Dnes je 28.1. 2021. Slunce výchází v a západá v  | Měsíc výchází v a západá v

Žádost o lov černé zvěřeVkládat příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé. Taky se mohlo stát, že Vám byl zamezen přístup pravděpodobně z důvodů porušení pravidel slušeného vyjadřování v příspěvcích. Přihlásit se....

Autor: Ondřej Holeček | 28.03.2014 09:53
Ahoj,
nemá někdo z Vás vzor žádosti o povolení lovu černé zvěře do dvou let věku, která u nás není normovaná.
Děkuji

Autor: palkopal | 28.03.2014 10:23
Se nežádá o povolení, ale oznamuje výskyt v honitbě a že ji chcete lovit. Předepsaná forma není, stačí dopis s jednou oznamovací větou a počkat na vyjádření OSM, potom můžete lovit do dvou let bez omezení, bachyně pouze v době lovu, ale taky bez omezení počtu.
Ono vyjádření OSM může být i kategoricky zamítavé, zakázat vám nic nemůže, pouze musí být nejdříve vydané. Pokud by do 30 dnů nechtěl OSM reagovat, můžete si stěžovat řediteli městského úřadu (ORP) pro nečinnost, případně na krajském úřadu.
Všeobecně - nenormovaná spárkatá se nepovoluje, ale její lov (do dvou let věku) se oznamuje a čeká na vyjádření OSM (mají na to 30 dnů). Paradox, ale je to tak.

Autor: palkopal | 28.03.2014 10:26
Jen doplnění předešlého
Všeobecně - nenormovaná spárkatá se nepovoluje, ale její lov (do dvou let věku samčí, samičí bez omezení věku) se oznamuje a čeká na vyjádření OSM (mají na to 30 dnů). Samozřejmě jen v stanovené době lovu.

Autor: JindraLipník | 28.03.2014 21:21
snad trochu pomůžu.Krátká žádost s odůvodněním na příslušný pověřený měst.úřad s odkazem na zák. o myslivosti §36 odst.5.Po vydání kladného vyjádření je možno lovit v intencích výše uvedeného paragrafu.Tolik z praxe mysl.hospodáře.