Dnes je 29.09. 2020. Slunce výchází v a západá v  | Měsíc výchází v a západá v

Historická zbraň



Vkládat příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé. Taky se mohlo stát, že Vám byl zamezen přístup pravděpodobně z důvodů porušení pravidel slušeného vyjadřování v příspěvcích. Přihlásit se....

Autor: rici czech | 10.04.2016 14:38
Už dlouho přemýšlím nad legislativou ohledně historických zbraní.Tzv. zbraní vyrobených do roku 1890 a nepodléhajících registraci ani vlastnictví ZP. Tak mne napadá myšlenka jak by bylo a zdali by bylo možné z takovouto zbraní lovit.Jak víme spousta těchto zbraňí ,jak brokových tak kulových je občas k mání na různých bazarech a komisích a některé z nich i v slušném střelbyschopném stavu ,které prošly i zkušebnou.Zarazilo mne že dle stanoviska ministerstva je osoba vlastnící takovou zbraň oprávněna do ní nabývat i náboje aniž by byla vlastníkem ZP !!! Takže kolegové znalí zákona vyjádřete se :-)
To stanovisko je vydáno podle ustanovení §15 odst. 1 zákona č.119/2002 sb. stanovisko nese datum 17.července 2014 ....
Příklad: mám lovecký lístek ,povolenku k lovu, ale né ZP.. a vlastním např.historickou brokovnici 16 nepodléhající registraci a podle ustanovení zákona může tuto zbraň nabývat držet nebo nosit včetně střeliva do ní osoba sterší 18 let.....tak jak pánové ? :-)

Autor: M.Bergman | 10.04.2016 15:26
Pokud taková zbraň splňuje ustanovení pro lov zvěře ve smyslu Zákona o myslivosti, není důvod proč by nemohla být použita k lovu osobou, jež je k lovu oprávněna ve smyslu stejného zákona. M.B.

Autor: palkopal | 10.04.2016 18:37
Nelze. Přečti si celý § 15 z.č. 119/2002 Sb.

Autor: Jan Slavětínský | 10.04.2016 19:55
Neblbni. Múžeš jí držet ale né nosit. Tak že, pověš to na zeď, a nepřemýšlej o tom, že z toho vystřelíš \"bezdýmnou patronu\" s úplně jinýma tlakama, než na které byla tenkrát flinta stavěná....Nehledě na literu zákona....

Autor: Karel poslík | 11.04.2016 07:14
Nelze ! Ani podle zákona o myslivosti !§45 (i) a §46/1. Zdar Karel