Five-mile point při lovu lišky v AngliiVkládat příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé. Taky se mohlo stát, že Vám byl zamezen přístup pravděpodobně z důvodů porušení pravidel slušeného vyjadřování v příspěvcích. Přihlásit se....

Autor: Radek Chadim | 07.06.2022 11:11
Díky Karle.

Autor: Karel poslík | 07.06.2022 08:59
Radku, já to vidím obdobně.
Přímá vzdálenost od místa nálezu lišky , která by neměla být zaměňována (matena) dráhou běhu psů. V podstatě poloměr kruhu v jehož středu je výchozí stanoviště lišky. Dále si myslím, že pokud liška překoná tento kruh/ Five Miles od jejího nálezu, lov končí.

Autor: Radek Chadim | 03.06.2022 15:46
Byl jsem osloven, jestli nevím, co by mohlo znamenat při lovu na lišky v Anglii anglický pojem Five-mile point. Jelikož, jak říká Strejda Zajíc, nečteš, tak zůstáneš stejně pitomej jak ses narodil :-), tak jestli jste o tomto výrazu, Vy chytřejší, někdy neslyšeli.
Na internetu jsem našel na stránkách www.foxhuntinglife.com akorát:
point
(As in a five-mile-point) is the straight line distance between the find (where the fox is found) and the end of the chase (not to be confused with as hounds ran).
Also, when a whipper-in stands watching the covert while the hounds are drawing, he or she is said to be on point.
Což jestli to dobře chápu, by měla být přímá vzdálenost mezi nálezem lišky a koncem lovu, ale moudrý ani jistý si nejsem.