YUKONVkládat příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé. Taky se mohlo stát, že Vám byl zamezen přístup pravděpodobně z důvodů porušení pravidel slušeného vyjadřování v příspěvcích. Přihlásit se....

Autor: Tomáš ČENĚK | 14.10.2016 08:41
Také by mě zajímaly zkušenosti s běžnými puškohledy a pozorovacími dalekohledy. Poslední dobou je Yukon hit. Ve spolku si dva kolegové koupili náháňkové puškohledy, tak uvidím, jak s nimi pochodí. Přes ten 1,5-6x42 se mi na první pohled při letmé prohlídce na akci koukalo dobře. Cosi takového si chci pořídit na kulobrok UB, co s ním chodím v leči (kukuřice a les) i na běžné čekané. Ale pořád jsou misky vah nakloněné směr Fomei. Pozorovák také musím vyměnit. Rád bych 10x42 či 10x50. Nočáky jdou mimo mně, když je tma, tak jsem pod duchnou.

Autor: Matěj Fous | 12.10.2016 12:59
A jak je to vlastně s tím nočním viděním dle zákona? Něco prý OK,něco ne - no mě to v každém případě zrovna košer nepřijde,ani vůči zvěři,ani ostatním lovcům.Ale nijak do toho nešťourám, protože uznávám,že jsem již letitý a té moderní myslivosti tolik nerozumím.

Autor: Marcel Špeta | 12.10.2016 09:15
To je pravda. Kamarád toho Yukona za 17 pořídil a tvrdí , že je spokojenej, že se to vyplatilo. Nevím. Stejně se s tím střílí do 60m, tak pak je to asi jedno, že to není tak super... mne spíš vadí ty rozsypaný kostičky místo obrazu. Měl jsem možnost koukat přes nějaký ATN nebo jak se to jmenovalo a to mi spadla brada... ale on ten cajk prej stál 8 tisíc euro :-(

Autor: Jan Slavětínský | 11.10.2016 20:18
Yukon dnes válcuje trhy hlavně nočákama. To je současný hit a boom. Optika jako taková je rovnocená S Hakkem apod. Mizerná světelnost, malé zorné pole, trubkový efekt, osnova často nebývá v ose pohledu. Ve dne to kouká, drží to ránu, garantují výdrž na zpětný ráz i u těžkých ráží , ale to těžko soudit. Nezbývá než asi věřit. U variablů bych ruku do ohně za posun rány při změně zvětšení asi nedal.Třeba jo, možná kus od kusu..
Nočáky 6,5x50 při svých cenách mezi 16-17 tis. + přísvit, dnes válcují Meoptě kšefty...

Autor: Jiří Janda | 07.10.2016 13:09
Vážení kolegové, máte někdo zkušenosti z optikou Yukon? Pozorovací dalekohledy, puškohledy ... Děkuji - Jirka