Prodej zvěřinyVkládat příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé. Taky se mohlo stát, že Vám byl zamezen přístup pravděpodobně z důvodů porušení pravidel slušeného vyjadřování v příspěvcích. Přihlásit se....

Autor: Roman Trojka | 05.05.2011 16:47
Jubileum je 50 let a pak po 5 letech. Jinak kdo má zájem o povolenku na II-III věk.tř. tak si splní podmínky dané provozním řádem a má povolenku klidně každý rok. Systém je daný a každý ví jak na tom je. Žádné dohadování, žádné pořadníky a funguje to... S těma "jedničkama", jsou to většinou srnci s dodávkovou váhou kolem 10kg a tak je to jednodušší nechat střelci..

Autor: Erika Doležalová | 05.05.2011 15:29
No páni, Romane, tak to my být s chlapem u vás ve sdružení, tak máme hnedle pět kusů :-) (+ příp. za to jubiléjum, pokud to tedy neberete jen od 50ti výš a po celých desítkách :-) U nás se to tak bohužel dělá, takže ikdyž jsem měla letos kulaté, na "lepšího" srnce si musím počkat ještě dvacet let :-/

Autor: Harald Altmann | 05.05.2011 00:11
Zvěřinu ze všech srnců prodáváme. Ať už do výkupu, nebo zájemcům z řad přátel dobrého jídla a myslivosti. Pro členy je holá. Každý člen má nárok na polovinu kusu - zdarma. Pokud je váha kusu do 10 kg bez hlavy a běhů, pak se nedělí. Je to tak trochu motivace, aby se holá střílela. K životnímu jubileu se přiděluje srnec ve III. věkové třídě včetně zvěřiny. Jde to ale udělat i tak, že srnec jde do výkupu a jubilant si na podzim uloví kus holé (samozřejmě za dodržení pravidel chovu).

Autor: Roman Trojka | 04.05.2011 10:04
Se srnčím nakládáme následovně. Každý člen obdrží jeden kus+1 kus k životnímu jubileu. Člen který ulovil v předchozím roce 4 a více lišek, má možnost si ulovit srnce 1 v.tř. a ponechat si ho a dále držitel lovecky upotřebitelného psa (psů), který je aktivně využívá pro potřeby MS má možnost si taky ulovit a ponechat "jedničku". Ostatní srnčí je pro potřeby MS a nebo přímý prodej.

Autor: Ellhenicky | 04.05.2011 08:58
U nás je to v pohodě. Máme ve své klubovně oficiální výkupní místo s chlaďákem a zajištěn odbyt.Srnci jdou převážně do výkupu, srny se na podzim dělí dle provozního řádu. Kus srnčího připadá bezúplatně i na člena při svatbě či význaném výročí.Když Interlov zrušil své výkupny a zvěř se vozila jinam na náklady člena, do lovu se nikdo moc nehrnul, když měl jít kus do výkupu.Taky byl rozdíl, když se platilo 120,-Kč a 70,-Kč nebo kolik se nyní platí.

Autor: Jan Slavětínský | 04.05.2011 06:33
Podíl na člena a na psa je u nás jasný a celá věc je daná provozním řádem. Počet kusů (zvěřiny)k prodeji, pro které se ročně rozhodneme, tak se řeší operativně. 1. možnost je,kus odvézt 35 km do výkupu (odvoz většinou ošéfuje střelec nebo jiný člen ,který tím směrem má náhodou cestu a MS mu proplatí 200kč za cestu). 2.a nejjednodušší cesta je řešení "po vlastní linii" a 3.možnost je ,kus (který je mimo podíl) může odkoupit člen MS za výkupní cenu,pokud ho potřebuje. Možnost 2 a 3 je v letních měsících nejlepším a rychlým řešením i když jako MS máme starší lednici,která je pro tyhle věci v létě k nezaplacení. Zdar

Autor: Honza Lettrich | 03.05.2011 22:56
Ahoj kluci a holky,
jakým způsobem řešíte prodej zvěřiny ze srnců. Rozdělujete ji mezi členy dle zásluh, prodáváte do výkupů nebo řešité prodej po vlastní linii (samozřejmě po vyšetření LPZ)?
My to v poslední době řešíme díky současným cenám většinou po vlastní linii dle pořadníku přihlášených zájemců.