Dnes je 4.2. 2023. Slunce výchází v a západá v  | Měsíc výchází v a západá v

Už troubějíí...Vkládat příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé. Taky se mohlo stát, že Vám byl zamezen přístup pravděpodobně z důvodů porušení pravidel slušeného vyjadřování v příspěvcích. Přihlásit se....

Autor: Fesoj | 26.09.2018 01:28
Tak ten jelen, kterého jsem nedokázal střelit, už to má za sebou. Ulovil ho můj kolega z MS předevčírem večer asi necelý kilometr od místa, kde jsem ho viděl já a můj odhad se potvrdil - nerovný jednostranně korunový dvanácterák ve II. VT. Průběrný jelen. Kamarádovi ho přeji, ale když si uvědomím, že jsem ho mohl mít já, jsou mé pocity tak trocho smíšené...

Autor: Tomio | 24.09.2018 08:01
Teďs se čeká od úterý do soboty krásné počasí s nízkýma teplotama, tak snad se ještě ozvou!

Autor: Vít Pátek | 21.09.2018 19:43
... a u nás, tedy přesněji u sousedů za přehradou na severním břehu, už píská sika.

Autor: Radek Chadim | 21.09.2018 13:42
Dnes ráno už troubili jen dva jen tak občas a znělo to hrozně unaveně a otráveně, takže bych řekl, že už bude taky hlavní říje pomale končit. Loni byl vrchol o týden později, letos je všechno dřív, no třeba s nima ještě něco udělá změna počasí, ale já už začnu chodit pomale na daňky. Jen si říkám, když jsem slyšel to jejich dnešní otrávené troubení, že jelenům stačí pár dnů mezi ženskejma a je zbaven chuti do života a chutě na celý rok, jak je ten jelen chytré zvíře :-D.

Autor: Fesoj | 21.09.2018 10:31
Pánové, skoro si myslím, že bych měl prodat flinty, neb po myslivecké stránce asi už patřím do starého železa. No posuďte sami : Včera večer jsem si sedl na svou oblíbenou kazatelnu, z které jsem letos ulovil prasátko. Bylo krásně, i když trochu teplo, ale to jelenům celkem nevadilo a začali se po 7. hod. ještě za plného světla ozývat. Hned několik, mladí i nějaký ten starý pán, ale vesměs mimo můj akční radius. A najednou se to v křoví na pokraji paseky začervenalo a objevila se laň. Chvíli tam byla sama, ale pak se přidala druhá, nějaký ten kolouch, další - celkem 6 kusů holé. Směřovaly ke středu pastviny, ale pak zarazily, otočily se zpět do směru příchodu a objevil se ON. Nádherný exemplář s dlouhými výsadami, pravděpodobně desaterák, možná nerovný dvanácterák, ve II., možná na rozhraní III. VT. Dle mého názoru lovný jelen. Chvilku se všelijak natáčel jak na střelnici, pak se podíval mým směrem a ač o mně nemohl vědět, vypadalo to, jako by mne šel pozdravit. K dokonalosti zážitku chybělo snad jen zatroubení, ale do toho se mu jaksi nechtělo. Popošel kus ke kazatelně, pak se vrátil ke svému harému a všichni společně opustili pastvinu. Měl jsem ho cca na 120 m, za plného světla, X příležitostí ke střelbě. Holt jsem už asi takovej starej blbec, že jsem nedokázal zmačknout spoušť... Pak jsem ještě chvíli poslouchal ten vzdálený koncert a najednou BÁÁC. Ale jak jsem zjistil až dnes, kamarádovi asi o kilometr dál přišlo rovněž 6 kusů holé a 3 jeleni, vesměs mlaďasové a tak nakonec ulovil lišku. No a závěr večera jsme měli - já i on - nadobro pokažený. Právě do prostoru nejlepších říjišť mezi Žacléřem a Křenovem najela parta debilů na terénních motorkách a řádili tam až dlouho do noci. Jeleni samozřejmě zmlkli a - na rozdíl od předchozích dnů - se vůbec neozvali ani dnes ráno. Takže je docela možné, že tady už máme po říji.

Autor: Radek Chadim | 20.09.2018 14:26
Minulý týden po ránu na západ od Brna jeden jen tak pobrukoval, ale od úterý a včera a dnes ráno koncert 3-5 jelenů. Tady už bude asi říje vrcholit, neb jeleni troubí i po deváté ráno.

Autor: Fesoj | 18.09.2018 11:51
Alespoň tady u nás. Poprvé jsem je slyšel v dálce včera ráno, když jsem před 5. hod. vezl manželku do práce, ale když jsem po páté zasedl na kazatelnu, už ani brouknutí. Zato včera večer se nějaký starší pán ozval už za světla, před 7. hodinou, ale jen tak líně, jednou či dvakrát během půlhodiny. Nakonec se kolem mne pohybovala nějaká holá a až pod posed mi přišel špičák cca 10 cm nad slechy. Pochopitelně jsem nestřílel, ti jeleni za holou přijdou, kde jsou holky, tam se tancuje. A už dnes ráno se troubení ozývalo podstatně blíž. A jaké je to s říjí jinde ? Doufám, že na její průběh tady u nás nebudou mít negativní vliv vlci - minulý týden vlčí pár natočila průmyslová kamera hned na okraji Žacléře v areálu bývalého dolu Jan Šverma. Možná jde o stejnou dvojici, která minulý měsíc strhla u polské Opawy kousek od našich hranic jalovici a z lidí si moc nedělala a to prý ani z varovných výstřelů.