z

Jezevčík drsnosrstý standard (3)

autor: Jindřich Šimara | poslední příspěvek vložen: 07.08.2011 16:09

Přátelé,neberte to prosím jako inzerci.Mám 9 týdení štěňata drsňáků a bohužel samé fenky,je tam velký jak pracovní tak exter. potenciál.Otec- CACIB,Šamp. CZ,
Český šampion práce,CACIT,3xCACT ZV,LZ,BZ,BZH,HZ,ZN,KBS-vítěz,SBS-vítěz 2x,Klubový vítěz na barvě,diviačar.
Matka výb. ZV,ZN- mladá fena po mém chov. psu který je výb.CACIT,2XCACT ZV,ZN,LZ,BZ,BZH,HZ,MRK- všestraný vítěz ČR.
Už by potřebovali svého pána,pokud by jste o někom věděli že shání fenku
která bude pěkná a bude dělat dejte prosím kontakt.Můj mob.607 931050.
Dík.

Práce psa na hluboké vodě (4)

autor: Oldřich Vopršal | poslední příspěvek vložen: 29.06.2011 20:19

Chtěl bych se vás zeptat na vaše zkušenosti, postřehy, rady nebo fígle, jak jste naučili psa jít ochotně do hluboké vody. Samozřejmě, že předpokladem je, že pes se vody nebojí a vhozenou kachnu již z hluboké vody ochotně a rád přináší. Jak ho tam ale se stejnou chutí "dostat" i bez té kachny?

Zkušebí řády, podněty a zamyšlení (21)

autor: Roman Trojka | poslední příspěvek vložen: 10.06.2011 18:55

Zkušební řády se mění jak ponožky, co by se mělo změnit?

Dny BRT (22)

autor: Jarda Březina | poslední příspěvek vložen: 13.06.2011 12:19

Zdravím kolegové, chystáte se někdo do Štoků na dny BRT???

Nemoci psů (1)

autor: Václav Pašek | poslední příspěvek vložen: 07.06.2011 09:31

Stalo se nám u šestiletého retrívra, že úplně ztratil sluch, člověk za ním stál a volal a on se ani neotočil, protože nevěděl, že za ním někdo je. Žádného výtoku jsme si nikdy nevšimli. Vzali jsme ho na kliniku a zjistili mu ve zvukovodech mokvavé pupínky, které zcela uzavřely zvukovod, proto vůbec neslyšel. Dostal do každého slecha injekci na otok a Auzorin na vykapávání ráno a večer. Dnes je to čtvrtý den a slyší na hlasité volání do 20m. Veterinář netuší od čeho by to mohl mít a prý to bude na dlouhé léčení. Nemáte s tím někdo zkušenost? V.P.

Jagoš, drsňák nebo hladkosrstý foxlík (48)

autor: Hans | poslední příspěvek vložen: 12.06.2011 10:12

Kolegové rozhoduji se a vybírám si svého prvního čtyřnohého kamaráda na lov. Rozhoduji se mezi výše zmíněnými plemeny. Jelikož otec má doma dvě feny a to bordičku a výmaračku. Rozhodl jsme se pro psa. Ale pořád nevím, který bude pro mě-začátečníka příhodnější a který mě toho více naučí. Jsme smíšená honitba bez drobné pořádáme jen zapadačky na kachny, takže bych uvítal, když psík zvládne aport. Jinak potřebuji parťáka na posed a na případný dosled. No a práce na společných lovech na černou.
Uvažoval jsem o křepelákovi, ale toho jsem zavrhl z důvodu srsti a nepořádku. Preferuji menší plemeno, aby mě mohl psík doprovázet všude, kam vyrážím a jsem omezen prostorem.
Nejsem rozhodnut, zda shánět hotového psa nebo si vzít štěně a vše si hezky projít od začátku. A v neposlední řadě musí můj pes chytat myši- v práci v kanclu.
Děkuji za vaše názory.

FXH, proutek (1)

autor: milano | poslední příspěvek vložen: 06.06.2011 20:50

Dobrý den kolegové,potřeboval bych poradit ohledně hladkosrstého foxteriera.Máme tříměsíční štěně a začíná nosit proutek ohnutý nad tělem.Dost mne to mrzí, je nějaká pravděpodobnost, že bude nosit později proutek normálně ?Vždy jsme mívali foxly drsné, tenhle problém tam nikdy nebyl, ale je fakt, že dříve se prut krátil mnohe více.Zkoušel jsem pár fíglů s podlepením páskou, ale vše si sundavá, nesnese to na sobě. M.P.

Klíšťata (26)

autor: milano | poslední příspěvek vložen: 24.05.2011 06:29

Dobrý den, s jakým přípravkem proti klíšťatům máte dobrou zkušenost ? Mám devítitýdenní štěně a dnes jsem jedno vytahoval, určitě budou další. M.P.

Chovná stanice foxterierů (6)

autor: milano | poslední příspěvek vložen: 02.05.2011 06:39

Včera nám odešla po 11 letech fenka hrubosrstého foxteriera.Nejlepším lékem je pořídit štěně, chtěl bych zkusit foxe hladkého.Mám nedůvěru k takovým "velkochovům", kde se nabízí vrhy A,B,C,atd. Nevíte někdo o chovateli, který to nedělá na kšeft a je předpoklad, že pejsek bude pracovat ? Za případné info děkuji. M.P.

Slovenský kopov (12)

autor: Honza Lettrich | poslední příspěvek vložen: 29.11.2011 18:57

Ahoj kolegové, přemýšlím že bych si pořídil nového kamaráda a to Slovenského kopova. Jsem jezevčíkář, s většími plemeny nemám zkušenost. Poraďte mi prosím někdo nějakého zkušeného chovatele se kterým bych se mohl poradit co tento pejsek vyžaduje, jak ho cvičit atd.
Díky Honza L.

Hledání u mojí fenky ČF (8)

autor: Oldřich Vopršal | poslední příspěvek vložen: 20.04.2011 12:46

Chlapi, mám dvouletou fenku ČF. Má výborný nos, je chuťová, pracuje s radostí, vystavuje, dohledává, přináší vlečenou zvěř, přesto se s ní stále trápím při hledání se zbraní v ruce nebo na rameni. Beze zbraně hledá předpisově, se zbraní hledá pomalu v mé těsné blízkosti. A to i tehdy, když zbraň má pouze střelec, co mě doprovází. Předem upozorňuji, nemá strach z rány. Včera jsme to navečer ještě probírali se zkušeným kolegou ze sousedního MS, výborným myslivcem, kynologem a rozhodčím v jedné osobě. Její práci si shlédl a ani on nemá přesný recept na to, jak jí "rozchodit". Trpělivost mám, čas jí věnuji víc jak dostatečně, přesto určité rozpaky a rozmrzelost u mě jsou. Někde je chyba a já nevím, kde. Vím, že jsou mezi Vámi i zkušení vůdci. Poradili byste mi ze své zkušenosti nějaké rady, fígle, jak jí "rozejít"? Myslím, že je to také vhodné téma do diskuze. Děkuji předem za odpovědi.

Vodění psa na řemeni, přivolání a odložení (14)

autor: Zdeněk Ondruch | poslední příspěvek vložen: 23.08.2012 16:14

Http://www.videapro.cz/video/147-myslivecka-kynologie-alpska-braka-jezevcikovita-3-dil/

Ztráta loveckých psů (1)

autor: Petr Řehoř | poslední příspěvek vložen: 11.04.2011 19:34

Zdravím!

Kamarádovi se včera ztratili dva lovečtí psi - německý krátkosrstý ohař a západosibiřská lajka. Psi se pravděpodobně pohybují někde v okolí Poběžovic (okr. Domažlice). V případě jakýchkoli informací prosím volejte p. Pánka, 607759104

Za pomoc předem děkuji!

Kevlarové vesty pro psy (9)

autor: Marie | poslední příspěvek vložen: 25.04.2011 22:47

Používáte i mimo reflexních obojků na psy jiné prostředky pro ochranu svého psa?
V zemích, kde běžně loví černou zvěř za pomoci psů běžně používají kevlarové vesty z balistického nylonu. Zajímalo by mě, zda by i v ČR byl zájem o tyto vesty.
Více o vestách na http://loveckevestypsi.webnode.cz/
Marie

Postroj (16)

autor: Jaroslav Rejdák | poslední příspěvek vložen: 04.04.2011 19:55

Pejskaři, nepoužíváte někdo místo klasického barvářského obojku postroj pro psy (viz např. http://obchod.hafbezobav.cz/index.php?akc=detail&idvyrb=2136&kateg=84), popř. co si o tom myslíte? Kynologii zdar.

1 2 3 4 [5] 6 z 6 stran.