Dnes je 30.09. 2023. Slunce výchází v a západá v  | Měsíc výchází v a západá v

Diskuze kategorie - Zákony a legislativaPředseda MS. Kdo to bude chtít dělat? (26)

autor: Ellhenicky | poslední příspěvek vložen: 24.10.2014 18:15

Dle nového občanského zákoníku za škody nezodpovídá již MS jako spolek, ale statutární orgán-předseda.Již jsem se s tím osobně setkal.Soukromý zemědělec na radu právníka,podal trestní oznámení za škody na přeorané louce od prasat na konkrétní osobu.Už jste se s tím také někdo setkal?

Zbrojní průkaz (26)

autor: zutro | poslední příspěvek vložen: 07.12.2017 15:03

Byl jsem vyměnit končící zbrojní průkaz,na kterém byl na zadní straně doplněk "oprávněn nosit zbraň kategorie b".Na novém průkaze toto uvedeno není.Proč?

Myslivecké sdružení - zapsaný spolek (34)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 15.12.2015 19:17

Chlapi víte o této problematice něco bližšího? Každé MS musí u Krajského soudu podat formulář s tisícikorunovým kolkem o tzv.zapsání spolku. Prostě s novým Občanským zákonem se to musí dát do souladu. K formuláři musí být zápis z čl.schůze a usnesení o ustanovení dvou statutárních zástupců čili předseda a místopředseda, RK + ověření podpisů.Dále to budou nové stanovy s promítnutím této změny.
To vše do roku 2016 a pokud se na to zapomene,MS zaniká. Víte někdo něco víc nebo na co jsem zapoměl? Dík

Změna sdružení na spolek (1)

autor: Vladimír Soukup | poslední příspěvek vložen: 27.06.2014 15:36

Má už někdo udělanou změnu, případně upravené stanovy?

Opět amnestie (22)

autor: Ellhenicky | poslední příspěvek vložen: 01.07.2014 08:30

Od 1.7.2014 do 31.12.2014 je vyhlášen "zánik trestnosti nedovoleného ozbrojování". Jedniná amnestie, která může zlegalizovat nalezené či "poděděné"zbraně.Je až zarážející, kolik takových zbraní se vždy najde.Využil ji někdo v minulosti?

Pojištění proti úrazům (13)

autor: Ellhenicky | poslední příspěvek vložen: 08.05.2014 20:36

Podle nového OZ budou muset myslivci hradit náhrady při případném zranění"nemyslivce", který by utrpěl zranění pádem z mysliveckého zařízení.Myslivci jsou ze zákona pojištěni, ale taková náhrada u nemyslivce by mohla být dosti masná. Pochybuji, že jsou MS na takový případ nějak pojištěna.Aby nemusel být na každém posedu či kazatelně nápis Nepovolaným vstup zakázán.

Nový zákon (25)

autor: David Honzík | poslední příspěvek vložen: 25.04.2014 09:28

Zdravím kamarádi myslivci. Na minulé členské schůzi nám bylo hospodářem sděleno, že vyšel nový zákon, který se týká zákazu vnadění na polích a v jejich blízkosti, a to ani po dohodě s jejich majitelem. Pochopili jsme to tak, že nesmíme krmit v řepkách, kukuřicích, prostě nikde. Pouze v lese. Kamarádi z okolních sdružení o ničem neví, tak bych chtěl požádat vás, zda mi k tomu něco napíšete. Mockrát děkuji. Myslivosti zdar!

Kdo hradí škody na nehonebních pozemcích? (9)

autor: Ellhenicky | poslední příspěvek vložen: 17.10.2014 12:34

Máme několik požadavků na uhrazení škod na louce, která je ale vedena jako sad a je nehonebním pozemkem.Každý týden přeoraná od prasat.Poškozený uvádí, že dle občanského zákoníku má nárok na náhradu.Kde je pravda?

Kdy je kolouch kolouchem? (10)

autor: Václav Pašek | poslední příspěvek vložen: 19.02.2014 09:16

Dle nové legislativy je lov koloucha jelena siky do 30.4. Plán lovu je třeba splnit za myslivecký rok, tedy do 31.3. Po tomto datu "se stává" z koloucha laň nebo jelen. V dubnu ještě laně nekladou kolouchy, takže defakto je v dubnu povolen lov kolouchů, ale žádní kolouchové nejsou. Uvedl jsem některé nepravdivé informace a tato úvahu je zcela mimo mísu? Díky.

Účetnictví pro myslivce (3)

autor: Lenka | poslední příspěvek vložen: 04.02.2014 01:05

Prosím o radu: jaký používáte program pro vedení účetnictví pro MS a HS? Děkuji.

Školení prohlížitelů (4)

autor: milano | poslední příspěvek vložen: 13.01.2014 15:00

Obnovujete ve svých spolcích tohle školení prohlížitelů těl ulovené zvěře ?
Není asi jiná možnost, než tuhle lumpárnu opět podpořit. M.P.

Odstřel zvěře v obydlených místech (14)

autor: Ellhenicky | poslední příspěvek vložen: 17.12.2013 15:45

Pořád se probírá černá zvěř a její výskyt ve městech.V novinách i v televizi jsou rozhovory s myslivci, kteří uvádějí, že v případě výskytu černou zvěř na přivolání odstřelí.Na menších městech či vesnicích to jde,tak nějak po sousedsku, ale jinak by zvěř měla odstřelit policie, ale tam zase jen ve výjímečných případech, kdy zvěř ohrožuje život či zdraví. To pak posoudí někdo z kanceláře a i toto se dá považovat jako neoprávněné použití zbraně a málokterý policista se k tomu propůjčí. Když se najde nějaký rejpal, který by uvedl, že myslivec střílel ve městě(nehonebním pozemku), tak dotyčný přijde o "papíry",policista dostane "flastr". Poněkud začarovaný kruh.Mluvím z praxe.

K volbám (38)

autor: Ivo Ondráček | poslední příspěvek vložen: 29.10.2013 18:39

Když máme ty volby...která strana myslíte, že by nejvíce pomohla té naší drahé myslivotsti? Upřímně se přiznám, že té politice nerozumím ani za mák!

Prodej zvěřiny (10)

autor: Jaroslav Miňha | poslední příspěvek vložen: 04.10.2013 21:44

Ahoj kamarádi,

donesla se ke mně informace, že od letošního srpna je již povolen přímý prodej zvěřiny do restaurací a obchodů. Jenže nikde nemůžu dohledat za jakých podmínek, co všechno musí prodávající MS splňovat. Máte někdo směrodatné informace, popřípadě kde je to psáno?

Díky, Jarda

Změna sdružení na spolek - NOVÝ OBČAN. ZÁKONÍK (9)

autor: Bradock | poslední příspěvek vložen: 01.10.2013 09:53

Zdar,
neberte to prosím osobně, ale protože se tady řeší neustále banality,
tak jsem se znovu zaregistroval, abych nadhodil pro mě důležité téma.
Nevíte někdo, do kdy se myslivecká sdružení musí přeměnit na spolek (stanoví to jednoznačně právě nový Občanský zákoník!)?
Jaké důsledky to může mít pro "běžné" myslivecké sdružení ve vztahu k honebnímu společenstvu a letos uzavřeným nájemním smlouvám? Děkuji za fundované odpovědi...
B.

Pytláctví (28)

autor: Řáholec | poslední příspěvek vložen: 25.09.2013 09:24

Jaká je Vaše zkušenost s pytláctvím ve Vašem revíru?

Zbraň z pozůstalosti (3)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 17.07.2013 20:30

Známý podědil loveckou zbraň, teď mu přišel dopis, že si má zbraň vyzvednout na policii, ale nemá zbrojní průkaz. Jak se postupuje, když by chtěl flintu prodat - musí ji nejprve zaregistrovat třeba na mě a pak teprve prodávat, nebo to může rovnou zavést prodejci zbraní a on to zaregistruje na sebe nebo jak se má postupovat.

Očekávané změny v zákoně o myslivosti (101)

autor: Děda z lesa | poslední příspěvek vložen: 15.05.2020 17:03

Zatím celkem v poklidu a bez zájmu médií proběhlo na Mze dne 21.května další kolo příprav změn. Zúčastnily se tradiční skupiny, tradičně se nezúčastnila ČMMJ (asi jsou ta jednání pod jejich úroveň), což nelibě nese ministr Bendl.
Asi se potvrzuje zvolená taktika Mze, kterou jsme předpokládali - nejdříve strašné "bububu", aby pak následně myslivci byli vůbec rádi, že ty změny nebudou pro ně až tak drastické.
Snad již nadobro vypadla myšlenka o 250 ha dělených honitbách (padají dokonce návrhy na 1.000ha), krutý celoroční lov spárkaté se údajně zúžil už jen na černou a siky...
Obě petice (ČZU a ČMMJ) snad již podepsalo více než 10.000 lidí.
Osobně nechápu přístup (neúčast) molocha ČMMJ - jednající subjekty nezastupují počtem ani desetinu myslivců, které má pod svými křídly právě ČMMj.

Srnčí trofej (5)

autor: Vašek Buňka | poslední příspěvek vložen: 01.06.2013 18:44

Dobrý den, rád bych se zeptal jestli někdo nevíte zda musí střelec odevzdat trofej z uloveného srnce na ohodnocení na OMS, i když myslivecký hospodář trofej viděl.

Blokováni cest (7)

autor: Lukass | poslední příspěvek vložen: 06.05.2013 20:30

Zdravím,
opět potřebuju radu. Jde o to, že předseda místní honitby zasipal kratkou cestu přes les, tato cesta he už stara, a děda mi řikal že ji zde udělali zemědělci aby se snáz dostali ke svým polím na druhé straně lesa a nemuseli tak objíždět celý les. Zablokoval ji proto, aby se tam nedostal muj otec s traktorem, prostě ze zlomyslnosti. Nyní to zde musí všichni složitě objízdět kvůli rozmarům starého blázna. Prosím o radu, zda-li může takhle svévolně blokovat příjezdové cesty. Děkuji.

1 [2] 3 4 5 z 5 stran.