Dnes je 29.6. 2022. Slunce výchází v a západá v  | Měsíc výchází v a západá v

Blaser s přímotažným závěremVkládat příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé. Taky se mohlo stát, že Vám byl zamezen přístup pravděpodobně z důvodů porušení pravidel slušeného vyjadřování v příspěvcích. Přihlásit se....

Autor: Petr Havlín | 17.02.2012 13:24
Pro M.Bergmana-váš postoj naprosto sdílím a těší mě,že máme radost ze stejných věcí a lidí.

Autor: Petr Havlín | 17.02.2012 13:23
Pánové můj příspěvek byl snahou rozproudit diskuzi o přímotažných závěrech a jiných našich zbraních.Osobně vůbec nerozlišuji myslivce podle toho jaké mají zbraně,ale jací jsou to lidé.Hlupák a náfuka může být stejně tak milionář,jako někdo s obyčejným příjmem.Já osobně mám zatím pouze ZH a chovám se k němu jako k Merkelovi za 100000,protože si myslím,že jaký má člověk vztah ke své flintě,tak mu ta flinta také slouží.Lovu a Lesu!

Autor: Fesoj | 16.02.2012 19:03
Pro M. Bergmana - klobouk dolů před takovým přístupem. Tvůj první příspěvek je sice maličko "mimo mísu", ale zahřeje na duši.

Autor: Lukáš Jandík | 16.02.2012 14:31
Myslivost provoziji bezmála 30 roků a za tu dobu jsem vyzkoušel nějakou zbraň,ať kulovnici nebo kombinovanou. Každá pořízená byla vždy ta "nejlepší", potom jsem se shlédnul právě v R93 a po nějaké době jsem si splnil sen jí mít a do dneška toho nelituju. Koupil jsem jí ve stand.provedení a mohu o ní říkat jenou samé dobré věci,sedí mi jako by byla vyrobená na míru, pohodová střelba(7x64 a 8x57JS),přímotažný závěr je super, natahování bicího mechanismu palcem před výstřelem je úžasná věc co se bezpečnosti týče,originál Blaser montáž na puškohled je rovněž k nezaplacení. Podotýkám, že o každou zbraň se pečlivě starám po každě vycházce(zbavení eventuálních nečistot a důkladné promazání mechanických částí).Nikdy se mi nestalo, že bych měl třeba v mraze problémy a že se v zimě po nocích v mrazech něco načekám. Nedávno jsem laboroval s výměnou střeliva,docházelo mi a již se přestalo prý vyrábět, tak jsem vyzkoušel dát do R93 přebíjený náboj.Rychle jsem opustil myšlenku používat přebíjené náboje, protože závěr nešel zavřít tak dobře jako u nábojů nových. To je má jediná negativní zkušenost a jenom jsem si potvrdil, že na střelivu se nemá šetřit. Takže já R93 jednoznačně doporučuji.

Autor: M.Bergman | 16.02.2012 12:44
A ještě bych doplnil, že jsem se kdysi zbavil Blasera R93 270W, kterému se v zimě v mrazu pravidelně po výstřelu musel otevírat závěr tak, že se zbraň opřela pažbou o zem a závěr otvíral zaháčením boty a sešlápnutím kličky. V létě a nebo po pěti minutách v teplé místnosti to už zas chodilo jak hodinky bez násilí prstíčkem. Reklamoval jsem to bez úspěchu a tak to šlo po druhé zimě za poloviční cenu pryč. M.B.

Autor: M.Bergman | 16.02.2012 12:35
Chlapi, mícháme tu hrušky s jablky. Myslivost není o penězích, o penězích bývá v myslivosti nejčastěji to výsměšné předvádění se vybraných jednotlivců svému okoli při zdůrazňování vlastního ega.
Mám sice pár zbraní za pár desítek tisíc ale taky pár jen za jednotky tisíc a do honitby (i na společné akce) si beru vždy výhradně tu, kterou považuji pro konkrétní situaci za optimální. Nikdy jsem se za zbraň, kterou do akce nesu nestyděl ani ji nepředváděl svému okolí. A nikoho bych si ani nedovolil v této rovině soudit. A už vůbec mě dnes nepřekvapuje slušný myslivec, který si vyprosí co nejlevnějšího průběrného jelínka a přijede na něj v hubertusu, nezateplených holínkách a se starým ruským dalekohledem ve staré Felicií. Pak z té Feldy vytáhne opatrně kulovnicí za 120 tis.Kč a na udivený pohled skromně poznamená... skoro deset roků jsem na ni šetřil, neboť když jsem ji poprvé uviděl, moc jsem ji chtěl mít. A toho jelínka jsme mu pak ani nefakturovali, jak to byl fajn hoch a myslivec. A takových je i dnes víc, než těch "frajírků v širokých kloboucích". M.B.

Autor: Jenik S | 15.02.2012 20:36
Chlapi, prosím nespojujte dvě věci, vždyť peníze nejsou závislé na tom jak je člověk zaškatulkován v myslivosti. myslím si že jedno s druhým nemá souviset..
To samé to když má někdo hodně úlovků ať poplatkově či zdarma tak je to samozřejmě masař atd?To snad ne... Kdo se angažuje špatně v myslivosti tak ať má zh či Blaser tak se jeho přístup nezmění... A stejně tak nesouhlasím se spojováním politiky a myslivosti...

Autor: Břéťa Ambrož | 15.02.2012 15:14
Tak tvrzení "Průměrný myslivec, který se stará o svu zbraň tak jak má, uloví zmiňovanou ČZ-550 naprosto stejný počet zvěře, jako oním Blaserem..." se mi zdá hodně odvážné... Hlavně na naháňkách, kde často na úzkých cestách mezi lečemi se počítá každá ta vteřinka... Je to o zvyku, jak říkají chlapy co přímotahy mají, automaticky se naučit jen ten jednoduchý pohyb tam a zpět... míření a předsazování je věc druhá, to musí být vždy přesné s každou zbraní... Pak se nezřídka stává, že se z "vlaku" selátek podaří i dvě nebo tři...

Autor: Petr Toman | 15.02.2012 11:42
Tome co je lepší...X5 nebo Q7 ? ...a není to nakonec jedno..prodávají se obě

Autor: Tomáš Peroutka | 15.02.2012 11:30
PS: Stejně nechápu, co hodně myslivců na tom Blaserovi vidí, Sako 85 Bavarian je naprosto srovnatelná, ne - li lepší flinta než Blaser, bezpečnější, líbivější(alespoň pro mne) a v neposlední řadě levnější.

Autor: Tomáš Peroutka | 15.02.2012 11:24
Reakce na posl. 2 příspěvky: Chlapi, s tím názorem se ztotožňuji a není to problém jen myslivosti,trend této doby je takový takřka ve všem. Na druhou stranu se jen divím, čemu se to vlastně teď divíme, koneckonců si to velmi početná skupina lidí vycinkala klíči na Václaváku a následně dvě desetiletí utvrzovala svým hlasováním ve volbách. Čekat jiný lepší výsledek byla utopie od samého začátku.

Autor: Petr Toman | 15.02.2012 11:17
Chlapi, každý výrobek má svého kupce...a jelikož nežijeme v komunismu tak máme výrobky "drahé" i "levné", hezké a ošklivé, kvalitní i měně kvalitní..prostě pro každého něco a jak to každý vidí, cítí a pro svůj život "potřebuje".

Ono to totiž není jen o ceně..ale i o potřebách.....i "nebohatý" člověk si pořídí exklusivní věc, pokud ji k životu "potřebuje"...a těm bohatým je to jedno...ti si pořizují to co chtějí a možná ani nepotřebují..

a jen na okraj, před nedávnem jsem měl v ruce novou R8 se Swarovski optikou, jako levák jsem ji ani nevím proč hodil do pravého ramene a seděla jako kdyby byla připravená přímo na mou maličkost. Viděl jsem hned bez "štelování" oka (obě jsem měl přitom otevřené) jak to mám u všech flint ihned na flek co jsem mířil...prostě paráda...lehoučká, akorát do ruky, optika supr...pak jsem ji dal do "svého" levého a tam jsem se už chvíli hledal...i se zavřeným pravým okem

Kdybych měl možnost loveckého vyžití jako její majitel, tak bych asi neváhal, a ačkoliv "preferuji" celopažby, tak bych do ní hned šel...závěr nezávěr...

Autor: rici czech | 15.02.2012 10:45
Tak Tak Jane také to tak vidím a stále více se v tom utvrzuju!!!!

Autor: Jan Slavětínský | 15.02.2012 10:41
Mám zkušenost, že tihle v těch širokých kloboucích a s teréňáky se zvěří moc necítí. Chtějí hlavně lovit, chtějí trofeje a myslí si, že sednou k hromadě žrádla a za 10 minut střelí. Těm v těch huberťácích je z toho všeho už jenom smutno. Slova nepomáhají a nějaké zvyky a tradice? - co to je??? Bohužel , je to častý model těchto lidí.

Autor: rici czech | 15.02.2012 09:47
No a jsme u toho pane Kesle ,většina těch co si koupí zbran v řádově desetitisíců si potom připadá jako nadprůměrní,opak ovšem bývá pravdou.Již pan Dr. Hanák v knize Lovecké Střelectví(1996) napsal: "Asi nepříliš přesvědčivě vypadá jinak ůspěšný podnikatel se starou nekvalitní zbraní přes rameno"Co si o tom myslet at si odvodí každý sám.Mne osobně spíš mrzí to ,že tradiční česká myslivost se dělí na pány v širokém klobouku s flintou za 100000kč a terenákem za mega,a pány v lesáckém hubertusu se ZH na rameni a felicií.Tyto 2 skupiny se začínají separovat a navzájem se nemají v lásce.Jo holt peníze dělají svoje.

Autor: kesl | 15.02.2012 09:12
Lidi si prostě uvědomili, že cena a konstrukce zbraně není to podstatné při úspěšném lovu...Průměrný myslivec, který se stará o svu zbraň tak jak má, uloví zmiňovanou ČZ-550 naprosto stejný počet zvěře, jako oním Blaserem...Pořizování těchto flint je z velké části marketingovým úspěchem oné firmy a, nebojím se říci, i jakýmsi stupňěm kýčovitosti hlavně u nových myslivců-úspěšných podnikatelů, pro které se kolikrát myslivost stala pouze chvilkovou záležitostí. Z toho také částečně pramení prodeje zbraní v bazarech. Nic ve zlém. L a L!

Autor: Čouda | 15.02.2012 08:52
Vdyť to říkám, vyrábí se už 20 let a ten počet je zkutečně přes 200.000 ks.
Je tedy potom jasné, že ti první je již začínají prodávat.Taky si je z určitého procenta kupuje zpecifická sorta lidí, keří prostě mění zbraně podle nálady a těch 65.000,-Kč za základ pro ně není až tak moc.Pak se stane, že koupí R93 a 5 let vyjde nová R8 na trh. Hned jí musí mít. Jenže za další 2 roky vyjde na trh Merkl Helix a zase se to vymění. Že na tom pokaždé tratí 15.000,-Kč ? Nezájem. Peníze se musí točit.

Autor: Milan Stýblo | 15.02.2012 08:50
Petře, neřekl bych že jich je nějak extra hodně. Jenom ty je máš v hlavě a všude si jich všímáš. Je to stejný jako když si chceš koupit auto, tak ho najednou všude potkáváš a přitom jich jezdí pořád stejně, jen si je před tím přehlížel. Podívej se do inzerátů co se prodává ČZ 550. Blaserů je proti tomu mizivé množství. Navíc Blasery si, alespoň ze začátku, kupují lidé, kteří neví co s penězi a koupí si novou kulovnici na jeden dva lovy, pak jim leží v trezoru a když jim příjde možnost dalšího prestižního lovu přece nepůjdou "se starou flintou". Ti co na ni hned tak nemají a musí si na ní opravdu ušetří, ti ji na 99% neprodají.

Autor: Petr Havlín | 15.02.2012 08:21
Nemám žádnou negativní hysterii vůči Blaseru,ale udivuje mě jejich množství po bazarech a to i Německých a ne jen R93 ale i nové R8.Je to jenom tím,že je jich hodně.A co Merkel Helix?

Autor: Čouda | 15.02.2012 07:13
No, nějak nechápu tu negativní hysterii nad přímotažnými závěry. Konkrétně R93 se prodalo již přes 200.000 ks a jsou zaznamenány 4 případy, kdy se někdo podíval z blízka do závěru. Ve 3 případech se to stalo s přebíjenými patronami na naháňkách , pouze 1 případ je se továrním patronem na čekané (Kyrgistán - lov sibiřského kozoroha). Kolik je to procent ? Až se prodá 200.000 ks CZ 550, nebude tam stejné procento závažných závad ?

Autor: M.Bergman | 12.02.2012 19:00
Klasický Blaser s přímotažným závěrěm byla výborná kulovnice za předpokladu, že si budete hlídat čistotu závěru. Nějakou dobu jsem s ním před lety lovil, ale problémy se objevovaly občas v zimě při přechodu z tepla do mrazu, tak jsem se ho zavčas zbavil. Dnes ho už nahrazuje přepracovaný přímotažný systém Strasser, který údajně by již neměl mít takovou rezistenci na případné nečistoty. Ovšem nedávno se syn našeho ministra zahraničí na vlastní tváři při naháňce na černou přesvědčil, že soudruzi konstruktéři asi někde zase udělali chybu, neboť jeho kulovnice v 300WM dokázala odpálit náboj dříve, než se ozuby závorníku dostaly do vybrání v hlavni. Takže Blaser či Strasser nebrat! M.B.

Autor: kesl | 12.02.2012 09:14
Jo, to je ten můj mazlík...Ale ze začátku dost flákali dřevo a nechal jsem si ho přemořit.
Alespoň flintu nemusím fotit. Je to ta samá jako v odkazu. I zdobení stejné. Údajně mělo Brno lépe zvládnutou výrobu lehké slitiny na baskuli. Bylo mi ale řečeno, že svazek je Blaser...Tak nevím. L a L!

Autor: Petr Havlín | 12.02.2012 09:05
Tohle je ten kulobrok http://eshop.zbrojovkaholice.cz/387-kulobrokova-kozlice-favorit.html

Autor: Petr Havlín | 12.02.2012 09:00
Všimněte si,že na tom obrázku je kulová kozlice!

Autor: Petr Havlín | 12.02.2012 08:59
Chlapi vy jste mi to trochu posunuli to vlákno:-)))Ale fajn!

Autor: kesl | 12.02.2012 01:36
Původně je úúúúplně bez dekorace....Dám fotku do galerie...

Autor: kesl | 12.02.2012 01:33
Vypadá jinak

Autor: kesl | 12.02.2012 00:19
Chlapi, kdo toužíte po opravdu dobrém kolobroku a oželíte výměnné hlavně, berte jednu z těch třiceti zbývajících!!! Za 35 litrů to je super zbraň. L a L!

Autor: kesl | 11.02.2012 23:53
Tééééda, vřelý dík Ondřeji! Kupoval jsem dráž, ale nelituji...L a L!

Autor: Ondřej Holeček | 11.02.2012 23:15
tady je ten favorit: www.zbrojovkaholice.cz/produkty/kulobrok-favorit

Autor: kesl | 11.02.2012 22:24
Jinak, hlavňové svazky jsou origo Blaser a vzhledem ke kalibru a malým tlakům nezničitelné. Líbivá zbraň.

Autor: kesl | 11.02.2012 22:22
Bingo!

Autor: Jenik S | 11.02.2012 22:19
Jo,vim o kterou zbran se jedna,byla v roce 2000 -dural baskule,tak o tretinu levnejsi nez blaser standart a skoro srovnatelna s brno 500. Podle mych informaci zbrojovka brno po tomhle kroku nakonec prodala patent na 500 prave blaserovi za slusne prachy...
Co vim tak Favorit byl standartne v 7*65 a 3006 mela by mit kolem 3kil bez optiky..

Autor: kesl | 11.02.2012 22:14
Ale je to mimo téma.....všeobecně nemám v oblibě automaty a přímotažky. Snad kromě biatlonových speciálů, protože jsem v tom závodil a tehdy to nebylo. Takže jsme lítali se 456kama na zádech.

Autor: kesl | 11.02.2012 22:01
Jeníku, je to Frankonia Favorit. Západní sousedé říkají Bruner Blaser (Brno v licenci Blaser). Je to kulobrok 9,3x74R/12. Asi to Blaser brňákům okamžitě zatrhl (o 20tis. levnější), přesto je jich pár v oběhu, většinou ve sprigfieldu. Ale 9,3 mam jenom já :o))) Výrobní číslo 70070. Takový můj Bond. L a L!

Autor: Jenik S | 11.02.2012 21:26
Kesl- pochlub se o jakeho blasera se jedna? U italie by mozna mohly pridat na materialu, spousta lidi co znam to pustilo do sveta..ja co si cenim na blaserovi- kompaktnost,montaz,system pazby u kulovnic, kozlice ma blaser zvladnute celkove...

Autor: kesl | 11.02.2012 20:59
Blasery se mi nelíbí (i když můj v licenci je mazlík, páč se zřejmě vyrobil jen tento kus) a myslím, že poměr cena-výkon je malý a je krize, takže se drahé a tuctové flinty prodávají....Všiml jsem si, jak se přestávají prodávat v bazarech italky. Tam to je naopak. Myslím si...L a L!

Autor: Petr Havlín | 11.02.2012 20:01
Břetislave o koupi této flinty rozhodně neuvažuji,neb nemám dost peněz.Kdybych je však měl,tak to bude nějaká krásná obojetnice,kulobrok,troják,jednuška či celopaženbná kulovnice s klasickým závěrem.Lovu

Autor: Břéťa Ambrož | 11.02.2012 18:40
Je pravda, že posledni dobou vyskakalo na bazarech dost Blaseru R93, myslim si, ze je to tim, ze spousta chlapu to vymenuje za modernejsi R8. Znam hodne lidi, co je s R93 spokojena, ten přimotah je prostě parada (hlavně na nahanky) a moznost vymeny hlavni taky supr věc, jen jde doba proste dal a ta R8 má prý jestě propracovanější zavěr co se bezpečnosti tyka... Hold pokrok nezastavíš :)... Jinak myslim,že pokud přemýšlíš nad R93, jdi určiťe do toho, je vhodná doba pro nákup, já mužu jen doporučit ;).. Lovu

Autor: Jenik S | 11.02.2012 17:44
No Blaser je krasna zbran, moc by se mi libila ve skrini,jen ta spolehlivost a bezpecnost...proto za me ne.myslim ze ta bezpecnost je hlavnim duvodem proc to radeji prodavaji,pak je velka skupina lidi kteri si kupuji to co je in a stridaji to podle mody a podle toho co ma kolega..Dokonce vim o cloveku co si dva roky setri na zahranicni lov vsemozne po svete, stim ze musi mit vzdy jinou zbran,minimalne v jine razi pak prijede zbran vzdy proda, a zase setri a vymysli novou kombinaci.....

Autor: Petr Havlín | 11.02.2012 14:47
Často se dívám na různé weby se zbraněmi a je mi divné, kolik se prodává v bazarech těchto zbraní.Je to tím že je jich hodně,nebo tím,že to je jen marketingová bublina a uživatelé nejsou spokojeni?Jaký je váš názor a sympatie k těmto kulovnicím? Osobně se mi nejvíce líbí zlamovací zbraně a staré celopažebné kousky.