Dnes je 27.09. 2020. Slunce výchází v a západá v  | Měsíc výchází v a západá v

Jagoš, drsňák nebo hladkosrstý foxlíkVkládat příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé. Taky se mohlo stát, že Vám byl zamezen přístup pravděpodobně z důvodů porušení pravidel slušeného vyjadřování v příspěvcích. Přihlásit se....

Autor: Hans | 06.06.2011 22:47
Kolegové rozhoduji se a vybírám si svého prvního čtyřnohého kamaráda na lov. Rozhoduji se mezi výše zmíněnými plemeny. Jelikož otec má doma dvě feny a to bordičku a výmaračku. Rozhodl jsme se pro psa. Ale pořád nevím, který bude pro mě-začátečníka příhodnější a který mě toho více naučí. Jsme smíšená honitba bez drobné pořádáme jen zapadačky na kachny, takže bych uvítal, když psík zvládne aport. Jinak potřebuji parťáka na posed a na případný dosled. No a práce na společných lovech na černou.
Uvažoval jsem o křepelákovi, ale toho jsem zavrhl z důvodu srsti a nepořádku. Preferuji menší plemeno, aby mě mohl psík doprovázet všude, kam vyrážím a jsem omezen prostorem.
Nejsem rozhodnut, zda shánět hotového psa nebo si vzít štěně a vše si hezky projít od začátku. A v neposlední řadě musí můj pes chytat myši- v práci v kanclu.
Děkuji za vaše názory.

Autor: rici czech | 06.06.2011 23:03
Zdar vem si to plemeno které se ti líbí a je ti sympatické:-)Snad jen ten drsnák nebude asi nejlepší na vodu ale je zas "skladný".Dnešní foxsli i jagoši bývají všestranně upotřebitelní.Nejdůležitější roli ale při výběru štěněte je štěstí pokud se zadaří tak je radost to cvičit pokud ne tož to je utrpení.Takže štastnou ruku při výběru.PS: rady typu toto plemeno je lepší pust z hlavy a vyber podle sebe.

Autor: Roman Trojka | 07.06.2011 07:20
Jak se říká, dobrá rada nad zlato... Jak psal Richard, rady typu, já mám jaga, je super, vem si ho taky, Ti moc nepomůžou. Vezmu to od konce, jestli štěně, nebo tzv. "hotového" psa. Se šťěnětem si užívám jeho mládí, vychovávám ho k obrazu svému, měl bych mu věnovat mnoho času a pocit, že jsem si sám vycvičil psa je úžasný. Ke koupi dospělého psa, je třeba si vzít někoho opravdu zkušeného, dobrý pes se hned tak neprodává... A nyní k jednotlivým plemenům. Jezevčík bude trošku hendikepován na vodě. Při správném výcviku nemá problém aportovat kachnu, ale na těžší vodní práci v studené listopadové vodě to není to pravé ořechové... Jagteriér, lovec tělem i duší, vyžaduje opravdu důsledný výcvik a snad i nějaké zkušenosti. Při správném vedení, jedinečný pes, při nezvládnutí, neštěstí pro pána i psa:-))) Foxteriér, nutno opravdu pečlivě vybírat, bohužel dnes se opravdu najde málo chovů opravdu pracovních foxteriérů. Velmi málo foxteriérů je hlasitých, bohužel... Rozhodnout se co je pro mě priorita. Pokud voda, nevezmu si jezevčíka, naopak výborný na dosledy a naháňky. Pokud si nejsem jistý svými "cvičitelskými" schopnostmi, vyřadím jaga. Pokud kladu důraz na naháňky, budu opatrný u foxteriéra, kvůli hlasitosti.

Autor: Hans | 07.06.2011 08:44
Jeste jsem zapomnel, ze bych rad prošel s pejskem nějakou tu noru. Vždy jsem si nejvíc přál jaga ted k tomu nějak přibyl ten jezevčík. Mezi nima se budu rozhodovat. Pes bude se mnou celý den v praci a odpoledne spolu v reviru. Pravda je ze pocit z výcviku a přípravy psa je super. Ale hotovému psovi se taky nebráním a ani bych se za jeho pořízení nestyděl.

Autor: Erika Doležalová | 07.06.2011 09:28
Hansi, rozhodni se podle toho, které plemeno je ti nejvíc sympatické, taková ta "láska na první pohled" :-) My máme bordinu a jagošku, předtím jsme měli taky jaga, takže nějaké malé zkušenosti máme. Roman to napsal perfektně. Já bych jen doplnila, že u jagů šla kvalita dost nahoru, už to nejsou ti zdrhající bezmozci ale samozřejmě je opravdu důležité se mu hodně věnovat od malička, nenechávat ho růst jako dříví v lese. Nezvládnutý jagoš je pak noční můra nejen na individuálním lovu, ale hlavně na těch společných. Ale jako vždy, je to i kus od kusu.
Osobně z tebou uvedených plemen bych se rozhodla pro jaga, hlavně proto, že jezevčíky nemusím a u foxů (hladkých :-) je opravdu těžší sehnat opravdu kvalitní chov. Každé plemeno má svá pro a proti, jago je takový univerzál na všechno, jezevčík je výborný norník i na dosled, ale voda bývá problém atd.. Šťastnou volbu a hodně zdaru s psíkem.

Autor: vk74 | 07.06.2011 09:29
Krátce k naháňkám, jestli chceš aby ti psík hlásil po vypuštění každou "šišku", tak si pořiď jezevčíka, když budeš mít foxla a ten bude hlásit, tak budeš vědět, že je v prasatech. Ber teriéra. VK

Autor: Jan Slavětínský | 07.06.2011 09:55
To víš,u jezevčíka je docela problém pohyblivost a rychlost v zimě ve vyšším sněhu u naháněk...Jag to je "blázen" a rychlý pes. Měl jsem jaga, teď mám fenku drsňáka,tak že to je pro mne v našich podmínkách hlavní rozdíl,když už teda ty pejsky porovnáváme svým pohledem...Když začnou být hluší,ten nebo ten a ty bys spolknul píšťalu, tak bys je v ten moment "zašlapal" do země oba.... Lovu

Autor: Hans | 07.06.2011 10:31
Je to tak každý ma své pro a své proti. Musim se rozhoupat mam možnost vzít 3letého jaga. Tak ted musí sednout rodina ráda, jestli štěně nebo dospělak. Z foxu uz nevybírám.

Autor: Antonín Straka | 07.06.2011 12:44
Nechci tě nějak lámat, ale píšeš že jsi začátečník, a to bych tedy šel raděj do štěnětě než do starší ho psa, zvlášť jaga. Jinak je to tak jak psali ostatní. Jinak já mám prvního psa drsnosrstého foxlíka a pracovně super hlavně v noře, za měsíc k nám domů přibude ještě jezevčík drsn. Takže fakt dej na srdíčko a vem co se ti líbí. Ani v jednom případě nebudeš zklamaný.

Autor: Martin Skřivánek | 07.06.2011 13:05
myslím že dokonale to popsal Roman.ještě bych ti to zamotal.jestli tam máte jen menší seče tak klidně drsňák,kachnu zvládne drsńák taky,je ovladatelnější pro začátečníka,Jagoš je atlet,pohyblivější ale zase kontaktnější a může být víc šití. není žádná ostuda koupit hotového psa,každý nemá čas,zkušenosti,možnosti atd.,lepší vzít hotového který umí než vzít štěně a nezvládnout ho.jinak já osobně vždycky štěně,neokradl bych se o tu radost a srandu se štěnětem.

Autor: rici czech | 07.06.2011 17:05
Ještě k těm hotovým psům.Jak psal Roman dobrý pes se jen tak neprodává je svatá pravda, jen bych k tomu ještě doplnil ,že i z dobře vycvičeného psa zpravidla dobrého cvičitele se může stát neřízená střela v rukou nového pána.Nebývá to pravidlem ale stává se to.Většinou to bývá způsobeno změnou prostředí ,novým majitelem a jeho návyky apod.Možná by bylo lepší uvažovat o koupi štěněte z ověřeného chovu.Tak a ted jsme ti to pěkně zamotali co?

Autor: Erika Doležalová | 07.06.2011 19:01
Není hotový pes jako hotový pes :-) Je asi samozřejmé, že pokud by Hans bral toho 3letého jaga, že ho nenaloží u původního majitele na dvoře a hurá domů, ale nechá si ho předvést při všech disciplínách, které bude provozovat a samozřejmě ne u chovatele doma na zahradě ale v revíru. Pak může být hotový pes pro začátečníka dobrá věc a není vyloučeno, že k němu třeba za půl roku, rok dva nepořídí ještě dalšího a už třeba štěně, které si bude cvičit sám (a psík odkouká hodně i od staršího psa, pokud tedy bude opravdu dobrý). Ale hodně lidí taky nazývá "hotovým psem" takového, který umí Ke mě (když se zrovna nic neděje), sedni (když se mu zrovna chce), má bezkontaktní norovačky a v revíru byl dvakrát za rok na šoulačce a jednou za život na naháňce.. Na to pozor.
To že jsem napsala, že jezvčíky nemusím, je jednak vzhledem a taky mi nevyhovuje to, že většinou (takže vlastně vždy) hlásí na stopě (ale to dělá i jago, ale ten je zase hezkej :-). Když pustím na naháňce jaga nebo jezevčíka, bude řvát celou leč a nic tam dávno třeba není, zatímco když se mi rozhlásí kočkopes, vím tutově, že to není zbytečně :-)
Hansi, kdyby jsi netrval na tom norování, zvážila bych ještě irského teriéra, skvělí psíci :-)

Autor: Zdeněk Ondruch | 07.06.2011 19:41
Eriko, to je ke škodě, když jezevec hlásí na stopě? Myslel jsem, že je to přednost.
Z

Autor: Hans | 07.06.2011 20:39
Je rozhodnuto v pátek bude štěně. Hnědý jag ze západních Čech. Nádherný zvíře, tka snad si budeme vyhovovat. Ještě byla možnost z litoměřicka, velmi zajímavé spojení, ale mě oslovila ta hnědá barva.
Děkuji za rady zatím.

Autor: rici czech | 07.06.2011 20:50
Nic ve zlém paní Eriko ale nějak si nedovedu představit ,že jdete s jezevčíkem nebo s jagem na zkoušky a ten Vám na stopě nevydá ani hlásku ,to se Vám bude špatně vysvětlovat rozhodčím ,že Vám hlásí jen černou:-)Pokud jsem to špatně pochopil tak se omlouvám.Možná nám to osvětlí Roman Trojka to je starý harcovník přímo od fochu:-)))

Autor: Josef Hanzlík | 07.06.2011 21:31
Teda Eriko!Za ty krále zvířat máte velké a významné mínus.To ani my se Z.Ondruchem jsme si nedovolili takhle pohanět ty vaše mňoukaly.Aby Vám to kocour nakryl!
Hansi,nejedeš pro něho do Touškova?

Autor: Hans | 07.06.2011 23:03
Neee jedu pro něj do Krásna.

Autor: Martin Skřivánek | 08.06.2011 01:00
Že aby Vám to kocour nakryl :-) :-) :-),hláška roku! Eri v pohodě poznáš na co jezevčík hlásí,jestli ječí na srnčí nebo zaštěkává prase.Hanzi hnědý jag se mi osobně nelíbí,mně se líbí černí s delší srstí,ti hlaďasi mi do oka nepadli.hnědých moc není tak nevím jaká je chovná základna jaký výběr.asi víš co děláš.

Autor: Erika Doležalová | 08.06.2011 08:26
Ale no tak pánové, tak mě hned nesežerte.. Ano, jezevčík má být hlasitý na stopě, já neříkám, že je to špatně obecně, ale že MĚ to nevyhovuje! A to je rozdíl. Prostě mi víc vyhovuje, když pes hlásí proto, že něco objevil (ať je to jezevec v noře nebo prase v houští) a ne proto, že někde kdysi něco přešlo.. Už si rozumíme? Někomu to vyhovuje, ok, mě ne, napsala jsem jen svůj názor.
Rici, opravdu jsme se špatně pochopili, samozřejmě že jezevčík i jago mají být hlasití na stopě, ale jelikož mě to nevyhovuje, upřednostňuju psy (plemeno) které na stopě neřve jak poplašňák :-) Vzpomínám na jedno z mnoha norování, kanál smrděl jak bolavá noha, jago hlásil celou cestu, všichni v pozoru.. a NIC. V hustém terénu bylo podle stylu hlášení (hloubka, intervaly..) krásně poznat, kdy hlásil teplou a kdy přišel do prasat, ale třeba na naháňce mám prostě radši trochu ticho a poslouchat, kde se co šustne (třeba liška..) než poslouchat ječení smečky jagošů, když prasata jsou už dávno v jiné leči..
Josefe, jezevčíky nehaním, jsou to dobří psi, kdyby jste četl pozorněji, napsala jsem že jsou výborní na dosled i na norování. Ale mě se prostě nelíbí, toť vše. Stejně jako se mi nelíbí třeba "smetáci" (jorkšír, bišonek, maltézák..), nelíbí se mi "kudrnáči" (pudli, irský vodní španěl, curly coated retrívr..), nemusím kokry..a tak dále. Každý má nějaký vkus, někomu se líbí blondýny, někomu zrzky, někdo má rád sporťáky, jiný terény, někdo pije pivo a jiný víno.. Martinovi se líbí fousatí jagové, no vidíte, mě zase ne, proto máme hladkou :-) Mě se prostě jezevčík nelíbí, bohužel, ale ANO, pracant bývá skvělý. Kočkopsy si klidně haňte, já z toho brečet nebudu :-)

Autor: Milan Soukup | 08.06.2011 08:38
No já jezevčíka pár let měl :-), přesně jak napsal Martin, v pohodě člověk pozná, na co hlásí, stopa - směr a poštěkávání směrem, srnčí - až frenetické hlášení, prase - hluboký hlas, na místě + pohyb na krátkou vzdálenost, zajíc - často do kola, vysoký hlas (někdy mi připadá, že zajíc si z jezevčíka dělá prču, dělá kolo a pak odskočí a kouká na toho šílence s krátkejma běháčkama, co furt lítá dokola :-). V podstatě úplně podobně mi teď hlásí fenka NK. Němý pes je k ničemu. Tak co tady vlastně řešíte? M

Autor: Roman Trojka | 08.06.2011 13:21
Přeji šťastnou ruku při výběru hnědáčka... Milane, co tady řešíme? Nic, klábosíme o psech a to se dá stále:-))) Flinty, psy a lov, to jsou vděčné témata... K hlasitosti, pokud pes není hlasitý, za moc nestojí! V praxi mi stačí i hlasitost, co na zkouškách je hodnocena 2 až 3. Pes, který mi hlásí v léči stopy několik hodin staré od zvěře, která tam procházela v noci, toho sice nakecá hodně, ale moc se toho nedozvím:-))) Proti jezevčíkům neřeknu špatného slova! Je to takový tradiční pes, který k naší myslivosti nerozlučně patří... Vadí mi pouze jedna věc a to je jijich použití při dosledu srnčí zvěře. Ta jako jediná se nenechá psem stavět. Srnčí je subtilní zvěř, kterou pokud trefíme do těla, tak ve většině případů dosled není složitý, ale při ránách na běh, potřebuji psa který je schopen jí strhnout a to je jedna ze dvou slabin jezevčíka, ta druhá je vyšší sněhová pokrývka.

Autor: Milan Soukup | 08.06.2011 13:36
Roman Trojka - no já měl jezevčíka, který srnčí v pohodě stavěl nebo strhnul, ale to byla asi vyjímka, mimořádně ostrý pes (i na lidi, dominantní magor), jinak souhlasím, jezevec má svoje limity, třeba jak psal Honza S., stačí 30 cm sněhu atd., ale je to pes, co má svoje výhody :-). To, jak pes hlásí, je mezi pánem a psem, kdo chce a se svým psem loví, tak svýmu psovi rozumí a ví, co mu pes tím hlášením říká. MS

Autor: Martin Skřivánek | 08.06.2011 13:40
Romane naprosto souhlasím jen,postřelil jsem srnu ,už byl sníh a mladý drsňák který nebyl na vodítku a ještě poslušnost nic moc se za ní rozběhl,podle hlasu ji vždycky držel pak mu utekla,nakonec jak už nemohla ,ji hlásil a já jsem jí dal záraz.až jsme ji stahovali zjistili jsme že měla uplně překousané achilovky.mně vyhovuje třeba jezevčík že máme jen malé seče a v pohodě pomalu to projde a nechodí daleko,i když mladí už měli taky soukr třídenní naháňky :-).taky se mi moc líbí velšteriér.Hansi jak to že nebyl ani v širším ve výběru?

Autor: Roman Trojka | 08.06.2011 13:56
Milane, to že staví jezevčík srnčí je, když je ve stavu kdy má, jak se říká dost... Jinak nevěřím, že je jezevčík schopen dostihnout a stavět srnčí v případě, že má přestřelený pouze běh... U jiné spárkaté a černé to problém není, ta se nechá dobrým psem stavět.

Autor: Milan Soukup | 08.06.2011 15:08
Roman Trojka - ano, v zásadě ano, ale je to relativní, dobrý jezevec je dobrý jezevec, prostě kus od kusu. Stejně tak mi připadá nesmyslné chtít od jezevce aportovat kachnu, pár takových jsem sice viděl, ale je to trochu mimo. Prostě jezevec je takový jaký je a lámat to přes koleno mi připadá mimo, na aporty to prostě nikdy pes nebude. Ten můj na prasatech jezdil, strachu že ho někdo sestřelí, jsem si užil až kam, záleží taky moc na tom, jak a na co ho člověk vodí (jako u každýho psa). Srnčí stavěl v pohodě, sele do 15-20 kg kg bylo taky jeho. Já jen když ta diskuze tak vyzněla, že jezevčík je na prd:-), není :-). M

Autor: Martin Novák | 08.06.2011 15:31
Hansi k Bejčkovi?

Autor: Hans | 08.06.2011 18:23
Ano k panu Bejčkovi. Víš něco o jeho psech? Rád se dozvím více....?

Jinak k těm velšům. Je to zajímavý pes, ale já mě by vadila ta častá úprava srsti.

Autor: Josef Hanzlík | 08.06.2011 19:49
Tahle diskuze je pro mě taky fakt zajímavá.Protože mi dosloužil kokr,tak bych chtěl k drsňačce něco krapet vyššího,nechlupatýho,aportujícího a pomalejšího,páč jsem sám lazar.Hrozně se mi líbí krátkej Maďar,jenže nemáme drobnou.Pak jsem si myslel na kátkého Foxe,ale říkáte,že je to němej letec.Líbí se mi i ten Welš,no,zase ta srst.Slídiči jsou vesměs chlupatí.Kam sáhnout?(Bordíka ne,ten vypadá jak piraňa):-)Asi nevyberu,co?

Autor: Zdeněk Ondruch | 08.06.2011 20:03
Pepo, drsnosrstýho foxla jako má Pavel Toman.Hladkosrstej vypadá jako Bobin, navíc se teď stávají jakousi módou. Lidi je berou proto, pač jsou líní je trimovat. U nás ve městějich potkávám celkem hodně, jak si je lidi vodí na těch samonavíjecích vodítečkách okolo Moravy. Z

Autor: Jindřich Šimara | 08.06.2011 21:37
Tak jak je to psáno,jezevčík a sníh nejde dohromady.Ale většina z nich miluje vodu a vrozeně aportuje kachnu.Jsou i tací kteří zvládají SVP.Aportovat se naučí každý pes.Postřelené srnčí na běh je dílo,dosledovával jsem s fouskou srnu střelenou na zadní běh a ta ji strhla tak po 500 m a to byla rychlá fena.
Jinak starou stopu pes nemá hlásit,to je balamut.

Autor: Roman Trojka | 08.06.2011 22:03
Jindro, jak se říká, když srnčímu ustřelíš běh, tak je to jako by jsi mu jeden přidal:-)))

Autor: Martin Skřivánek | 08.06.2011 22:58
Jasně že je nesmyslné vyžadovat něco na co nemá proporce a není na to předurčený ale prostě když je ohař třeba jinde a po ruce jezevčík tak ji přinese,nebo spíš přitlačí ke břehu :-).Josefe hlavně ne kocoura :-).a co malý můsterland? nenapadá mně nic,přiber krále.

Autor: Jaroslav Miňha | 09.06.2011 06:31
Vzal jsem si hladkého foxíka tři roky starého a také němého. Pak jsem dostal od kolegy radu, jak ho naučit hlásit a fungovalo to. Bral jsem ho na louku, kde byli zajíci a držel v náručí tak, aby na ně viděl. Jak moc se mi za nimi z náručí dral, tak nejdřív kňučel a asi napotřetí se rozječel a už mu to zůstalo. Hlásí sice jen na viděnou, ale podle toho jak hlásí poznám, jestli je čuník v pohybu nebo stojí a když stojí, jestli se jedná o malý nebo velký kus. U kusu nehlásí, ale jak ho škube, kňučí a heká tak, že ho slyším na třicet metrů. Chtěl jsem tím jenom říct, že s tou němotou to nemusí být definitivní. J.

Autor: Jan Slavětínský | 09.06.2011 06:56
Jardo, kluk od nás má jaga,který mu také u kusu nehlásí. Když ho večer bere na dosled černé, dává mu na obojek rolničku. Ve večerním tichu ho potom krásně slyšíš a na poměrně velkou vzdálenost i když ten kus pouze tahá nebo škube.
(taková ta rolnička z "vozembouchu", v hudebninách jí seženeš....) Ahoj

Autor: Jiří Gabriel | 09.06.2011 07:26
Pepa Hanzlík: Sice mě sejříte, a to tak že hodně, s tou piranou, ale co by jste říkal labradorovi ... aportuje snad už v prenatálu :-), vodu miluje, dosledy zvládne, prase to v nouzi taky vyžene?

Autor: Jaroslav Miňha | 09.06.2011 08:37
Tak rolničku vyzkouším, jen doufám, že mi z toho čubina nezcvokne. To by bylo dobrý i do kukuřice a do řepky.

Autor: Martin Skřivánek | 09.06.2011 08:39
Chlapi každý dosled na řemenu a žádnou rolničku nepotřebujete.

Autor: Jan Slavětínský | 09.06.2011 08:42
Já jsem při volbě psa vycházel ze svých potřeb, nějakého přehledu a zkušenosti a vlastně i z charakteru naší honitby. Drobnou normujeme, ale nelovíme a psy k ní podle zákona máme. Tudíž chci psa na spárkatou a na škodnou, který mi postřelenou zvěř dohledá, barvu si sním nacvičím a v podstatě mi půjde o srnčí ,černou a lišku (kunu v hromadě klestí atd). Aby noroval. Aby byl použitelný do paseky na naháňky a nemusí být tak rychlý. Pomalejšího "blafáka" se zvěř nebojí, pes tu zvěř neštve,ale tlačí před sebou. A taky aby nelikvidoval všechno živé kolem baráku a u sousedů...(znáte to. Vyrovnané slepice nebo kachny u souseda na dvoře..to se stává a jag to umí !! Mě to nejvíce splňuje "král zvířat", prostě paličatý,čochtavý jezevčík....Lovu

Autor: Jaroslav Miňha | 09.06.2011 08:45
No jo Martine, ale v řepce je řemen v podstatě nepoužitelný, to bys psa spíš utavil, každou chvíli se to zamotá.

Autor: Martin Skřivánek | 09.06.2011 09:24
Jardo to se nedá nic dělat,je chuťovka v řepce něco hledat.dohledávám v kde jakém "bordelu" a vždy na řemenu.teď jsem po pondělku tak podrápaný že mně svědí celý člověk.dvě klíšťata teď ještě poškrábaný no fuj.

Autor: Jan Slavětínský | 09.06.2011 09:25
Když vezmeš klasiku. Prase, komorová rána, nástřel,leží zhaslé 80 metrů v pasece nebo v rokli a v tom největším bordelu,ostružiní atd. Za prvé, musíš mít jistotu v ráně!! Nějaké asi nebo snad jsem ho trefil neexistuje!! Potom pes na volno zmizí ve tmě a za chvíli je u něj a ty můžeš do těch míst nadejít, vyhnout se terénu a nekopírovat na řemenu za psem stopu. To si můžeš dovolit se svým psem a u svých "jistých" ran...(potom nemáš komu a na koho nadávat). Jinak držet psa na řemenu a prolézat za ním celou paseku, já v tom nevidím výhodu. To je idylka a krásná podívaná když tě pes vede ve vysokém porostě až ke kusu, ale to je většinou a pouze jednou a to na LZ, jinak v praxi míváš kamizolu bez knoflíků , bez kapes a bez patron...

Autor: radekbartik | 09.06.2011 10:06
Po zakoupení, Garmin Astro, jsem se přesvědčil, že investice do takového zařízení je opravdu dobrá. Už několikrát se mi to potvrdilo a vše vřele doporučuji. Žádné strhávání psa ze stopy, zamotávání řemenu, atd. a absolutní přehled o pohybu psa. Hold pokrok...

Autor: Martin Skřivánek | 09.06.2011 10:16
já třeba na ten pokrok nejsem,žádné gps ani nv,z moderny se mi líbila fotopast a tu mi hned někdo ukradl.když se nadřu při dosledu tak mám o to větší radost.

Autor: Jindřich Šimara | 09.06.2011 10:45
Dobrá na tmu je i malá blikačka,krásně je vidět na dálku.Všude se na řemenu dosled dělat nedá.Jak píše Honza ,,král zvířat,,pomalu blafká po stopě a zvěř se ho nebojí.Potupuje pomalu před ním,u rychlejších plemen nestačíte ani zamířit
jakou rychlostí zvěř přesazuje.

Autor: radekbartik | 09.06.2011 11:05
všechno je samozřejmě věc názoru a hlavně peněz, pokud by GPS stála 500kč a ne 500dolarů, měl by jí na krku podle mě skoro každý pes, ale takhle je to jinak...

Autor: Hans | 10.06.2011 22:37
Tak malý Fin Bejro Agi už odpočívá s plným pupíkem. Hnědý jagoš a velká hračička už my od teď bude dělat společníka. Moc se těším a doufám, že vše zvládnu, když je to můj začátek.

Autor: Martin Skřivánek | 11.06.2011 08:08
tak ať Fin roste a dělá jen radost!

Autor: Hans | 12.06.2011 10:12
Tak začíná zvyčka na kotec a je to teda něco, když slyším jak tam brečí, je mi ho moc líto, ale musí si kluk zvykat. Jinak v bytě už si řekne o čůrání.