Dnes je 30.09. 2023. Slunce výchází v a západá v  | Měsíc výchází v a západá v

Diskuze kategorie - Zákony a legislativaPostavení kazatelny (6)

autor: Jaromír | poslední příspěvek vložen: 13.04.2013 00:44

Lovu.lesu zdar!Chci se zeptat jak to chodí v jiném mysl.sdružení , když si chcou dva kamarádi postavit svou kazatelnu ?Ptám se proto, že v našem MS členové výboru s MH, který je zároveň př.honebního společenstva nám to nechtějí povolit a všelijak se vymlouvají.Revírník LČR nám dal souhlas , stačila mu jenom ohláška .
Děkuji za odpověď.

Test stráže - ukázka (4)

autor: František Dušák | poslední příspěvek vložen: 05.04.2013 15:13

Silnice je
a) veřejně přístupná pozemní komunikace určená k užití silničními a jinými vozidly a chodci
b) veřejně přístupná pozemní komunikace určená k užití silničními a jinými vozidly; chodci na silnici nemají přístup
c) veřejně přístupná pozemní komunikace určená k užití pouze silničními vozidly; jiná vozidla než silniční na silnici nemají přístup
d) veřejně přístupná pozemní komunikace určená k užití pouze silničními vozidly a chodci; jiná vozidla než silniční na silnici nemají přístup
Fyzické osobě, která se dopustí přestupku tím, že nesplní nebo poruší povinnosti uvedené v § 9 odst. 1 zákona 449/2001 Sb., o myslivosti, (plašení a rušení zvěře při hnízdění a kladení mláďat, poškozování nebo ničení slanisek, napajedel, zařízení pro přikrmování, pozorování a lov zvěře a dalších mysliveckých zařízení), orgán státní správy myslivosti uloží pokutu
a) až do výše 5 000 Kč
b) až do výše 10 000 Kč
c) až do výše 15 000 Kč
d) až do výše 50 000 Kč
Trestný čin je spáchán veřejně, jestliže je spáchán
a) obsahem tiskoviny nebo rozšiřovaného spisu, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem, nebo před nejméně třemi osobami současně přítomnými
b) jestliže je spáchán na veřejném prostranství
c) jestliže je spáchán před více než třemi osobami současně přítomnými
d) jestliže je spáchán v přítomnosti nezletilé osoby
Vniknutí do uza...

Novela zákona (180)

autor: Erika Doležalová | poslední příspěvek vložen: 31.07.2013 22:33

Novela zákona o myslivosti a Vyhlášky o době lovu zvěře
zdroj:FB, vložil Ondřej Kratochvíl - tudíž za pravdivost neručím,
třeba je to jen "kachna"..

http://www.msblatnice.euweb.cz/zakon-myslivost_novela.pdf

http://www.msblatnice.euweb.cz/doby-lovu_novela.pdf

Tohle jestli projde, tak se máme na co těšit (v ironickém slova smyslu...)

Petice za zachování minimální výměry honiteb 500 ha (17)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 23.03.2013 18:27

Petice za zachování minimální výměry honiteb 500 ha
http://katedry.czu.cz/kmlz/aktuality/
aneb sranda, humor, satira při tvorbě zákonů v ČR.

Vyloučení člena z MS (6)

autor: Zdenek Louzek | poslední příspěvek vložen: 22.03.2013 17:46

Prosím o radu. Naše MS chce vyloučit člena ze združení. A to tím způsobem, že se jeho prohřešek prjednal ve výboru, který toto podstoupil dál a na členské schůzy se bude hlasovat o jeho vyloučení. Je tohle jednání správné a nebo protizákonné.

Majetek MS a postavení vnucených členů (41)

autor: Ron Gordon | poslední příspěvek vložen: 27.03.2013 18:46

S náběhem nové nájemní smlouvy, kdy se nám podařilo na příští desetileté období udržet pronajatou honitbu, musí pravděpodobně dojít k přijetí za člena majitele asi hektarového pozemku, který si pozemek pořídil, aby zvrátil odmítnutí přijetí za člena asi před dvěma roky. Problém však spočívá v tom, že nejsme zrovna chudobné sdružení(odhadovaný majetek asi kolem 2 mil - 25 členů)a současní členové nejsou ochotni se s vnuceným členem o tento majetek dělit. Něco jiného je přijmout člena, pro kterého hlasuje většina a nebo přijmout člena, kterého nikdo nechce a který odkazuje na povinnost sdružení jej dle zákona přijmout. Máte někdo zkušenosti, jak to udělat, aby se vlk(zákon) nažral a koza zůstala celá ? Díky za názory.

Pronájem honiteb LČR (5)

autor: Jarda Březina | poslední příspěvek vložen: 28.02.2013 13:59

Zdravím kolegové, tak za měsíc začne výběrové řízení na nové nájmy od LČR, je zde někdo, kdyo provozuje mslivost v řežijní honitbě?? Jak to vidíte s cenou, dle informací i když máme opční právo, tak nám honitbu nabídnou za nevyšší cenu, kterou kdo dá...

Myslivecký hospodář (41)

autor: jirka marek | poslední příspěvek vložen: 22.04.2014 07:30

Zdravím chlapi.
Bude se u nás volit na výročce nový hospodář a je docela možné,že budu zvolen.
Chtěl bych se vás tímto zeptat,jelikož spousta z vás hospodáři jste a i kdyby ne,většinu z vás již znám z tohoto fóra dlouhá léta a vůbec nepochybuju o vašich všeobecných znalostech a zkušenostech, na takové v uvozovkách DESATERO,které by jste mi doporučili do začátku této funkce.
Jistě víte,co tím myslím.
Moc díky za rady a doporučení.
Myslivosti zdar!

Rezignace mysliveckého hospodáře (17)

autor: rupa | poslední příspěvek vložen: 13.02.2013 15:56

Dobrý den,chtěl by jsem se poradit jak je to v případě rezignace mysliveckého hospodáře,kdo pak přebírá povinnosti že v nikdo ve sdružení nemá hospodářské zkoušky a jak je to s lovem,mužou ostatní členové lovit když jím vydané povolenky k lovu jsou vydané k určitému datu a tudíž stále platí.muže hospodář skončit ze dne na den.nebo má ještě nějakou hlutu aby předal agendu?

Myslivecká stráž (68)

autor: Václav Pašek | poslední příspěvek vložen: 21.04.2013 07:34

Pokud má být na funkci myslivecké stráže navrhnuta osoba, která ji doposud nevykonávala, bude vyzvána orgánem státní správy k vykonání testu o prokázání znalostí, nebo ho musí mít již složený předem? Upozorňuji, že jsem si přečetl zákon č.449/2001 i vyhlášku č.244/2002 vztahující se k ustanovení myslivecké stráže, tak mě prosím na ně neodkazujte, protože jsem asi natvrdlý. :) Děkuji.

Tvorba honitby (17)

autor: kesl | poslední příspěvek vložen: 30.01.2013 20:18

Vážení kolegové, celkem nutně bych potřeboval polopaticky poradit, jak se postupuje při tvorbě vlastní honitby v konkrétním případě.
Obdržel jsem od orgánu státní správy myslivosti oznámení o započetí řízení o uznání vlastní honitby, kde byly přílohy pozemků, kterých se to týká a mapa nové honitby. Ta zasahuje do honitby naší a odebírá nám část území. Součástí je i mapa celé honitby. Do 15ti dnů je třeba podat námitky.
A potřebuji poradit:
- je tato mapa již konečná podoba honitby?
- není to jen uznání souvislosti a tvorba hranic bude následovat?
- dotčené honitby jsou nájemní PFČR a nebude tedy třeba výpovědi, když nájmy končí?
A prosím jen k věci, podrobnosti mohu obratem doplnit.
Díky za všechny připomínky! L a L!

Vývoz kulové zbraně do zahraničí. (10)

autor: Martin Skřivánek | poslední příspěvek vložen: 11.01.2013 21:44

Co je potřeba k vývozu kulovnice do Rumunska? dík

Pytláctví? (49)

autor: Miloslav Pletánek | poslední příspěvek vložen: 10.01.2013 07:10

Zajímalo by mě jaká by byla reakce kdyby někdo na nehonebním oploceném soukromém pozemku zastřelil lukem z honu postřeleného zatoulaného divočáka a tvrdil by, že to bylo proto, že na něj zaútočil při pokusu projít pozemkem a vypustit ho.Dalším důvodem zastřelení raněného kusu by uvedl nevyspitatelnost raněného vypuštěného zvířete. V okolí je mnoho dětí, které by mohl zalehnutý raněný divočák v lepším případě zranit. V okolí je špatný signál, na mobil zapoměl, mobil je na potvoru vybitý... Jistě by to byl: 1 zakázaný způsob lovu. 2 pytláctví, 3 nevlastnění loveckého povolení. Jak by reagoval zákona dbalý úředník na takto vzniklou situaci? Pokutou do 10 tisíc? Bylo by to spravedlivé? Úředník může argumentovat tím, že agresivitu zvířete nelze prokázat a tudíž je pokuta oprávněná. Je polehčující okolností nahlášení události u nejbližšího myslivce, který kus předá hospodáři nebo platí "neznalost zákona neomlouvá" absolutně v každých případech?

Pojištění mysliveckých zařízení-máte jej? (5)

autor: Ellhenicky | poslední příspěvek vložen: 18.12.2012 11:13

V poslední době se opět ukazuje siláctví některých individuí, kteří záměrně nebo si jen prokazují svoji sílu na mysliveckých zařízeních. Kolik posedů, kazatelen či krmelců a zásypů je během roku asi tak úmyslně zničeno? Většina těchto zařízeních se staví svépomocí, ale některé jsou pomalu na stejné úrovni, jako od profesionálů v hodnotě řádu tisíců.Máte s tím nějaké zkušenosti jaké jsou pojistky a náhrady na vandalismus na tomto zařízení?

Valná hromada HS a pronájem honitby MS (25)

autor: Miroslav Šafr | poslední příspěvek vložen: 25.01.2013 21:44

Vážení přátelé. Myslím, že ve většině honiteb letošní valná hromada již proběhla a máte i dohodnuté nové nájemní smlouvy. U nás jsou přípravy na valnou hromadu HS v plném proudu. Jelikož naše HS má bezmála 200 členů kde většina z nich má pod 5 ha pozemků není to jednoduché. Máme ve stanovách HS (máme ty vzorové asi jako původně všichni)povinnost zaslat pozvánku členovi na adresu, dohodli jsme se a většinu členů jsme s pozvánkou osobně navštívili a tím nejen ušetřili finance za poštovné, ale získali i plné moci na jednání od členů kteří se nechtějí osobně účastnit. Zbytek členů HS co jsme nesehnali jsme poté obeslali doporučeným dopisem.Otázka zní:
1.Je možné na této valné hromadě odhlasovat změnu stanov (máme to v programu pozvánky) ohledně svolávání valné hromady pouze na veřejné vývěsce našeho Městského úřadu v zákonné lhůtě před VH HS?
2.HS je založeno na dobu neurčitou, lze tedy i nájemní smlouvu o užívání honitby uzavřít s MS na dobu neurčitou? Bylo by to pro MS výhodné, či naopak? Pravděpodobně by tam byla nějaká výpovědní lhůta jako je u zemědělských pozemků (např. k 1.4.následujícího roku). Máte někdo takovou smlouvu nebo jste uzavřeli smlouvy opět na dobu určitou 10 či více let?

Vlastník pozemku a přednostní právo i u nájemní smlouvy (23)

autor: Jan Slavětínský | poslední příspěvek vložen: 02.11.2012 18:42

Četli jste ten zajímavý článek v Myslivosti 11/2012 ? Pokud ne, přečtěte si to.

Lov kachen na rybníku vzdáleného 150m od obydleného místa (8)

autor: Ellhenicky | poslední příspěvek vložen: 22.09.2012 16:16

Je někde stanoveno,v jaké vzdálenosti od obydleného místa se mohou lovit konkrétně kachny? Vzdálenost 200m je uvedena v zákoně u lovu okolo hranic revíru,tlumení zvěře škodící myslivosti a lov v okolí krmných zařízení. Jeden stálý stěžovatel, kterého mají asi všichni myslivci ve svém revíru, si stěžoval, že při lovu kachen na rybníku vzdáleného 150m od obce, mu padaly broky na jeho pozemek-pastviny. Rybník je na honebním pozemku.Porušil někdo něco? Babo raď.

Kazatelna a stavební zákon (63)

autor: Radek Chadim | poslední příspěvek vložen: 04.07.2012 12:33

Zdeněk Šváb mě (Radka Chadima) přes mail požádal, abych také založil toto téma na mém :-) forů s tímto tématem, pač má následující problém (původní dotaz je v Radíme si na Myslivosti).
Lehce upravené znění mailu: "Jedna paní :-) podala oznámení na stavební úřad na postavení kazatelny, že nebylo vydáno stavební povolení, že jde o železobetonovou stavbu a spoustu dalších nesmyslů. Dle zákona o myslivosti to máme v pořádku, jen jsem dostal echo, že stavební úřad provede místní šetření a to i z hlediska platného územního plánu obce a nevím co ještě. Prý může být výška kazatelny problémová - cca nohy do 5ti m. Pokud je celková kazatelna vyšší než 5m, je ji potřeba snížit ať není pokuta. Já nikde na podobný problém nenarazil, proto prosím o radu nebo váš názor."

Zapsání psa do více mysliveckých sdružení (39)

autor: Hardy | poslední příspěvek vložen: 14.06.2012 08:04

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda je možné zapsat psa ve více mysliveckých sdruženích. Pejsek je můj, je zapsán v našem MS a zároveň mne požádali z jiného MS, abych zapsal pejska i tam. Osobně vůbec nevím, jak je to s legislativou v této souvislosti, mohl by mi někdo poradit???

Dvojí nájemné (15)

autor: Oldřich Vopršal | poslední příspěvek vložen: 05.06.2012 16:31

V současné době, kdy probíhají valné hromady honebních společenstev, které dále pronajímají svojí honitbu MS, jsem se dozvěděl z úst několika svých kolegů z různých MS o placení dvojího nájemného. Jedno dohodnuté a schválené na valné hromadě HS ( zde je vše v pořádku a platí podle nájemní smlouvy ) a druhé diktované od státních organizací ( zejména od LESŮ ČR, růžky ale vystrkuje pomalinku i POVODÍ ), kdy zasílali během posledních deseti let každoročně na MS složenky s částkou několikanásobně vyšší než jaká byla dohodnuta na valné hromadě HS. Otázka zní : Má stát zákonné právo prostřednictvím svých správců státního majetku nerespektovat co by minoritní vlastník usnesení honebního společenstva a diktovat si svoje nájemné? V zákoně o myslivosti jsem nic o tom nedohledal. Možná existuje jiný zákonný předpis podle kterého to lze, a mě unikl. Třeba se ozve i František Dušák a něco písne...

1 2 [3] 4 5 z 5 stran.