Dnes je 22.10. 2019. Slunce výchází v a západá v  | Měsíc výchází v a západá v

Foto pastVkládat příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé. Taky se mohlo stát, že Vám byl zamezen přístup pravděpodobně z důvodů porušení pravidel slušeného vyjadřování v příspěvcích. Přihlásit se....

Autor: bohumir dvořak | 10.04.2019 11:21
Jak nastavujete přatele fotopast jde mi o to jestli 1 snimek nebo vic po jake době třeba 10 minut nebo jen video prostě nastaveni v přirodě

Autor: Radek Chadim | 11.04.2019 10:19
3 snímky, ten snímač co zachytává ten pohyb bývá rychlý jak pingl v putice čtvrté cenové a na druhou stranu taky snímá i mimo obraz, takže lepší dát tři snímky, aby se tam něco zachytilo. Já mám fotopasti nastavené na 3 snímky jednou za minutu, videa když natáčím tak 45 sekundový na jednou za 3 minuty.

Autor: Vít Pátek | 11.04.2019 10:38
Video je rozumné použít jen pokud nebude před fotopastí pohyb v noci. Souvislé svícení přísvitu, na rozdíl od kratičkého \"bliknutí\" při focení, vysaje baterie velmi záhy. Je-li video v noci nutné, pak jedině mohutné vnější přídavné napájení, nebo dobíjecí akumulátory a velmi často docházet a měnit.
U fotopasti, která jen fotí a ukládá, je užitečné nastavit alespoň 3 snímky v sérii. Víc pozic pohybujícího se objektu dává větší šanci na obeznání. Stejně tak dobu, kdy FP po vyfocení jen čeká, není dobré nastavovat dlouhou, v tom \"mezičase\" může něco zajímavého utéct. I minuta je docela hodně. Zaplnit kartu se při soudobých kapacitách hned tak nepovede, běžně se fotek vejdou i tisíce, minimálně stovky. U menší kapacity karty spíš stojí za zvážení snížit rozlišení snímku (často stejně není objektiv schopen kreslit tak ostře, aby využil plné rozlišení malého čipu se spoustou submikronových pixelů). Je to spíš o tom, kolik fotek člověka ještě baví procházet ;-).
Trochu jiná situace je u FP, které snímky posílají (jako MMS, nebo jako přílohy k mailu). Zde je nutno vyzkoušet, jestli se FP \"popere\" s odesláním série fotek (některé levné čínské na tom kolabují) a jak dlouho jí odeslání trvá (levná Čína s jen 2G GSM technologií, i když tu fotku přerastrovává na opravdu malé rozlišení, na to přerastrování plus přenos minutu klidně spotřebuje a paralelně fotit a přenášet často nezvládá) a podle toho nastavit jak počet fotek, tak ten interval čekání mezi foceními. A případně i delším intervalem čekání \"brzdit\" příliš velkou spotřebu přenesených dat.

Autor: bohumir dvořak | 11.04.2019 12:48
Děkuji tento navod je pro mě dostačujici