Drobná zvěř a současná myslivostVkládat příspěvky mohou pouze přihlášení uživatelé. Taky se mohlo stát, že Vám byl zamezen přístup pravděpodobně z důvodů porušení pravidel slušeného vyjadřování v příspěvcích. Přihlásit se....

Autor: mandos | 01.02.2013 19:55
Současná myslivost a drobná zvěř bohužel nejdou k sobě. Problém "černého moru" nemá cenu rozvádět, lišky střílí jen pár vyjímečných lovců (díky figi) a zemědělská činnost ve smyslu mega lánů monokultur tomu také neprospívá. Můžu se ovšem plést a rád si přečtu, že někde je to jinak a stav drobné je přirozeně vysoký a snad i bez lidské pomoci. Za sebe ještě dodám, že si přikrmuju o ochraňuji před škodnou 14 koroptví, 5 bažantů a asi desítku zajíců na téměř 2000 hektarech a to vše jen poto, aby se děti měli na co koukat a nezapoměli jak to vypadá :)

Autor: PosluchacV | 01.02.2013 19:46
Je až neuvěřitelné, jak se někteří současní myslivci (dle tristních stavů koroptví a zajíců) - nájemci honiteb, s monopolem na vypouštění zvěře i na cizí pozemky, někteří bez tradic chovů drobné zvěře, tomu vyhýbají. Max. vypustí pár ochočených bažantů do zdevastované honitby často jimi samými jako velkovýrobními zemědělci a tím veškerá myslivost s drobnou zvěří končí. Jaké máte zkušenosti vy?