Dnes je 28.2. 2024. Slunce výchází v a západá v  | Měsíc výchází v a západá v

Indiánská moudrost-velmi poučné!Vkládat příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé. Taky se mohlo stát, že Vám byl zamezen přístup pravděpodobně z důvodů porušení pravidel slušeného vyjadřování v příspěvcích. Přihlásit se....

Autor: Ondřej Smetana | 12.01.2012 18:49
Nemusíme chodit ani do USA, stačí aby se člověk zeptal nějakého starého sedláka nad hrobem, jak ho naučili hospodařit a jak pak celý, v totalitě žitý život hospodařit musel a co vidí teď, jak se hospodaří. A uvidíte sami.

Autor: Matěj Fous | 12.01.2012 18:38
Indiánský náčelník byl moudrý člověk.........

Autor: Petr Havlín | 12.01.2012 18:14
K zamyšlení nad možným východiskem ze současného nelehkého období přikládám odpověď 90-tiletého indiánského náčelníka Dva tesáky na otázku redaktora New York Times:
"Je Vám přes 90 let, celou tu dobu pozorujete bělochy - jakých úspěchů dosáhli a jaké škody napáchali? Když to vše zvážíte, kde podle vás běloši udělali chybu?"
"Když bílí muži přijít, Indiáni být vládci země. Žádná daně, žádná dluhy. Bizonů hodně, bobrů hodně, voda čistá. Ženy udělat všechna práce. Šaman léčit zadarmo. Indiáni muži celý den lovit a ryby chytat. Večer zazpívat, zatančit, zakouřit. Pak celou noc šukat."
Potom se náčelník trpce pousmál.
"Bílý muž dost kretén, když myslet, že taková systém se dát vylepšit!"