Dnes je 12.6. 2021. Slunce výchází v a západá v  | Měsíc výchází v a západá v

PovoleníVkládat příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé. Taky se mohlo stát, že Vám byl zamezen přístup pravděpodobně z důvodů porušení pravidel slušeného vyjadřování v příspěvcích. Přihlásit se....

Autor: Honza Král | 31.08.2012 10:45
Taky bych se obrátil s dotazem na okresní oddělení policie ČR na zbraně. Zákon je pro všechny stejný, i tak jak se říká jíný kraj jiný mrav.

Autor: Stanislav Haas | 31.08.2012 08:58
Myslím si, že nějaký způsob legalizace určitě být musí, přece např. filmaři střílí z různých zbraních i v prostorách, kam má přístup větší množství lidí, střelba z děl na hradech a pod.

Autor: Jan Slavětínský | 31.08.2012 08:08
Problém. Zákon toto neřeší ani nezohledňuje. S loveckou zbraní můžete střílet v honitbě při výkonu práva myslivosti a na schválené střelnici. Žádné svatby, salvy při pohřbech atd. o ničem se nehovoří, tudíž tyto věci by byly posuzovány jako porušení zákona s veškerými důsledky. No a ještě to je většinou s "puncem" střelby na nehonebním pozemku.. Pokud není žalobce není ani soudce - to je druhá věc. To je můj názor.

Autor: Fesoj | 30.08.2012 19:36
Všechno jde, když se chce - a když se nechce, je to horší, než když se nemůže... Myslím, že tady na fóru to vyřešit nelze - záleží na přístupu soudruhů z místně příslušného Obvodního oddělení PČR. Když jsem já při podobných příležitostech něco podobného organizoval, vždy jsem požehnání dostal - sice jen "per hubam", ale stačilo to.

Autor: Stanislav Haas | 30.08.2012 18:43
Zdravím Vás! Myslíte si, že by se dalo vyřídit povolení pro střelbu brokovými náboji pochopitelně jen s prachovou náplní + peří:-) na akci uzavřené společnosti ale na jinak veřejně přístupném místě? Jedná se o svatbu v uniformách z dob Rakouska - Uherska, všichni máme ZP + lovecký lístek, brokovnice s doklady...má to cenu jít na PČR? V době mobilů s fotoaparáty bych to asi bez povolení neorganizoval.